Krytyka Polityczna ucieka przed Hipster Prawicą - zdjęcie
14.01.14, 12:47Krytyka Polityczna

Krytyka Polityczna ucieka przed Hipster Prawicą

4

Przedstawiciele obu środowisk - Hipster Prawicy związanej z kwartalnikiem Fronda i Krytyki Politycznej - zostali zaporszeniu do audycji "Tygiel kultury".

Krytykę Polityczną miał reprezentować Jakub Dymek i Jan (zwany Jasiem) Kapela - a Hipster Prawicę Mateusz Matyszkowicz (redaktor naczelny kwartalnika Fronda) oraz Samuel Pereira (dziennikarz Gazety Polskiej, a także członek redakcji kwartalnika Fronda) jednak w składzie drugiej ekipy nastąpiła zmiana i Pereirę zastąpił Dawid Wildstein.

Jak twierdzi nasz informator na tę wieść reprezentanci Krytyki Politycznej odmówili wzięcia udziału w dyskusji. Nie chcieli wsiąć do radiowej taksówki, która została po nich wysłana.

To tylko domysł, ale czyżby lewica obawiała się konfrontacji intelektualnej z redaktorem Wildsteinem?

UBu/Polskie Radio

Komentarze (4):

anonim2014.01.14 13:06
Oni boją się wszystkie, z wyjątkiem Boga.
anonim2014.01.14 13:12
Zrejterowali bo jedynym ich argumentem jest oskarzenie o faszyzm,a z Zydem w skladzie nie mozna go stosowac,bo wyszloby na jaw,ze tak naprawde sami sa faszystami. Zreszta kazdy logicznie myslacy czlowiek pojmuje,ze faszyzm = lewica, z definicji. Faszyzm no pasaran! Proponuje masowo stosowac te wykladnie - uswiadamiajac ludzi i doprowadzajac lewusow do zwierzecej furii,ktory tylko jeszcze bardziej ich skompromituje w oczach ludzi.
anonim2014.01.14 13:50
Co sądzicie o nazwaniu wszelkiego rodzaju lewactwa "Übernazistami" (w skrócie "Übernazi"? Taki neologizm jak "Übernationalsozialismus" można odczytać jako "ponadnarodowy socjalizm". A kim są dzisiejsi lewacy odwołujący się do idei internacjonalistycznych jak nie... ponadnarodowymi socjalistami? czyli "Übernazistami". Odrzucają naród jako coś nieprzystającego do rzeczywistości, są ponad narodem, gardzą nim tak jak niemiecki nadczłowiek (Übermensch) gardził podludźmi (Untermenschen). Moim zdaniem takie "Übernazi" brzmi całkiem nieźle i oddaje istotę rzeczy. I jest co najmniej wieloznaczne.
anonim2014.01.14 19:22
lewica się rozpadnie szybciej niż się wydaje