– Nie możemy się dziwić, że za rządów PO pieniądze szły do kieszeni prywatnych ludzi. Oni idą do władzy żeby ustawić się na całe życie. To wyrosło z komunizmu, gdzie elity żyły z władzy. Tylko dlatego, że rządzą, mogą żyć na odpowiednim poziomie, zostało to przeniesione na III RP – powiedział w programie "Zadanie Specjalne" Marian Kowalski, prezes stowarzyszenia Narodowcy RP.
 
Obok szeregu innych polityków, gościem programu był także Kornel Morawiecki.

Marian Kowalski powiedział, że jego zdaniem były rząd charakteryzują trzy filary: "propaganda, korupcja i terror, a wszystko to podlane sosem państw z Polską konkurujących". – Propaganda mediów, oligarchia polegała na tym, żeby dawać  stołki kolesiom, a terror reprezentował pan Sienkiewicz – rozwinął. – To wszystko składało się na terror PO, władza ta była szkodliwa dla państwa. Audyt był niezbędnym remanentem, żeby zobaczyć na własne oczy, żeby naród zobaczył te trzy filary – dodał.

Prezes stowarzyszenia Narodowcy wyraził zdanie, że to, z czym mieliśmy do czynienia za poprzedniej władzy "wyrosło z komunizmu". – Nie możemy się dziwić , że za rządów PO pieniądze szły do kieszeni prywatnych ludzi. Oni idą do władzy żeby ustawić się na całe życie. To wyrosło z komunizmu, gdzie elity żyły z władzy. Tylko dlatego, że rządzą, mogą żyć na odpowiednim poziomie, zostało to przeniesione na III RP. Ludzie z III RP gdyby nie byli politykami nie byliby nikim. Jeśli do polityki będziemy pchać ludzi, którzy nie potrafią zarobić na własne utrzymanie, będziemy mieć sytuacje takie jakie mamy – powiedział.

Marszałek-senior, Kornel Morawiecki powiedział, że "cała filozofia rządzenia PO nie był solidarna". – Była nastawiona na pewne grupy, którym się powiodło. To jest mój zasadniczy zarzut. Te rządy, które są teraz, idą w kierunku solidarności, w kierunku wspólnoty, czuję do nich większą sympatię niż do poprzednich – ocenił.

– Uważam, że rządy PO-PSL były takie, że pieniądze i rynek przeważały nad demokracją. Nie chcę dochodzić szczegółów w spółkach skarbu państwa. Co się działo z Amber Gold, co się działo z polskimi drogami? To są sprawy systemowe, które zubożały nas jako społeczeństwo – stwierdził ponadto. – PO-PSL uważało, że najważniejsze są ich profity, a nie naród – dodał.

bjad/Telewizja Republika