Kownacki: władza chce łamać sumienia, zastraszać, zwalniać z pracy! - zdjęcie
24.07.14, 15:05

Kownacki: władza chce łamać sumienia, zastraszać, zwalniać z pracy!

7

Akcja obrony byłego już dyrektora szpitala im. Świętej Rodziny została rozpoczęta przez posła Bartosza Kownackiego. Polityk zebrał w całej Polsce 5 tysięcy podpisów i zamierza przekazać je ministrowi zdrowia, Bartoszowi Arłukowiczowi.

Kownacki wyjaśniał na konferencji w Sejmie, że w szpitalu im. Świętej Rodziny doszło do prowokacji. Ma być nią aborcja, do jakiej wczoraj doszło w tej placówce.

„To jest pokazanie, że dzisiaj władza publiczna i środowiska lewicowe dążą do konfliktu” – przekonywał w Sejmie Kownacki. Zaznaczył, że nie wierzy, jakoby przeprowadzenie aborcji krótko po zwolnieniu prof. Chazana ze stanowiska dyrektora miało być przypadkiem. Bartosz Kownacki sądzi, że władza chce w ten sposób pokazać, iż ma prawo łamać sumienia, zastraszać i zwalniać z pracy.

Z kolei według Rzecznika PiS, Adama Hofmana, prof. Chazan jest postacią wybitną i świetnym dyrektorem, który uratował wiele ludzkich istnień.  „Sam miałem okazje wraz z moją żoną być pod opieką profesora i tak dobrego lekarza nie spotkałem” – powiedział Hofman. Podkreślił, że trzeba bronić tego człowieka przed atakami Platformy Obywatelskiej, Hanny Gronkiewicz-Waltz i środowisk lewackich.

pac/dziennik.pl

Komentarze (7):

anonim2014.07.24 15:21
Poznamy imię i nazwisko lekarza, który zabił? Jeżeli działał zgodnie z prawem to dlaczego robić tajemnicę. Przecież podobno to nie jest pokątny proceder.
anonim2014.07.24 15:22
Aborcja to aborcja! A jaka jest różnica, czy aborcja będzie dokonana w szpitalu Św. Rodziny, czy w innym szpitalu na podstawie SKIEROWANIA ze szpitala Św. Rodziny, gdy dyrektorem był Profesor Chazan? "Okazuje się, że jest również kłamstwem trzecie twierdzenie powtarzane jak mantra w mediach a także przez osoby potępiające profesora. On sam odmówił aborcji ze względu konflikt sumienia i nie wskazał placówki gotowej wykonać „zabieg” gdyż, jak powiedział, nie ma takiej wiedzy. Lekarz prowadzący kobiety jednak WYPISAŁ SKIEROWANIE do szpitala, w którym, jak mniemał, aborcję wykonają." za: http://www.fronda.pl/a/krotkie-nogi-klamstwa-manipulacja-zdemaskowana-sprawa-prof-chazana,39527.html
anonim2014.07.24 15:35
Kolejny polityk, który chce wykorzystać wiarę, żeby zdobywać sobie wyborców. Jeśli coś może obrazić moje uczucia religijne, to chyba właśnie coś takiego.
anonim2014.07.24 15:40
Przypadek prof. Chazana otwiera furtkę na ingerencję państwa w strefę światopoglądu, wiary obywatela. Państwo nie daje już wyboru, obecnie ma obowiązywać tylko jedyna słuszna prawda jaką przedstawia władza wybrana przez nas. Dlatego tą władzę o zapędach totalitarnych trzeba usunąć i zapamiętać te osoby. Głupie tłumaczenie że lekarz ma obowiązek poinformować pacjenta gdzie abortują jest nieuzasadnione. Lekarz ma prawo nie wiedzieć gdzie abortują, ponieważ i te osoby mogły przestać abortować. Ta pani gra idiotkę i pokrzywdzoną, że nie wie gdzie abortują, ponieważ znalazła klinikę gdzie przeprowadzają In Vitro. W Polsce tylko kilka ośrodków przeprowadza In Vitro. Lekarze rodzinni też nie informują pacjentów gdzie przyjmują lekarze o różnych specjalnościach. Pacjent sam dochodzi i znajduje odpowiedniego lekarza. Często są to pacjenci z chorobami śmiertelnymi. Bardziej niebezpiecznymi dla życia a niżeli aborcja.
anonim2014.07.24 19:31
"Zaznaczył, że nie wierzy, jakoby przeprowadzenie aborcji krótko po zwolnieniu prof. Chazana ze stanowiska dyrektora miało być przypadkiem" No jasne. Normalnie by tej aborcji nie dokonali, ale niestety, stan wojny o to, kto ma sumienie albo wieksze sumienie, wymagal pewnych akcji zaczepnych wiec aborcja musiala sie odbyc! To na pewno szyta grubymi nicmi prowokacja zainicjowana przez potezne lobby. A swoja droga, w jaki sposob informacja o fakcie dokonania zabiegu aborcji wydostala sie ze szpitala? Lekarz i niedoszla matka zwolali konferencje prasowa, czy Fronda ma w tym szpitalu siec swoich agentow?:)
anonim2014.07.24 20:06
Chazan zwyciężył bo nie dał się takiej lafiryndzie jak Hania
anonim2014.07.24 21:44
Pierwsze i najważniejsze: TO JUŻ NIE JEST SZPITAL ŚW.Rodziny tylko Szpital im. Doktora Śmierć"Mengele"