08.06.17, 16:35Screenshot YouTube

Szok: Za przetargiem na samolot dla VIP stał Ivan Ivanov!!!

 „Dostrzegamy zagrożenia dotyczące bezpieczeństwa państwa” - mówił wiceszef resortu obrony Bartosz Kownacki w kontekście postępowania na zakup samolotów dla VIP-ów. Podkreślał: „były podmioty, które zostały wykluczone ze względu na bezpieczeństwo państwa”. Dziś, podczas posiedzenia sejmowej komisji ds. służb specjalnych, poruszony zostanie temat informacji dotyczących zakupu samolotów dla najważniejszych osób w państwie.

Pod koniec lutego 2016 roku unieważniono przetarg na dwa małe samoloty pasażerskie dla VIP-ów. W postępowaniu obecne były podmioty, które z tego postępowania zostały wykluczone ze względu na bezpieczeństwo państwa. Przetarg został zaskarżony przez The Jet Business International Corp, Altenrhein Aviation AG i Aerospace International Group – to ta ostatnia została wykluczona.

Jak podaje PAP, w dokumentacji z lipca 2015 roku The Jet Business International Corp. widnieje jako zarejestrowana i utworzona na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych w 2011 roku, a jednym z upoważnionych do reprezentowania firmy jest Ivan Ivanov, któego nazwisko widnieje także we wpisie do KRS z 30 maja 2014 roku – wymieniony jest przy spółce Loyd’s Aviation Group jako prokurent.

Prezesem zarządu spółki jest z kolei Aaron Frenkel, a w 2010 roku media pisały zeznaniach Marka Dochnala oraz tajnych kontach polityków SLD. Aleksander Schneider oraz Aaron Frenkel mieli być bezpośrednio związani z pokrywaniem różnych wydatków prezydenta Kwaśniewskiego.

Bartosz Kownacki dodał, że wystąpi do Marka Opioły, przewodniczącego speckomisji, by ta zajęła się materiałem dot. zakupu samolotów dla VIP-ów. 

dam/PAP,Fronda.pl