Krasnodębski broni Siemoniaka. "Współczuję, Tusk to egzekutor" - zdjęcie
26.09.21, 09:29

Krasnodębski broni Siemoniaka. "Współczuję, Tusk to egzekutor"

8

Prof. Zdzisław Krasnodębski stanął w obronie polityków, którzy przyszli na imprezę urodzinową dziennikarza Roberta Mazurka. - Zawsze będę bronił ludzi przed bezpodstawną nagonką. Także posłów PO - napisał  Krasnodębski w mediach społecznościowych.

Nadal nie cichnie temat imprezy urodzinowej Mazurka, na której pojawiło się kilku polityków z różnych ugrupowań. Byli tam m. in. Zdzisław Krasnodębski, Marek Suski, Władysław Kosiniak-Kamysz, Borys Budka, Paweł Poncyljusz oraz Tomasz Siemoniak.

W trakcie imprezy prezes NIK Marian Banaś prezentował zaś w Sejmie coroczne sprawozdanie z prac NIK. Banaś przemawiał do nieomalże pustej sali.

P.o. przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk szczególnie zdenerwował się w związku z obecnością na przyjęciu Budki i Siemoniaka. Wezwał ich do siebie na oficjalną reprymendę.

Siemoniak następnie złożył nawet publiczną samokrytykę. W jego obronie stanął prof. Zdzisław Krasnodębski z PiS.

"Bardzo Panu współczuję. Gotowy jestem zaświadczyć, że (przynajmniej do czasu, gdy opuściłem to znakomite zgromadzenie i na ile mogłem ocenić z oddali) Pańskie oświadczenie odpowiada prawdzie" - napisał Krasnodębski na Twitterze.

"Dziękuję, Panie Profesorze. W innych okolicznościach jestem zawsze gotowy do dyskusji. Nasz wspólny udział w panelu nt. transformacji w ubiegłym roku na forum w Karpaczu mam w dobrej pamięci, a Pańskie wypowiedzi zapamiętałem jako inspirujące i ciekawe" - odpowiedział na ten wpis Siemoniak.

Następnie gazeta "Fakt" wytknęła, że Krasnodębski staje w obronie posłów Platformy.

"Zawsze będę bronił ludzi przed bezpodstawną nagonką. Także posłów PO. I to nawet wtedy, gdy nagonkę organizuje tak znana z sympatii do państwa polskiego gazeta jak „Fakt” a egzekutorem jest tak europejski polityk prawdy i miłości, jak Donald Tusk" - odparł Krasnodębski.

jkg/twitter

Komentarze (8):

Noel2021.09.27 17:26
Czasami profesorowie gadają głupoty. np prof. Krasnodebski akurat w sprawie Siemoniaka. Wstyd. On też musiał się wypowiedzieć ??.
Skrzypek na dachu2021.09.26 14:29
Brawo Pan Krasnodebski . Wolnosc slowa to podstawa niezbedna dla wszystkich wolnosci .
Piotr Nowak2021.09.26 13:12
Panie Butka, coś pan narobił ? Siemoniaka mi nie szkoda bo to przygłup, ale pan, panie Butka ? Takie płomienne wystąpienia w sejmie, taka pogarda do Państwa PIS, tyle kłamstw oraz inwektyw pod adresem rządu Morawieckiego – a tutaj po bala bala z Mazurkiem oddał się pan do dyspozycji Niemca Tuska ?!! Pan chyba postradał wszystkie zmysły ?! Wiedzieliśmy panie Butka, że pan jesteś, obok Szejny, najgłupszym prawnikiem w Polsce, ale za ten przysłowiowy kieliszeczek Niemiec będzie pana rozliczał ?! Wstyd ! Tchórzostwo ! Niekompetencja ! Gówniarstwo !
Anonim2021.09.26 11:43
cos tu sie nie zgadza. Na urodzinach Mazurka byli nieliczni parlamentarzysci a Banasia wysluchiwala prawie pusta sala. Gdzie i z kim bawil sie wtedy nieposel Tusk oraz reszta klubu?
Były współpracownik Tuska2021.09.26 11:07
opowiada o mściwości Tuska: ktoś ci wbija sztylet w plecy /Tusk jest w tym czasie odwrócony. Tusk po chwili się odwraca i mówi "o, skaleczyłeś się".
xyz1232021.09.26 10:58
Prezes siatkarskiej centrali Jacek Kasprzyk: "Czarnecki powiedział, że jeśli wysuniemy jego kandydaturę do władz Polskiego Komitetu Olimpijskiego, to absolutnie nie będzie go interesowała funkcja szefa naszego związku. To było oszustwo "...a oni mu uwierzyli...Czarneckiemu !!!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.09.26 10:58
panie krasnodębski! głównym problemem imprezy u mazurka jest fakt, że bawiący się tam politycy powinni być w tym czasie, w pracy, w sejmie!
Stałeś się…2021.09.26 10:26
dla mnie zdrajcą metalu.