06.09.19, 17:29

Krzysztof Łapiński ostrzega. PiS może stracić władzę. Do urn!!!

Według byłego rzecznika prezydenta Andrzeja Dudy, Krzysztofa Łapińskiego, PiS niewątpliwie wygra w wyborach parlamentarnych. W jego ocenie wyniki prawdziwe nie powinny różnić się znacząco od sondażowych. Diabeł wszakże tkwi w szczegółach.

Może zdarzyć się tak, że PiS straci kilka punktów, a pozyska je KO oraz Lewica. A to w najgorszym scenariuszu skutkować będzie utratą przez ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego samodzielnej większości.

"Nie sądzę, żeby zmiany względem sondaży były drastyczne. Może być tak, że PiS kilka punktów straci, Koalicja Obywatelska albo Lewica trochę zyska. Z jednej strony mówimy o niewielu punktach, ale z drugiej strony to może być kluczowe, bo to będzie decydować o tym, czy PiS będzie miało większość samodzielną czy nie będzie miało. I tu jest chyba teraz o to gra" - powiedział Łapiński w rozmowie z lewicowym portalem "Gazeta.pl".

W jego ocenie mimo wszystko to opozycja jest dziś w dużo trudniejszej sytuacji, zwłaszcza po wyborach do Parlamentu Europejskiego w maju. Wówczas PiS zyskując 45 proc. głosów odniósł naprawdę wielką wiktorię. Opozycji zostały całkowicie podcięte skrzydła.

bsw/gazeta.pl

Komentarze

Spoko2019.09.7 21:00
Ty, zwracam się do Krzyśka łapińskiego, czy twój tatuś miał zielone papiery ? Pytam bo po kimś musiałeś odziedziczyć twój debilizm !!!
12342019.09.7 18:07
Izraelska firma chowa Schetynę, Vega chciał przyłożyć rządowi, a przywalił opozycji. Mocny materiał. serdecznie zapraszamy :-) https://youtu.be/LesqFJ9zX7w
Reytan2019.09.7 15:29
Pani Agnieszko Dziekuje za madra i stanowcza i prawdziwa krytyke PIS-u. Tusk i PO nie ukrywaja ,ze sa komunistami i zlodziejami. I dlatego takich klamcow i oszustow jak Kaczynski i Morawiecki to w Polsce NIGDY nie bylo. PIS ,PO JEDNO ZLO !!! Glosuj na PIS,Rozbiory beda za trzy lata,glosuj na PO,Rozbiory beda za cztery lata. PO to partia komunistyczna,PIS to partia zydowsko-masonska. WYBIERAJ,durniu ! Wszyscy do URN !!!
Karol2019.09.7 18:53
Szczekaj dobrze ruski trolu, bo Putin powie "wybieraj durniu sierpem, czy mlotem chcesz w leb ? !
eRKa2019.09.7 11:09
Panie Łapiński, na dwoje babka wróżyła i to z fusów. Pan nie sprawdziłeś się jako doradca PAD i teraz siejesz ferment, aby na siebie zwrócić uwagę. Tylko "mali" ludzie tak pokrzykują, nie dając nic w zamian. Suweren dostał srogą nauczkę i więcej tego nie zrobi, aby sprzedawczyki-kupczyki zawładnęli krajem Polską, bo nie można sprzedać się zaborcy - okupantowi i wyrzec się własnego kraju, w którym się urodziło i wychowało, gdyż OJCZYZNĘ ma się tylko jedną, tak jak matkę, która nie zabija przez ABORCJĘ, ale daje życie poczętemu dziecku. To w skrócie,bo być Polakiem, to trzeba z tego być DUMNYM, a nie pseudo-Polakiem, kapusiem, szmalcownikiem, który dla własnych korzyści, sprzeda bliskich, matkę, żonę, czy też własne dziecko, a nawet dokona zdrady narodowej. Wiec jeszcze Polska nie zginęła, kiedy MY jeszcze żyjemy. Więc proszę jeszcze raz proszę przemyśleć i nie pleść głupot, co ślina na język przyniesie, bo jeszcze raz powtórzę, że milczenie jest złotem, a resztę dopowiedz Pan sobie. pa
Karol2019.09.7 18:49
Pan Lapinski nie mowi niczego zlego, zadne plecenie glupot. Namawia tylko do mobilizacji wszystkich wyborcow PIS i to jest prawda ! Im wieksza frekfencja tym lepiej ! Niech wyborcy PIS, nie zachlystuja sie tymi sadazami tylko ida na wybory ! Im nas wiecej, tym lepiej dla POLSKI i POLAKOW !!!!
gumowa kaczka2019.09.6 23:04
oby:)
Renata2019.09.6 21:53
Pani Agnieszko, polityka to delikatna sprawa, czasami trzeba zrobić krok w tył, żeby póżniej zrobić dwa kroki do przodu. Po co wywijać szabelką, lepiej krok po kroku osiągać cel. Pan G.Braun M.Rola , Michalkiewicz mają interes, żeby mieszać ludziom w głowach, proszę pomyśleć jaki? Pana G.Brauna kiedyś z wielkim szacunkiem podziwiałam., ale to było kiedyś. Były Prezydent Izraela, Szymon Peres powiedział podczas konferencji dyplomatycznej w Tel-Awiwie (chyba w 2007 r.)dzięki naszemu talentowi, naszym kontaktom, naszemu dynamizmowi widzę, że wykupujemy Manhattan,Węgry, Rumunię Polskę, wszędzie mamy własności. Proszę to przemyśleć p.Agnieszko.
KJZ2019.09.6 19:20
Co z wami!? Ile miesięcy tak już piszecie ! ? Jak braknie komuś z was rzeczowych argumentów, to od razu karzecie wziąc tabletkę! I to nagminnie powtarzacie się ! Tyle tu "lekarzy"!!!? Byłoby to śmieszne, żeby nie było takie głupie !
Wojtek Polak2019.09.7 6:54
Ty sobie zainwestij w słownik ortograficzny na początek.
anonim2019.09.6 19:04
Wyborcy PiS do urn! Urny do katakumb!
KJZ2019.09.6 19:23
andzejuhahn! Lepiej zamilcz,! Odezwij sie jak będziesz miał coś mądrego do powiedzenia !
anonim2019.09.8 10:53
KJZ Pomyłka w adresie. Jestem sobą, tutaj Azaradelem, i takich jak ty też do katakumb zapraszam.
Ignacy 2019.09.6 17:59
Przez takich kundli jak TY!!!!!!!!!!!!!!!!!
Voina2019.09.6 17:55
To, ze straci wladze to wiadomo juz od dawna, natomiast to najmniejszy problem, o ktory powinni martwic sie politycy PiS w zwiazku z tym, co sie z nimi stanie po wyborach.
OZ2019.09.6 17:52
Miałam z rodziną głosować na Konfederacje, ale z uwagi na francowatość oPOzycji zagłosujemy na PiS. !!!
Spoko2019.09.7 21:02
Brawo ! Coraz więcej Polaków podejmuje taką decyzjź !!!
Agnieszka2019.09.6 17:42
A do czego PiS wykorzystywał te samodzielna większość, by nadal mu ją dawać? Ja zauważyłam tylko nadskakiwanie interesom żydowskiej gangsterki i bycie ich popychadłem, np. gdy w kilka godzin wycofał się z nowelizacji ustawy o IPN, bo tak sobie Netanjahu z kliką życzył za zdjęcie z Morawieckim i pobleblanie, o którym nikt nie pamięta, bo nic z niego nie wynikało. Pan Łapiński wybierze się do Izraela, Namówi, żeby jeszcze paru Żydów skoczyło do ambasady polskiej po paszport - tam to podobno jak nigdzie na świecie szybko i bez sprawdzania podstaw leci - a potem niech ci "nowi obywate Polski" lecą do urn ratować swój interes w postaci nieograniczonej władzy ich pachołków w Polsce. Pan Łapiński chyba ma wystarczająco dużo kontaktów tam, żeby to przeprowadzić bez ściemniania Polakom, że wygrana PiS wniesie coś dobrego dla Polski a nie tylko dla Izraela i żydowskiej gangsterki ze wschodu, zachodu i z Polski
kumaty2019.09.6 17:50
Twoje miejsce jest przy garach.
Agnieszka2019.09.6 18:06
Załatw sobie jakąś tableteczkę na uspokojonko, bo widzę, argumentów brak a emocje rozum odejmują i staczają w bagienko, którego i Wysokie Obcasy z GW mogą nie pochwalić, to gdzie się podziejesz?
Agnieszka2019.09.6 18:01
Może warto by było dać przykład jakiegoś głosowania, które dzięki tej większości PiS wprowadziło coś obiecywanego pożądanego przez polskich patriotów, niepodległościowców, prawicy? Niech zgadnę. Nie ma? Nie zaostrzono ochrony życia poczetych dzieci a nie pozwolono na wprowadzenie calkowitej legalizacji aborcji tylko dzieki głosom posłów opozycji, których potem piS zaszczuwał. To oni powstrzymali projekt legalizacji aborcji, który pan kaczyński wraz z resztą rzekomych katolików chciał przepchnąc pod pozorem szcunku dla projektów społecznych. potem pokazali jak głos społeczny szanują blokując drugi projekt. Nie ma żadnej pewności, że gdyby przeszły oba to tak by zamącili, żeby zagłosować za legalizacją całkowita zabijania i potem się tłumaczyć, że się im ręce pomyliły. Skoro tyle naszych nadziei i szans na tyle dobrych spraw zmarnowali, to z wielką radością usłyszę, że po następnych wyborach komfortu większości nie mają i jak uwielbiali nadskakiwanie kodziarstwu, ustawki z nimi i kpiny ze swojego wiernego, zaangażowanego elektoratu tak będą sobie psuć nerwy wojenkami, które tak uwielbiali zamiast rządzenia i naprawy Polski.
Alojzy Cedzidło2019.09.6 23:55
A to fajne. Wyrosła nam nowa ,,polityczka '. Sadząc po stylu pokazywania swoich prognoz dla Polski , odrobinę lepiej myśląca niż ,,geniusze " , z Gabinetu Cieni " Fakt , przy takiej ,,opozycji " nie posiadając większości , PiS nie byłby w stanie nic zrobić Kapitalnym przykładem wartości ,.,opozycji " , bylo dzisiejsze posiedzenie Komisji Watowskiej . ,Nie bo nie " Ani jednego głosu opozycji na tak.Wszystko won. Szanowna pani Agnieszka nie bierze pod uwagę warunków w jakich rządzi PiS . W Polsce opozycja z jedynym programem ,,Nie bo nie " , popieranym na razie przez UE . Jedyny ratunek dla Polski to solidarność narodu w dniu 13,X 2o19..
pytek2019.09.7 7:51
A nie ciekawi cię doradztwo izraelskiej firmy dla Platformy czy obiecanie wypłaty odszkodowań Żydom przez Komorowskiego (po sprzedaży lasów)?