29.09.14, 14:34fot. sxc hu

"Kremlowska armia trolli" atakuje polską sieć

O problemie informuje tygodnik „Do Rzeczy”.

Organizacje działające w internecie na rzecz obrony interesów Rosji określane są przez ekspertów jako "cień Putina". Niewątpliwie, trwa już w internecie wojna propagandowa między Rosją a resztą świata.

Wojciech Wybranowski na łamach tygodnika „Do Rzeczy” informuje, że Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zajmuje się już sprawą "cieni Putina", ale nie udziela na ten temat bliższych informacji.

Wcześniej zachodnie gazety pisały o "kremlowskiej armii trolli". Dzięki rosyjskim funduszom, ludzie powiązani z rosyjską Agencją Badań Internetu, atakują i spamują serwery zachodnich mediów. Wypisują głównie hasła propagandowe i atakują osoby nieprzychylne Rosji.

Na celowniku służb może znaleźć się m.in. Polski Komitet Słowiański. Jego działacze oficjalnie wspierają działania Moskwy na Ukrainie i domagają się utworzenia jednego, słowiańskiego państwa.

Ich przekonania podzielają członkowie "Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Rosyjskiej", którzy zamieszczają na portalach społecznościowych treści dyskredytujące działania polskiego rządu ws. sytuacji na Ukrainie. Prorosyjskie teksty rozpowszechnia też radio "Głos Rosji" i pismo "Obserwator Polityczny" - wskazuje tygodnik.

ed/Do Rzeczy

Komentarze

anonim2014.09.29 14:45
Nikogo nie chcę urazić ale putinowskie trolle działają aktywnie od przynajmniej kilku lat. Kiedyś gdy Rosja była tym "dobrym, demokratycznym państwem" w oczach światłych ludzi, sama teoria o trollach by nie przeszła, a co dopiero żeby ktoś podjął się badań albo śledztw w tym temacie.
anonim2014.09.29 15:18
marek22, poeta czestochowy, arbiter itd... trolling w akcji
anonim2014.09.29 15:32
Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zajmuje się już sprawą "cieni Putina". I słusznie, nie można folgować obywatelom Polskim, którzy działają na szkodę innym obywatelom Polski.
anonim2014.09.29 16:10
PiotrZW - Polski Sługus Postsowieckiego Imperializmu, co podkreślam z dumą.
anonim2014.09.29 16:57
a cóż to za porównywanie się do Łysiaka albo Ks Isakowicza uzurpowanie sobie podobnych poglądów, jeszcze je trzeba uzewnętrznić piórem a to pióro krzywo pisze, stawia kulfony, Łysiak jakby się dowiedział kto z nim w szranki w poglądach staje pewnie by mocno się zdziwił, mocno !
anonim2014.09.29 18:37
@CzęstochowskiPoeta Sam kiedyś napisałeś że z Putinem byłoby po drodze tylko ze odstręcza cię jego (nazwijmy to eufemistycznie) niechęć do odmienności. Moim skromnym zdaniem potrafisz bardzo subtelnie sączyc jad, vide np. finlandyzacja. @PiotrZW Fronda może być dumna że ma tak znamienitego ruskiego trolla. Jeszcze Quefszutko,Qewczenko czy jak tam sie nazywa ta ruska menda, powinien się tutaj pochwalić. Swoją droga to śmieszne że Fronda tak zaciekle tropi po politykach i innych gazetach ruskich trolli a na swoim forum nie umie ich wytropić.
anonim2014.09.29 19:46
Ja również dyskredytuję działania polskiego rządu ws. sytuacji na Ukrainie, wskazując, że są szkodliwe dla Polski, więc gdzie mógłbym znaleźć te "rosyjskie fundusze", żebym nie musiał dalej produkować się za friko ?
anonim2014.09.29 20:20
Lewactwo też ma liczną armię trolli internetowych, na co dowodem jest ten portal.