Kopacz w Krynicy na baczność przed Berlinem!!! - zdjęcie
10.09.15, 10:49

Kopacz w Krynicy na baczność przed Berlinem!!!

8

Dzisiaj przyjęcie tych, którzy uciekają ze swojego kraju w obronie własnego życia, jest naszym obowiązkiem – mówiła premier Ewa Kopacz na Forum Ekonomicznym w Krynicy.

Swoje wystąpienie w Krynicy premier Kopacz poświęciła kwestii imigrantów i możliwości przyjęcia ich na terytorium Polski.

– Dzisiaj słucham tych, którzy mówią: „to problem tego rządu”. Otóż nie jest to problem tylko i wyłącznie tego rządu – mówiła Kopacz.

– Przypomnę wystąpienie jednego z polityków, obecnie partii opozycyjnej, z 2002 roku, kiedy decydowały się losy uchodźców z Czeczenii. Wyszedł na salę sejmową i mówił: „Tak, moi koledzy. Dzisiaj jest test na przyzwoitość” – uzupełniała szefowa rządu.

– Dzisiaj powtarzam kolegom, którzy mówią: „to nie nasza sprawa”. Mówię im: „to właśnie test na przyzwoitość”.

Kopacz podkreślała, że do wyboru są dwie drogi: zostawić Europę samą z problemem lub okazać solidarność. – Tylko pytam, co powiemy obywatelom, kiedy zmieni się sytuacja za naszą wschodnią granicą i my będziemy potrzebowali pomocy. Wtedy będziemy mieli pretensje do naszych partnerów? – pytała.

Zdaniem szefowej rządu kwestia rozwiązania kryzysu migracyjnego to sprawa „całej UE i solidarności”. – Dzisiaj przyjęcie tych, którzy uciekają ze swojego kraju w obronie własnego życia, jest naszym obowiązkiem – skwitowała.

tag/Telewizja Republika

Komentarze (8):

anonim2015.09.10 11:19
Niech ta premierka coś nam opowie o okolicznościach przekopywania przez nią na metr wgłąb ziemi pod Smoleńskiem. Gdy już z tym problemem się upora, niech weźmie przykład z polityków, którzy chcą do kamer dać przykład innym politykom i np. o 1/4 obniżają sobie diety premierskie, prezydenckie itp. Może premierka weźmie jedną rodzinę "uchodźców", ale nie wyselekcjonowaną, tylko z losowania, nawet taką, której członkowie cały dzień będą darli ryje "Allah akbar!".
anonim2015.09.10 11:21
Muszę przyznać, że bardzo mi się podoba stanowisko Redakcji w sprawie "uchodźców", zbliżone do mojego.
anonim2015.09.10 11:35
Nie glosuje na PO
anonim2015.09.10 11:36
To niech jeszcze "solidarnie" Merkel nie dogaduje sie z Putinem w sprawie gazu za naszymi plecami; robia nas w konia pani (jeszcze niestety) premier Kopacz
anonim2015.09.10 12:08
Ogólny sens wypowiedzi Pana Prezydenta Dudy w Krynicy wydaje się bardzo zbliżony. Prezydent Andrzej Duda również uważa że pomoc imigrantom jest potrzebna, zastrzega tylko że nie powinna być to pomoc ponad własne siły. Kwestionuje jedynie kwotowe rozdzielanie przybyszów ale mając poczucie, "że pomoc ta jest niezbędna" dopuszcza takie rozwiązanie jeśli będzie to realizowane w miarę możliwości poszczególnych Państw... Read more: http://www.pch24.pl/prezydent-duda-o-imigrantach--nie-zgadzam-sie-na-system-kwotowy--to-dyktat-silnych,38061,i.html#ixzz3lKPbRyLj
anonim2015.09.10 12:57
To jest typowo żydowska manipulacja - podsuwanie testów, które mają dowodzić, że jesteś taki lub siaki. Tylko bydło daje się posadzić do takiego testu z okrojona, zamkniętą alternatywą poza którą niczego innego ma nie być. Taki test ma wam wlepić w mózgi okrojony horyzont na to co jest przyzwoitością, a co nie. Tylko bydło nachyli się do przystąpienia do takiego testu, aby wnyki same na głowę się założyły. To są takie czary mary - przystępując do takiego testu, jeszcze go nie rozwiązując już bierzesz w nim udział, bo już na głowę założono ci worek w postaci ograniczenia do puli dozwolonych rozwiązań. A że konstruktor takiego testu ułożył ten test tak, aby dać tylko negację i przy niej obrazę niebios oraz wstyd albo potwierdzenie i przy nim aplauz oraz "patrz jaki jesteś super a inni to rasiści". Czyli fikcyjne cięgi i fikcyjne nagrody. Ale do tych fikcyjnych cięgów i fikcyjnych nagród byliście latami przez media i prasę nastrajani. I dziś taki konstruktor testu wie jak was w nim pokierować. "Kto nie zrobi tak jak Simon mówi to jest beee" Każdy kto mówi "zatem nie kładźmy przyzwoitości ponad rozsądek" już dał się wciągnąć ten jedyny test dający certyfikat na przyzwoitość. Ktoś taki już włożył głowę we wnyki. A ja ci okularnico mówię, że dążenie do bogacenia Polaków jest testem na przyzwoitość. Budowa Wielkiej Polski Narodowej jest testem na przyzwoitość. Ona nadaje zupełnie ja jaruzelski, tylko jej inne okulary założyć.
anonim2015.09.10 13:04
Islamabady zauważyli u tutejszej ludności tą popieprzoną klepkę stawiania poprawności salonowej ponad istnienie, wolność, siłę. I wcale bym się nie zdziwił, że Arabowie dają tu i ówdzie kasę na stymulację tej trucizny, a następnie na zamierzone działania podboju. Ta Europa do złudzenia przypomina Rzeczpospolitą "Liberum Veto" i gonitwy z łapówkami do jurgieltczyków. Za jurgieltczykami wierne psy niewolnicze, a tu taki pan jego mość okazuje się samobójcą, bo mu tylko salony w dupie krążą i to co o nim powiedział wojehujski lub inna k***a.
anonim2015.09.10 13:14
@betonowy_lolek - wypada mi się z Tobą zgodzić.