Kryjówkę Anny Frank zdradził Gestapo… żydowski sąsiad - zdjęcie
17.01.22, 17:42fot. wikimedia commons, domena publiczna

Kryjówkę Anny Frank zdradził Gestapo… żydowski sąsiad

75

- Naziści znaleźli Anne i siedmioro innych Żydów, w tym członków jej rodziny, po blisko dwóch latach ukrywania się prześladowanych nad magazynem w Amsterdamie 4 sierpnia 1944 r. Wszystkich deportowano. Anne zmarła w 1945 roku w obozie koncentracyjnym Bergen Belsen; miała wtedy 15 lat – czytamy na portalu TVP Info.

Sprawę wskazania kryjówki Anny Frank badała grupa składająca się z około 20 historyków, kryminologów i analityków danych, a także emerytowanego agenta FBI Vincenta Pankoke. Na bazie zgromadzonych materiałów w trakcie 6-letniego śledztwa uznali oni, że podejrzanym o zdradzenie tej kryjówki jest żydowski notariusz Arnold van den Bergh.

Jak uzasadnia grupa badawcza, jest „bardzo prawdopodobne”, iż Van den Bergh zdradził kryjówkę Franków, aby ratować własną rodzinę – powiedział dziennikowi „NRC” jeden z członków grupy, Pieter van Twisk.

 

mp/pap/portal tvp info

Komentarze (75):

Czytaj talmud2022.01.18 14:08
Polecam czytać ich Talmud. Talmud to "biblia" faryzeuszy. Czytać nie tylko w jednej wersji. Ale w różnych wydaniach z różnych czasów. Jest kilka koncepcji postaw które stały się wspólnym paradygmatem żydów faryzejskich. W tych paradygmatach są wychowywani od około 2500 lat. Własna pycha i egoizm ponad interesy innych. W każdych relacjach żyd - żyd, czy żyd - goj. Szczególną pogrdę, nienawiść i ukryte działania na szkodę drugiej strony relacji, Talmud sugeruje wobec gojów. W szczególnych warunkach własny egoizm ponad nawet ochronę życia żydowskiego sąsiada, a nawet własnej żony czy własnego dziecka. W trudnych warunkach życiowych, kiedy faryzejski żyd miał wybór poświęcić życie sąsiada, brata, siostry, żony, a nawet dziecka, za przedłużenie własnego życia, wielu z nich to robiło, czując się rozgrzeszonym przepisami Talmudu. Wniosek dla całej reszty świata jest tylko jeden: we wszelkich relacjach z faryzejskimi żydami, oni układają tak relacje by się wszechstronnie zabezpieczyć i wyrządzić stratę innym. Wszelkie pozory utrzymywania wzajemnie korzystnych relacji, to tylko podstęp i złudzenia. Jedyną formą ochrony przed nimi jest budowanie relacji z nimi na ich bezwzględnych szatańskich zasadach, lub nie budowanie żadnych.
Skrzypek na dachu2022.01.18 12:44
Brawo Pani Dr Ewa Kurek za film Powrot do Jedwabnego .
Woj2022.01.18 13:48
Osoba kompetentna,która zna temat jak mało kto.
Skrzypek na dachu2022.01.18 12:33
Pan Arnold Van Den Berg ratowal wlasne zycie a wine za zbrodnie zrzucal na Niemcow . Brawo Pan Wojciech Sumlinski za film Powrot do Jedwabnego .
Anonim2022.01.18 11:32
dran
pejsata 8rnica kibucu EjU2022.01.18 11:30
Budowniczy Auschwitz ... IG Farben rockefeller ...zyja !!!!! Zalozyli UE ( ksiazka : Nazistowskie korzenie brukselskiej UE) ... akurat sa na etapie budowy swiatowego Auschwitz 2.0...... www.profit-over-life.org
codziennie leję na tuleye2022.01.18 11:03
żydzi to najwięksi zbrodniarze na świecie, powinno się dla nich zrobić nową Norymbergę
TYLKO PO prawdziwa POLSKA, nie SOWIECKO-NIEMIECKA.2022.01.18 0:30
Jak wiemy byli różni ŻYDZI. Jedni byli gotowi oddać swoje życie za Polskę i POLSKICH ŻYDÓW, inni ŻYDZI zaganiali kijami Polskich Żydów do BYDLĘCYCH WAGONÓW na "UMSZLAGPLATZ" aby zawieźć tych POLSKICH ŻYDÓW do GAZU w NIEMIECKIM OBOZIE KONCENTRACYJNYM AUSCHWITZ. Bez dr EWY KUREK nic z tego nie będzie. Chyba, że damy się DYMAĆ tak jak do tej pory. Wielką PRZYJACIÓŁKĄ PRZYZWOITYCH, UCZCIWYCH, SPRAWIEDLIWYCH ŻYDÓW, szczególnie POLSKICH ŻYDÓW, jest PRAWDZIWA POLKA, mająca największą wiedzę o ŻYDACH, szczególnie mieszkających kiedyś na terenie Polski, dr EWA KUREK, nie powinna ona wychodzić ze STUDIA TELEWIZYJNEGO wyjaśniając kwestie ŻYDOWSKIE między POLAKAMI i ŻYDAMI. Nie mówiąc o tym, że w imieniu POLSKI powinna być od "SPECJALNYCH ZADAŃ" w KONTAKTACH z ŻYDAMI. Taki nijaki DANIELS, Żydowska ambasadorka, czy ten Żydowski minister, a nawet nijaki Netanjahu, powinni być pod specjalnym "NADZOREM" dr EWY KUREK, reprezentującym POLSKĘ w tych kontaktach. Kiedy POJAWI się w RZĄDZIE POLSKIM, jako EKSPERT i osoba ODPOWIEDZIALNA za kontakty z ŻYDAMI, dr EWA KUREK, to będzie znak ze nie ma żadnej z KIMŚ "USTAWKI"? OCZYWIŚCIE dr EWA KUREK musi być mocno "UMOCOWANA", najlepiej, jako WICEPREMIER, lub w ostateczności, jako MINISTER. Inaczej to jest tylko "BAJER". Inna sprawa to, że teraz jest cała masa ekspertów od ŻYDÓW z grona dziennikarzy, którzy do tej pory byli ekspertami od sportu, rolnictwa, pojazdów w ruchu drogowym, skupu opakowań zwrotnych czy obrotu owocami. Przy okazji spytam, KIEDY zostanie wyemitowany przez PiS, FILM dr EWY KUREK pt., „KTO RATUJE JEDNO ŻYCIE" znany POLAKOM „PUŁKOWNIK" (od prawie 21 lat leży na półce). Właśnie w tej chwili jest OKAZJA na taką emisje tegoż FILMU. Pięknie współgrałby ze ŚWIADECTWEM POLSKIEGO ŻYDA, ocalałego z Holokaustu, uratowanego przez POLAKÓW Edwarda Mosberga. Przy okazji spytam, CZY będą wspólne z IZRAELCZYKAMI KONFERENCJE na temat "OSZUSTWA w JEDWABNEM", na temat "NIEDOKOŃCZENIE EKSHUMACJI w Jedwabnem", na temat "JAK WSADZIĆ DO WIEZIENIA NIJAKIEGO GRONSSA"" za KŁAMSTWA i PONIŻANIE POLSKI???? Jak zabezpieczyć się przed FABRYKĄ zwaną "PRZEDSIĘBIORSTWO HOLOKAUST" i jej 447??? CZY jak wymóc aby nie nazywano POLSKI naszej OJCZYZNY jakimś dziwacznym słowem POLIN, co to jest POLIN???, ponoć znaczy "MIEJSCE TYMCZASOWE" dla KOGO??? Czy Żydzi będą współpracować nad rozwiązaniem tych spraw??? Czy w końcu IZRAELCZYCY pozwolą pochować na CMENTARZU ŻYDOWSKIM, POLSKICH ŻYDÓW z TEGO DOŁU w JEDWABNEM w którym leżą WRZUCENI jeden na drugim NASI STARSI BRACIA w WIERZE, POLSCY ŻYDZI ZAMORDOWANI PRZEZ siepaczy niemieckich GESTAPOWCÓW i SS-manów??? Przecież jest cały RYTUAŁ POCHÓWKU NASZYCH BRACI POLSKICH ŻYDÓW, nie mogą leżeć we wspólnym DOLE bez POCHÓWKU. CZY JEST ZAPROSZONA do tych rozmów PROFESOR EWA KUREK???
Mirek2022.01.17 23:58
Żydzi odegrali ogromnie pozytywną rolę w historii ....naszej historii . Przecież to Żydzi z Leninem na czele rozwalili Rosję carską . Rosja carska opierała się na dwóch filarach : Prawosławiu i Caracie . Żydzi likwidując prawosławie w Rosji sprawili że naród rosyjski stał się zgrają bandytów . To co obserwujemy dzisiaj na wschodzie to tak naprawdę agonia Rosji . Putin miota się , kombinuje ale cała jego robota odnosi skutek przeciwny . Na skutek działań Putina i jego kagebistów Ukraina która nigdy państwem nie była na naszych oczach staje się państwem . Ci Ukraińcy których zamordował Putin [12....15 tysięcy] stali się fundamentem Niepodległego Państwa które zwie się ....Ukraina . Dlatego ja Polak życzę Ukraińcom odwagi i aby się nie załamali !!! .
Kryjówkę zdradził żydowski sąsiad2022.01.17 23:32
czy on nie nazywał się KALKSTEIN?
Skrzypek na dachu2022.01.18 12:48
Czy to ten sam Kalkenstein co zdradzil Generala Stefana Rowieckiego dla Gestapo .
agaton2022.01.17 23:17
Żydzi to najbardziej podła nacja świata , wybrana do egzekucji bestialstwa.
Czytałem jej książkę ...!2022.01.17 21:50
"Pamiętniki Anny Frank! Może z tego jest znana."?? Nie wiem z czego jeszcze?
No, napisz Lechu, jak ...!?2022.01.17 21:39
... Jak można cię chociaż troszkę uznawać, nie piszę, że chociaż trochę szanować!!? Czy wiesz jakiego duraka robisz z siebie od długiego czasu???Lechu-"matisie", ...setki razy to powtarzasz! Proszę...! ---WŁĄCZ MYŚLENIE, TO NIE BOLI...!!! ---- Zacznij z nami normalnie dyskutować, a nie sam z sobą! Masochisto - opanuj się!
matis892022.01.17 21:16
FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!!
matis892022.01.17 21:16
FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!!
observer2022.01.17 21:16
jakoś nie dziwi! Sypali swoich okrutnie. Nagim wśród wilków to przyjemnie i bezpiecznie. Żydem wśród żydów w trakcie wojny pewna śmierć!
Woj2022.01.17 21:02
A czy nie miała za sąsiada przodka znakomitego polityka europarlamenu verhofstada?!
To nie antysemityzm2022.01.17 20:56
To badania historyczne 20 historyków, kryminologów i analityków danych i agenta FBI . Czy AAAtomem chciałby zamknąć usta prawdzie.
AAAtomek2022.01.17 22:27
Na jednego kapującego do Gestapo Polaka-Żyda przypadało 10 czy 20 kapujących do Gestapo Polaków-Katolików?
renata2022.01.18 8:37
Proporcje ci się pomyliły.
AAAtomek2022.01.18 11:59
Proporcje to co najwyżej mogły mi się pomylić mąki i wody przy wypieku chleba, tutaj oszacowałem liczbę donosicieli. Z korzyścią dla katolików...
Skrzypek na dachu2022.01.18 12:39
Zyd kiedy donosi na swoich to zawsze podaje sie za Polaka .
AAAtomek2022.01.18 13:16
Jeśli ma obywatelstwo polskie to jest Polakiem.
AAAtomek2022.01.17 20:04
Dzień bez antysemityzmu na portalu poświęconym jest dniem straconym?
Petrus sum2022.01.17 20:30
Za czasów Terlika nie tolerowano antysemityzmu na frondzie. Ale od tamtego czasu zostały tylko wodorosty i 10 m mułu.
Skrzypek na dachu2022.01.18 12:56
Prawda o Zydach jest ukrywana przez holobiznes bezspadkowych rozszczeniowcow ktorzy nazywaja kazde slowo prawdy antysemityzm . Brawo Pani Dr Ewa Kurek . Brawo Pan Wojciech Sumlinski za film Powrot do Jedwabnego .
Tak, "Aatomku"...! Piszesz o sobie...!2022.01.17 21:46
Racja! Dla ciebie pseudo "aatomku", czyli Lechu,... / bo to twój kolejny nick!/, każdy dzień jest stracony, bez bluźnierstw i oszczerstw! Zapomniałeś, że w dzień i popołudnie nikt, kto pracuje tu nie zagląda! Pracuje się, potem dom, dzieci, gotownie, ...itd...! Ty tego nie masz,... pisaleś, że jesteś starcem bez rodziny, żony i dzieci! ... Wolałeś wybrać "homo- niewiadomo"!
AAAtomek2022.01.17 22:23
Rozpracowałeś mnie, jestem Lech Keler-Wolleński, były UBek od 1945 do 1989, 2015-teraz, herbu gumowa kaczka i dymam twoją starą.
ATomku- Lechu ..???! cha... cha!2022.01.17 22:41
Wiesz co ci powiem??? Jesteś głupszy niż Ustawa przewiduje! Dalej się poniżaj! ... "Powodzenia" !
AAAtomek2022.01.18 13:19
Tylko pamiętaj, mam haka na ciebie w postaci podpisanej przez ciebie lojalki z '88. Twój Leszek :D
Duraku!?? - AAATomku!2022.01.21 22:03
Jakiego haka??? Przecież mnie nie znasz! Nawet nie znasz mojej płci!?
Anonim2022.01.18 11:00
Tylko prawda nas wyzwoli! Żydzi przestańcie sami nakręcać antysemityzm!
Anonim2022.01.17 19:17
Mojego dziadka też przykablował żyd, zginął w obozie pracy w niemczech.
Foster2022.01.17 19:11
Co za ulga myślałem, że Polak. Szkoda dziewczyny.
Skrzypek na dachu2022.01.18 12:43
Polaka szkoda je ty jego nieslusznie oczerniasz Forstercio .
Anonim2022.01.17 19:10
a ,jaki jest powód ,że koniecznie musieliśmy poznać jakąś anne frank? macie historyczną nerwice kompulsywną-obsesyjną?
Ależ, Lechu- "anonimie"....!2022.01.17 20:07
Nie! Nikt czegoś podobnego nie ma! Wystarczy, że ty, Lechu-"anonimie" , jak piszesz, ... masz obsesyjną, chorobliwą nienawiść do "KK" i do nas Polaków! Więc takiego jednego "fijołka" tu starczy! Przysłowie mówi: "... Sądzę ciebie, według siebie"! Tak właśnie robisz! Dokładnie innych posądzasz o to co sam robisz! Nie wspomnę o twoich brzydkich zboczeniach. Wiesz o co chodzi.! Prawda????
lechu ..skoro chcesz2022.01.19 14:34
kompletnie sie fikołek mylisz,jako lechu uważam że siedzenie w tej bzdurnej zamanipulowanej historii tyle lat jest totalna głupotą i stratą czasu ,toż to bedzie niedługo 100 lat ,a ty sie podniecaj fikołek i naprawiaj świat naiwniaku
Jak Saryusz z Wolski2022.01.17 19:01
Dużo dzisiaj wątków żydowskich na frondelku. To z okazji Dni Judaizmu?
matis892022.01.17 18:59
Plan-demia, nie leczenie na inne choroby i aborcyjne eksperymenty szczepionkowe to zbrodnia przeciwko ludzkości.
matis892022.01.17 18:59
Przypominam, szatanistyczny lewacki PIS prócz aborcyjnych, demonicznych szczepionek Antychrysta i masonerii oficjalnie wspiera i reklamuje cyfrowe państwo bezgotówkowe Antychrysta i Nowego Ładu NWO do Znamienia Bestii. Wspieranie lewackiego PISu to już wybieranie Antychrysta przeciwko Chrystusowi. Szatanistyczny PIS wprowadza usługi, zapomogi dostępne tylko drogą cyfrową dążąc do cyfrowego zniewolenia Polaków, bezgotówkowego państwa Antychrysta i jego Znamienia Bestii.
matis892022.01.17 18:58
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI SZCZEPIENIAMI i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
Skrzypek na dachu2022.01.17 18:56
Brawo Pan Prezydent Putin Wielkiego Narodu Ruso - Zydowskiego . Obronca oligariatu , pogromca proletariatu i dobrobytu . Pan Prezydent Putin w interesie swego Narodu nie dal sie zaszczepic Sputnikiem V . Jego osobisty przyjaciel byly premier Izraela oczekujacy wyroku sadowego wyslal swemu przyjacielowi specjalnym samolotem trzy szczepionki . Samolot ten nalezy do bliskiego przyjaciela Putina bylego prezydenta USA Trumpowa .
Skrzypek na dachu2022.01.18 12:59
Asio podszywaczu wymysl sobie swoj wlasny nick .
TYLKO PO prawdziwa POLSKA, nie SOWIECKO-NIEMIECKA.2022.01.17 18:48
Jak wiemy byli różni ŻYDZI. Jedni byli gotowi oddać swoje życie za Polskę i POLSKICH ŻYDÓW, inni ŻYDZI zaganiali kijami Polskich Żydów do BYDLĘCYCH WAGONÓW na "UMSZLAGPLATZ" aby zawieźć tych POLSKICH ŻYDÓW do GAZU w NIEMIECKIM OBOZIE KONCENTRACYJNYM AUSCHWITZ. Bez dr EWY KUREK nic z tego nie będzie. Chyba, że damy się DYMAĆ tak jak do tej pory. Wielką PRZYJACIÓŁKĄ PRZYZWOITYCH, UCZCIWYCH, SPRAWIEDLIWYCH ŻYDÓW, szczególnie POLSKICH ŻYDÓW, jest PRAWDZIWA POLKA, mająca największą wiedzę o ŻYDACH, szczególnie mieszkających kiedyś na terenie Polski, dr EWA KUREK, nie powinna ona wychodzić ze STUDIA TELEWIZYJNEGO wyjaśniając kwestie ŻYDOWSKIE między POLAKAMI i ŻYDAMI. Nie mówiąc o tym, że w imieniu POLSKI powinna być od "SPECJALNYCH ZADAŃ" w KONTAKTACH z ŻYDAMI. Taki nijaki DANIELS, Żydowska ambasadorka, czy ten Żydowski minister, a nawet nijaki Netanjahu, powinni być pod specjalnym "NADZOREM" dr EWY KUREK, reprezentującym POLSKĘ w tych kontaktach. Kiedy POJAWI się w RZĄDZIE POLSKIM, jako EKSPERT i osoba ODPOWIEDZIALNA za kontakty z ŻYDAMI, dr EWA KUREK, to będzie znak ze nie ma żadnej z KIMŚ "USTAWKI"? OCZYWIŚCIE dr EWA KUREK musi być mocno "UMOCOWANA", najlepiej, jako WICEPREMIER, lub w ostateczności, jako MINISTER. Inaczej to jest tylko "BAJER". Inna sprawa to, że teraz jest cała masa ekspertów od ŻYDÓW z grona dziennikarzy, którzy do tej pory byli ekspertami od sportu, rolnictwa, pojazdów w ruchu drogowym, skupu opakowań zwrotnych czy obrotu owocami. Przy okazji spytam, KIEDY zostanie wyemitowany przez PiS, FILM dr EWY KUREK pt., „KTO RATUJE JEDNO ŻYCIE" znany POLAKOM „PUŁKOWNIK" (od prawie 21 lat leży na półce). Właśnie w tej chwili jest OKAZJA na taką emisje tegoż FILMU. Pięknie współgrałby ze ŚWIADECTWEM POLSKIEGO ŻYDA, ocalałego z Holokaustu, uratowanego przez POLAKÓW Edwarda Mosberga.
Anonim2022.01.17 18:45
Katolicy mają jedno życie, i nieśmiertelną, indywidualną duszę. Tak że nie mamy możliwości prób i błędów, reinkarnacja, jak też nie staniemy się, unikającą wszelkiej odpowiedzialności, cząstką większej, boskiej całości.
Tylko PO prawdziwe POLSKIE, nie NIEMIECKO-RUSKIE2022.01.17 18:40
Jak wiemy byli różni ŻYDZI. Jedni byli gotowi oddać swoje życie za Polskę i POLSKICH ŻYDÓW, inni ŻYDZI zaganiali kijami Polskich Żydów do BYDLĘCYCH WAGONÓW na "UMSZLAGPLATZ" aby zawieźć tych POLSKICH ŻYDÓW do GAZU w NIEMIECKIM OBOZIE KONCENTRACYJNYM AUSCHWITZ. Bez dr EWY KUREK nic z tego nie będzie. Chyba, że damy się DYMAĆ tak jak do tej pory. Wielką PRZYJACIÓŁKĄ PRZYZWOITYCH, UCZCIWYCH, SPRAWIEDLIWYCH ŻYDÓW, szczególnie POLSKICH ŻYDÓW, jest PRAWDZIWA POLKA, mająca największą wiedzę o ŻYDACH, szczególnie mieszkających kiedyś na terenie Polski, dr EWA KUREK, nie powinna ona wychodzić ze STUDIA TELEWIZYJNEGO wyjaśniając kwestie ŻYDOWSKIE między POLAKAMI i ŻYDAMI. Nie mówiąc o tym, że w imieniu POLSKI powinna być od "SPECJALNYCH ZADAŃ" w KONTAKTACH z ŻYDAMI. Taki nijaki DANIELS, Żydowska ambasadorka, czy ten Żydowski minister, a nawet nijaki Netanjahu, powinni być pod specjalnym "NADZOREM" dr EWY KUREK, reprezentującym POLSKĘ w tych kontaktach. Kiedy POJAWI się w RZĄDZIE POLSKIM, jako EKSPERT i osoba ODPOWIEDZIALNA za kontakty z ŻYDAMI, dr EWA KUREK, to będzie znak ze nie ma żadnej z KIMŚ "USTAWKI"? OCZYWIŚCIE dr EWA KUREK musi być mocno "UMOCOWANA", najlepiej, jako WICEPREMIER, lub w ostateczności, jako MINISTER. Inaczej to jest tylko "BAJER". Inna sprawa to, że teraz jest cała masa ekspertów od ŻYDÓW z grona dziennikarzy, którzy do tej pory byli ekspertami od sportu, rolnictwa, pojazdów w ruchu drogowym, skupu opakowań zwrotnych czy obrotu owocami. Przy okazji spytam, KIEDY zostanie wyemitowany przez PiS, FILM dr EWY KUREK pt., „KTO RATUJE JEDNO ŻYCIE" znany POLAKOM „PUŁKOWNIK" (od prawie 21 lat leży na półce). Właśnie w tej chwili jest OKAZJA na taką emisje tegoż FILMU. Pięknie współgrałby ze ŚWIADECTWEM POLSKIEGO ŻYDA, ocalałego z Holokaustu, uratowanego przez POLAKÓW Edwarda Mosberga. Przy okazji spytam, CZY będą wspólne z IZRAELCZYKAMI KONFERENCJE na temat "OSZUSTWA w JEDWABNEM", na temat "NIEDOKOŃCZENIE EKSHUMACJI w Jedwabnem", na temat "JAK WSADZIĆ DO WIEZIENIA NIJAKIEGO GRONSSA"" za KŁAMSTWA i PONIŻANIE POLSKI???? Jak zabezpieczyć się przed FABRYKĄ zwaną "PRZEDSIĘBIORSTWO HOLOKAUST" i jej 447??? CZY jak wymóc aby nie nazywano POLSKI naszej OJCZYZNY jakimś dziwacznym słowem POLIN, co to jest POLIN???, ponoć znaczy "MIEJSCE TYMCZASOWE" dla KOGO??? Czy Żydzi będą współpracować nad rozwiązaniem tych spraw??? Czy w końcu IZRAELCZYCY pozwolą pochować na CMENTARZU ŻYDOWSKIM, POLSKICH ŻYDÓW z TEGO DOŁU w JEDWABNEM w którym leżą WRZUCENI jeden na drugim NASI STARSI BRACIA w WIERZE, POLSCY ŻYDZI ZAMORDOWANI PRZEZ siepaczy niemieckich GESTAPOWCÓW i SS-manów??? Przecież jest cały RYTUAŁ POCHÓWKU NASZYCH BRACI POLSKICH ŻYDÓW, nie mogą leżeć we wspólnym DOLE bez POCHÓWKU. CZY JEST ZAPROSZONA do tych rozmów PROFESOR EWA KUREK???
Anonim2022.01.17 18:40
Chrześcijański rycerz to wzór z naszej kultury, tak też oceniamy elitę. Stanowią ją ci, którzy najwięcej przyczyniają się do dobra wszystkich. Obrońcy, opiekunowie, mądrzy mistrzowie.
Skrzypek na dachu2022.01.17 18:32
Pseudoplandemia to wielka medialna sciema , szalomikron to klamstwo dla najglupszych naiwniakow .
Tak to prawda!2022.01.17 18:31
Również to potwierdza Żyd, historyk amerykański Jay Winik. Rodzice tego dzieciaka też zachowali się jak kanalie. Szczególnie jej ojciec.
matis892022.01.17 18:30
FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!!
matis892022.01.17 18:58
DO LEWACKIEGO PODSZYWA i LEWACKICH TROLOWNI partii POPIS----: Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI SZCZEPIENIAMI i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
matis892022.01.17 21:17
FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!!
matis892022.01.17 18:30
FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!!
matis892022.01.17 18:58
DO LEWACKIEGO PODSZYWA i LEWACKICH TROLOWNI partii POPIS----: Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI SZCZEPIENIAMI i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
matis892022.01.17 21:17
FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!!
Skrzypek na dachu2022.01.17 18:22
Brawo Pan Prezydent Putin Wielkiego Narodu Ruso - Zydowskiego . Obronca oligariatu , pogromca proletariatu i dobrobytu . Pan Prezydent Putin w interesie swego Narodu nie dal sie zaszczepic Sputnikiem V . Jego osobisty przyjaciel byly premier Izraela oczekujacy wyroku sadowego wyslal swemu przyjacielowi specjalnym samolotem trzy szczepionki . Samolot ten nalezy do bliskiego przyjaciela Putina bylego prezydenta USA Trumpowa .
Skrzypek na dachu2022.01.17 18:33
Asio podszywaczu razem z twoim Putinem , asio . Wymysl sobie swoj wlasny nick .
matis892022.01.17 18:18
Plan-demia, nie leczenie na inne choroby i aborcyjne eksperymenty szczepionkowe to zbrodnia przeciwko ludzkości.
matis892022.01.17 18:18
Przypominam, szatanistyczny lewacki PIS prócz aborcyjnych, demonicznych szczepionek Antychrysta i masonerii oficjalnie wspiera i reklamuje cyfrowe państwo bezgotówkowe Antychrysta i Nowego Ładu NWO do Znamienia Bestii. Wspieranie lewackiego PISu to już wybieranie Antychrysta przeciwko Chrystusowi. Szatanistyczny PIS wprowadza usługi, zapomogi dostępne tylko drogą cyfrową dążąc do cyfrowego zniewolenia Polaków, bezgotówkowego państwa Antychrysta i jego Znamienia Bestii.
Po 11...2022.01.17 18:18
Oszaleliście? Jaki Van den Bergh? Annę Frank wydał Polak, katolik i zwolennik PISu. Fanatyk Rydzyka. W dodatku to był ksiądz-pedofil. Taka jest wersja oficjalna i fakty, czy jakaś "prawda", nie mają tu nic do rzeczy. Kiedy wy to wreszcie pojmiecie?
Anonim2022.01.17 18:34
I jeszcze oglądał Sylwester w Zakopanem
matis892022.01.17 18:17
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI SZCZEPIENIAMI i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
Anonim2022.01.17 18:16
Ciekawe jakie korzenie miał Marks i Lenin?
Rabin Kartoffelstein2022.01.17 19:02
Nuuu, jakie? Właściwe.
Anonim2022.01.17 18:12
Nauczcie się wreszcie i zapamiętajcie durne polaczki-goje-katoprawiczki. O Żydach można mówić tylko w samych wyszukanych superlatywach. Lekkie pochwały to już jest antysemityzm, bo my jesteśmy z natury genialni. Natomiast mówienie złych rzeczy o Żydach (choćby i prawdziwych) to jest antysemityzm zagrożony karą główną.
A TO FRENDZLE ZNAJO?2022.01.17 18:11
Przez stulecia próbowano ukrywać prawdę o najbardziej niesławnym wydarzeniu z historii Jasnej Góry. Od XV aż do XXI wieku o napad na klasztor i zniszczenie świętego obrazu oskarżano rabusiów z zagranicy. W rzeczywistości zbrodni dopuścili się Polacy. O tym, co zaszło w feralną niedzielę 16 kwietnia 1430 roku, jako pierwszy szerzej napisał Jan Długosz w swoich Rocznikach, czyli kronikach. Według jego relacji: (...) pewni szlachcice polscy, którzy zbyt rozrzutnie roztrwonili swoje majątki po ojcach i mieli długi, przekonani, że klasztor Częstochowa, czyli Jasna Góra należący do zakonu pierwszego eremity Świętego Pawła ma wielkie skarby i dużo pieniędzy (...) – dobrawszy sobie rabusiów z Czech, Moraw i Śląska, w uroczystość Wielkiejnocy (...) napadają na tenże klasztor. Nie znalazłszy skarbów, zawiedzeni w swej nadziei rzucają się na naczynia liturgiczne, mianowicie: kielichy, krzyże i ornaty. "Przebijają w poprzek mieczem twarz obrazu" Na tym złoczyńcy nie poprzestali. Ich łupem padł również, przyozdobiony przez wiernych drogocennymi wotami, obraz Czarnej Madonny. Uczestnicy napadu, wedle dziejopisa, "przebili w poprzek mieczem twarz obrazu i złamali ramy, w które był oprawiony". Wszystko po to, aby "na podstawie tak okrutnych i niegodziwych czynów wzięto ich nie za Polaków, ale za Czechów".
GÓWNO PRAWDA!!2022.01.17 18:34
"W rzeczywistości zbrodni dopuścili się Polacy. " . . . . . . . Śledztwo prowadzone przez specjalnego agenta UB Jana Długosza wykazało jednoznacznie, że sprawcami byli .... rowerzyści, tj. żydzi.
KŁAMIESZ, BLUŹNISZ!2022.01.17 22:52
Jak zwykle kłamiesz! Nic innego nie umiesz! --- Lechu Keller!--- ZAMILCZ! --- TY NIGDY TU NIE NAPISAŁEŚ PRAWDY! ----Polacy tego nie zrobili, tylko tacy jak ty .... polskojęzyczni! ---A ty przecież nie jesteś Polakiem, tylko wiadomo jakiej nacji! ---Tak nam odwdzięczyliście się za to, że was ukrywaliśmy przez II Wojnę !!
Skrzypek na dachu2022.01.17 18:07
W Polsce podczas wojny zyd sprzedawal zyda . Pan Chaim Rumkowski to wydawal i wlasnych ludzi i Polakow dla gestapowcow aby ratowac wlasna skore , ale paskudne obrzydliwe bezbozne rozszczeniowce klamia do dzisiaj zrzucajac wine wylacznie na Polske i Polakow .
Europa2022.01.17 18:06
Od zawsze wiedza ze żyd zarobi na śmierci żyda i na innych tak samo !!!!
Skrzypek na dachu2022.01.17 18:01
Pan Arnold van den Berg to nie sasiad bylejaki tylko czlonkiem najwyzszej Rady Amsterdamskich Zydow i wydal wszystkie kryjowki aby uratowac wlasne zycie i dostal w zamian za zdrade najprawdziwsze Aryjskie papiery i przezyl wojne aby zginac w tajemniczych okolicznosciach w Londynie w 1950 . Tez ojciec Anny Frank , Pan Otto Frank przezyl wojne i chociaz wiedzial kto ich zdradzil to milczal , bo zyd dla zyda nie wolno wstyd robic przed goyami .
Tak to prawda!2022.01.17 18:00
Również to potwierdza Żyd, historyk amerykański Jay Winik. Rodzice tego dzieciaka też zachowali się jak kanalie. Szczególnie jej ojciec.
Skrzypek na dachu2022.01.17 18:37
Holokaust zyda przez drugiego zyda to nie jest zaden interes . Pani Hana Arendt miala racje .