Kpina z wolności. Prezydent odznacza tajnego współpracownika SB - zdjęcie
05.06.14, 14:08Michał Boni

Kpina z wolności. Prezydent odznacza tajnego współpracownika SB

21

Prezydent Bronisław Komorowski odsłonił dziś w Warszawie Memoriał Wolnego Słowa. W trakcie tego wydarzenia Komorowski odznaczył Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski "zasłużonych dla wolności słowa" dziennikarzy:

- Tomasza Lisa, redaktora naczelnego "Newsweek Polska"
- Jarosława Gugałę, dziennikarza związanego m.in. z TVP i Polsatem
- Bogusława Chrabotę, redaktora naczelnego "Rzeczpospolitej"
- Edwarda Miszczaka, dyrektora programowego TVN

Co do niektórych nazwisk można mieć wątpliwości, ale zostawmy to na bok. Prezydent mówił podczas odznaczenia: " Wolne słowo to był dynamit, który rozsadził system". Później to samo odznaczenie, ale "za wybitne zasługi w budowaniu niezależnej prasy w Polsce, za pielęgnowanie wartości, jakie legły u podstaw polskich przemian demokratycznych, za wkład w rozwój nowoczesnej publicystyki i przestrzeganie wysokich standardów w pracy dziennikarskiej, redakcyjnej i menadżerskiej" odznaczył .... Jarosława Kurskiego, pierwszego zastępcę redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej”.

Najbardziej jednak skandaliczne jest odznaczenie "za wybitne zasługi dla przemian demokratycznych i transformacji ustrojowej w Polsce, za szczególne osiągnięcia w działalności państwowej i publicznej" Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski  Michała Boniego, polityka związanego z PO, który w swym oświadczeniu lustracyjnym złożonym w 2008 r. ujawnił, że był współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa. Z akt IPN wynika, że Boni został zarejestrowany w lutym 1988 r. jako kandydat na TW, a następnie przerejestrowany na TW ps. „Znak”. To juz w takim dniu jest kpiną i dziwnym zachowaniem rządzących Polską!

mod/niezalezna.pl

Komentarze (21):

anonim2014.06.5 14:39
nasz (nie mój) prezydent ( efekt po moskiewskich serwerów), wielki miłośnik WSI (i ich powiązań z ŁUBIANKĄ) konsekwentnie odznacza swoich... W tych okolicznościach wstydzilbym się odebrać od takiego indywiduum cokolwiek co przypomina jakieś, choćby minimalne gratyfikacje.
anonim2014.06.5 14:39
nasz (nie mój) prezydent ( efekt po moskiewskich serwerów), wielki miłośnik WSI (i ich powiązań z ŁUBIANKĄ) konsekwentnie odznacza swoich... W tych okolicznościach wstydzilbym się odebrać od takiego indywiduum cokolwiek co przypomina jakieś, choćby minimalne gratyfikacje.
anonim2014.06.5 14:55
Komorowski , reszta przy żłobie to w większości komuchy , aparatczyki.Swój swojego odznacza . A kto im dał takie prawo?
anonim2014.06.5 15:21
Mnie to jakoś specjalnie nie dziwi. Swój swoim wręcza ordery. Komorowski jest przewidywalny jak pory roku.
anonim2014.06.5 15:35
Kpiną jest stwierdzenie że Polska jest niepodległa i ma własne rządy :))))
anonim2014.06.5 15:41
Polski prezydent "waszym" orderów nie będzie wręczał, bo wśród "waszych" niewielu na to zasługuje. U was ludzi ktorzy walczyli o wolność jest jak na lekarstwo. Oczywiście, mówie o tych, ktorzy walczyli o wolność z komuną, gdy ta jeszcze istniała. Be teraz, gdy za "walke z komuną" już nic nie grozi, jest tam u was całe multum takich obecnych i przyszłych bohaterów. I ciągle ich przybywa. Nawet wśród licealistek.
anonim2014.06.5 16:07
drogi Erichu, wolność? czyja ? Komorowskich, Wałęsów, Tusków Józefów Bąków etc. oczywiście, ale czy WSZYSTKICH? przecież od niemca też "nas" uwolnili ... pewnie, że jest lepiej niż " za komuny" ale do wolności jeszcze daleko, daleko. Widzisz pan, nawet Terlik zdziwiony ... dał się nabrać ...
anonim2014.06.5 16:31
PO za zagazowanie po swojej stronie odznacza swoich dziennikarzy - to nic dziwnego PZPR robiła dokładnie to samo, tylko z wolnością słowa nie ma to nic wspólnego. Pan Boni - minister cyfryzacji - ten od ACTA, "mowy nienawiści" i afer informatycznych - wspaniały przykład do naśladowania. Ale cóż jaka "wolność" tacy odznaczeni. Nic dodać nic ująć.
anonim2014.06.5 18:11
Już się nawet czerwone karaluchy nie kryj bulu i nadzieji
anonim2014.06.5 18:13
Już się nawet czerwone karaluchy nie kryją w bulu i nadzieji
anonim2014.06.5 18:39
" Boni kiedyś tłumaczył, że SB groziła jego rodzinie jeśli nie będzie z nimi współpracował. Wiem, wiem... Kaczyński by odmówił (nie ma rodziny)." NIe mówimy jełopie o współpracy, trudno, rozumiem , ale ODZNACZANIE AGENTA to plucie w twarz ofiarom ... i drogi jełopie O TO CHODZI ....
anonim2014.06.5 19:44
Brak lustracji i dekomunizacji będzie się czkawką odbijał jeszcze przez następne ćwierćwiecze. Ale jak mogło do nich dojść skoro w 1989 roku zamiast rzeczywistego wyzwolenia Polski spod władzy komuchów, mieliśmy jedynie ich powszechne przefarbowanie i uwłaszczenie powtórnie kradzionym Polakom majątkiem?
anonim2014.06.5 20:32
Jan Paweł II zapytany jak najkrócej streściłby Ewangelię odpowiedział, "szukajcie prawdy a prawda was wyzwoli" Nic dodać, nic ująć.
anonim2014.06.5 21:08
Nie rozumiem zdziwienia niektórych; a kto w końcu zmontował okrągły stolik jak nie ubecja. To kogo maja nagradzać ???
anonim2014.06.5 21:55
Korwin miał dać Boni w mordę a jak widać nie chcę sobie brudzić rąk
anonim2014.06.6 5:49
Pan prezydent Obama docenił - zwykłych - Polaków ich zaangażowanie w drodze do wolności . A prezydent Komorowski nawet nie wspomniał o - robotnikach - bez których udziału moglibyźmy tylko mażyć o wolności / pomijając już to że robotnicy stracili bardzo wiele - zostali wpuszczeni jak pijany w płot - kolaboranci , konfidenci to dopiero zasłużeni to pokazuje wartości fałszu i obłudy ........... prezydent nadmienił też , że rozpoczył prace /kariere / do dziś w sejmie po przemianach .Pewnie wie dlaczego ludzie nie mają miejsc pracy !
anonim2014.06.6 7:29
" Zdajesz sobie sprawę, że lustracja obnażyła by współpracę z SB setek księży i wielu biskupów?" Jak rozliczymy katów z konfiskatą majątków włącznie to i to przeboleję ....
anonim2014.06.6 10:11
czemu prezydent nie używa swojego prawdziwego nazwiska Szczynukowicz - czyżby się wstydził ?
anonim2014.06.6 15:56
@viperski ... "Zdajesz sobie sprawę, że lustracja obnażyła by współpracę z SB setek księży i wielu biskupów?" No i co z tego? Plewy od ziarna należy odsiewać. A zapewne tych "plew" wśród hierarchii niezbyt wiele, skoro media wokół nich nie ujadają, po wykryciu raptem chyba dwóch takich "zlustrowanych".
anonim2014.06.7 12:00
A czy ktokolwiek przez te 4 lata potrafi podać choć1 przykład krytycznej uwagi pod adresem jaśnie nam panującego Bronisława Wąsatego (Bezwąsatego)???? Za lojalność się płaci, różnymi denarami......
anonim2014.06.7 13:27
@Prof. CzęstochowskiPoeta Panie profesorze częstochowski poetą z głową nie tą...marnujesz czassie dząc jak pies warowny na portalu frondy. Przesiądź się na NIE, MITY i FAKTY, ewemtualnie do wybuórczej... Będzie ci tam raźniej....