Kosiniak-Kamysz się doigrał! Jest pozew przeciwko PSL - zdjęcie
19.10.18, 20:15Zdj. Lukas Plewnia, CC BY SA 2.0, Flickr

Kosiniak-Kamysz się doigrał! Jest pozew przeciwko PSL

Szef Komitetu Wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Sobolewski poinformował, że Komitet Wyborczy PiS złożył pozew w trybie wyborczym przeciwko PSL. Partia rządząca zarzuca ludowcom kłamstwa o premierze Mateuszu Morawieckim. 

Chodzi o materiały wyborcze, w których PSL oskarża Zjednoczoną Prawicę oraz premiera Morawieckiego m.in.  o podniesienie wieku emerytalnego rolnikom.

"Złożyliśmy dziś jako Komitet Wyborczy PiS pozew w trybie wyborczym przeciwko PSL za kłamstwa o Premierze Mateuszu Morawieckim"- napisał na Twitterze Sobolewski. Jak wyjaśnił, chodzi o materiał wyborczy, który ukazał się w jednym z ogólnopolskich dzienników. Grafika została sfinansowana przez Polskie Stronnictwo Ludowe. W materiale widzimy dwie kolumny zatytułowane "Morawiecki vs. Kosiniak-Kamysz". Skrót PiS rozwinięto jako "Pazerni i Skąpi", zaś PSL zostało opisane jako... "Potrafią Służyć Ludziom". 

W kolumnie PiS, opatrzonej wizerunkiem Morawieckiego, napisano m.in., że obecny szef rządu "skazał rolników na pracę do śmierci" i "wyprzedawał polską ziemię obcokrajowcom", a także "Chce, żeby Polacy zap... za miskę ryżu". 

PSL od września ostro atakuje Prawo i Sprawiedliwość. Teraz pozostaje czekać na rozstrzygnięcie sądu.

yenn/PAP, Fronda.pl