Korwin – Mikke o marszu szmat: „Róbta co chceta, ale nie tutaj”  - zdjęcie
20.05.13, 12:51Janusz Korwin-Mikke. Fot Archiwum

Korwin – Mikke o marszu szmat: „Róbta co chceta, ale nie tutaj”

10

- Marsz szmat? To kolejny i absurd i o czym tu rozmawiać. Gdy taki marsz był wcześniej Ontario, to jedna z jego uczestniczek mówiła, że mieszka pod lasem i jeśli założyłaby na siebie skórę sarny i biegała w niej po lesie i została postrzelona przez myśliwego, to on oczywiście poszedłby za to siedzieć, ale wina byłaby jej.

 Ten marsz to nie jest działanie czysto feministyczne, bo feministki nie prowokują mężczyzn swoim ubiorem. Jednak się do tego marszu przyłączają, aby w konsekwencji rozwalać patriarchat. To jest działanie dla zasady: róbta co chceta. Na jednym z warszawskich garaży był napis „Róbta co chceta, ale nie tutaj” i tak bym to podsumował - mówi Korwin- Mikke.

Na zdjęciach z marszu szmat na stronie TVN24 widać było trzy dziewczyny, które szły z obnażonymi biustami. Ciekawe, że policja interweniuje, kiedy protestują półnagie działaczki Femen-u. Policja była również gotowa do interwencji na Pl. Zbawiciela ósmego maja za działania nieobyczajne grupy wobec mającej się tam obnażyć, do czego na szczęście nie doszło.

 Rzecznik Stołecznej Policji Mariusz Mrozek mówił wtedy portalowi Fronda.pl: Jeśli dojdzie do zdarzenia, to nasze prawo przewiduje karanie takich osób, które będą się publicznie obnażać. Jest to wywołanie zgorszenia w miejscu publicznym i to reguluje polskie prawo poprzez Kodeks wykroczeń, który to określa jako nieobyczajny wybryk i tak można to zachowanie rozpatrywać. Co za to grozi? Kara aresztu, ograniczenia wolności. ale i również grzywny. Jest to artykuł 140 Kodeksu wykroczeń. Możemy to też robić przez art. 51, ale musi to zgłosić osoba, która poczuje się tym zdarzeniem zgorszona i nie może to być policjant, ale osoba postronna. Kary są te same" - mowił Mrozek.

Dziś w biurze prasowym Komendy Stołecznej Policji powiedziano nam, że nikt nie został za sobotnie obnażanie zatrzymany: „Nie wpłynęło do policji zgłoszenie od żadnej osoby, która mogłaby się poczuć tym zdarzeniem dotknięta.”

Czy taki rozbierany protest jest już więc w Polsce czymś normalnym? Czy obyczjowe tabu zostało już tak bardzo przełamane?

Jarosław Wróblewski

Komentarze (10):

anonim2013.05.20 13:04
Komuna od samego poczatku chciała by kazdy mógł pojeść,popic i popieprzyc. Ładnie pokazuje to obraz Delacroix Liberte
anonim2013.05.20 13:12
Bój to jest nasz ostatni marszy skończy sie to trud gdy związek partnerski ogarnie ludzki ród.
anonim2013.05.20 13:35
zenonzet: Ten Pan zasługuje napewno na szcunek za swoją miłość do Ojczyzny i za trwałość w swych poglądach (mało takich polityków) a błędy popełnia jak każdy (no może On trochę więcej ;-)) Tu popieram jego zdanie - jeżeli chodzi o obronę kobiet to nie tędy droga oooo nie tędy więcej szkody niż ...
anonim2013.05.20 13:43
Ale przecież tu chodzi o forsę.Chyba Korwin to kapuje. Gwałt ma być scigany z urzędu no a potem odszkodowanie ze skarbu państwa. Tylko o to maszeruje tak to wdać gołym okiem.
anonim2013.05.20 15:06
mniej więcej tak bym to podsumował: https://www.youtube.com/watch?v=AwcwmJZ5nXs
anonim2013.05.20 15:14
Jeśli juz do tego dochodzi to należy się wkrótce spodziewać u tych pań zmagania z prawdziwymi problemami , takimi które im te bzdury wybiją z głowy.
anonim2013.05.20 16:27
Cóż się dziwić, porządne kobiety nie wychodzą na ulice i się publicznie nie obnażają. Tego typu ekscesy obyczajowe są charakterystyczne dla marginesu o określonej proweniencji i podejrzanej konduity. Te panie, jak widać zdają sobie z tego doskonale sprawę, skoro same określają się mianem "szmat".
anonim2013.05.20 17:16
Logikę tych Pań (a właściwie "Szmat" jak same siebie nazywają) zobrazuję takim przykładem "Nie będę rozglądać się na przejściu dla pieszych z sygnalizacją świetlną, kiedy mam zielone światło, mimo iż powszechnie wiadomo, że jeżdżą tędy piraci drogowi, którzy nie zważają na tę sygnalizację. Przecież jak mnie potrąci to będzie jego wina. Co z tego, że zostanę inwalidą. (w najlepszym wypadku)"
anonim2013.05.20 18:56
@ [email protected] Czytanie ze zrozumieniem chyba szwankuje. Miałem na myśli (co chyba średnio inteligentna osoba była w stanie odczytać) tylko i wyłącznie tyle, że dla ofiary wypadku drogowego czy gwałtu, marnym pocieszeniem będzie, że "to była jego wina", choć istotnie i niezaprzeczalnie była. Jednak człowiek rozsądny, posiadający instynkt samozachowawczy, stara się wyeliminować czynniki, maksymalizujące ryzyko zdarzeń godzących w jego dobra. A wmawianie nam tj tym, którzy widzą zależność między skąpym strojem a zwiększonym prawdopodobieństwem, że przerzucamy winę na ofiarę, jest manipulacją i zaklinaniem rzeczywistości.
anonim2013.05.20 20:58
@czszcz27 Kolego jesteś w błędzie. Dla przeciętnego odbiorcy (a takie kryterium się liczy w ocenie art. 140 kodeksu wykroczeń) jest wyraźna różnica pomiędzy rzeźbą w Saskim Ogrodzie, a kobietą spacerującą po mieście z obnażonymi piersiami. A rzekome reklamy z bardziej (niż topless) obnażonymi kobietami na trasie przemarszu (jeśli rzeczywiście tam są) zostały umieszczone bezprawnie i powinny być ściągnięte. Wiele przepisów prawnych posługuje się pojęciem "ochrony moralności publicznej". Trzeba tylko chcieć te przepisy zastosować, a niestety ta władza pokazuje swoimi decyzjami jaki system (anty)wartości promuje.