Krwawy piątek na Ukrainie. Ok. 130 zabitych po obu stronach - zdjęcie
11.07.14, 18:51fot. Youtube

Krwawy piątek na Ukrainie. Ok. 130 zabitych po obu stronach

4

Wojsko Ukrainy zabiło dziś około stu terrorystów w okolicach Ługańska. Zniszczyło ponadto dwie wyrzutnie Grad. Tymczasem podczas porannego ostrzału w obwodzie donieckim separatyści zamordowali kilkudziesięciu żołnierzy Ukrainy.

„W wyniku uderzenia lotnictwa, strzałów artylerii zniszczono do 100 bojówkarzy na bazach w miejscowościach Rowienki, Izwarino, Nowoswitlowka w pobliżu Ługańska, dwie wyrzutnie Grad, jedną armatę przeciwlotniczą, trzy ciężarówki Kamaz” – czytamy na facebookowym profilu ukraińskiego sztabu antyterrorystycznego.

Wcześniej media podały, że terroryści zabili 30 ukraińskich żołnierzy i ranili 100 osób, ostrzeliwując rządowe wojska z wyrzutni Grad. Później rzecznik sztabu antyterrorystycznego podał, że żołnierzy zginęło mniej, bo 19; kolejna czwórka została zabita na ukraińsko-rosyjskiej granicy w ciągu ostatniej doby.

Zarazem Rada Bezpieczeństwa Narodowego Ukrainy potwierdziła informację o przybyciu do Ługańska rosyjskich czołgów.

bjad/niezależna.pl

Komentarze (4):

anonim2014.07.11 19:12
Ukraińskie siły rządowe zabiły100 "promoskiewskich separatystów", a terroryści zamordowali kilkudziesięciu "żołnierzy Ukrainy". Czym różni się "zabicie" przez żołnierzy od "zamordowania" przez terrorystów ? Czy owi "terroryści" podkładali jakieś zamaskowane bomby w centrach handlowych ? Czy ci "terroryści" chcieli jakiegoś okupu, zemsty, pieniędzy ?
anonim2014.07.11 19:21
Ukraińskie siły rządowe zabiły, a separatyści zamordowali podczas ostrzału. Ot obiektywizm.
anonim2014.07.11 20:00
Chłe, chłe, prymitywny to zabieg propagandowy, dlatego tak bardzo się rzuca w oczy. Nie jest to jednak nic nadzwyczajnego. Wszystkie narody odróżniają swoich od wrogów i uwidacznia się to w używanym języku. Np. nasz "agent wywiadu" - ich "szpieg".
anonim2014.07.12 10:21
Powinno chyba się tam posłać siły rozjemcze i oddzielić jednych od drugich.Dość zabijania!Zdecydowanie kibicuję rosjanom,do tej Ukrainy nie mam zaufania.Rosja powinna oderwać swoją część-tę zamieszkaną przez Rosjan i usunąć nacjonalistyczny rząd Ukrainy a w jego miejsce zainstalować kogoś normalnego.Opłacani przez zachód terroryści atakują rosjan i nazywają ich teraz armią Ukrainy...a rosjanie się bronią.Niech żyje Rosja!