Kopacz: In vitro także dla cudzołożników - zdjęcie
10.03.15, 15:42Ewa Kopacz (fot. media)

Kopacz: In vitro także dla cudzołożników

10

„Ustawa nie dotyczy tylko metody in vitro, ale kompleksowo w tej ustawie zawarte są wszelkie formy walki z bezpłodnością, która teraz stała się chorobą cywilizacyjną w Polsce” – przekonywała premier Ewa Kopacz. Podkreśliła też, że problem bezpłodności dotyczy 1,5 miliona par Polaków.

„Uważam, że niezależnie od poglądów, zarówno na lewicy, jak i na prawicy dzisiaj panuje przekonanie, że ten stan obecny jest wątpliwy moralnie, a medycznie potencjalnie niebezpieczny. To uregulowanie po pierwsze rozwiązuje problem bezpłodnych par. A niezależnie od tego jest to uregulowanie prawne” – tłumaczyła następnie Kopacz wedłut TVP Info.

Z kolei minister zdrowia Arłukowicz powiedział, że planuje przeprowadzić ustawę przez Sejm jeszcze w tej kadencji. Podkreślił, że w ustawie opisano sposoby walki z niepłodnością: hormonalne, chirurgiczne oraz in vitro.

Nie dość jednak na tym, że rząd Platformy Obywatelskiej po raz kolejny decyduje się na uchwalenie bezbożnego prawa o in vitro. Więcej: „leczeniem” bezpłodności mają zostać objęci także cudzołożnicy, osoby żyjące bez związku małżeńskiego. Wystarczy oświadczenie o „wspólnym pożyciu”.

Widać z tego jasno, że PO wcale nie chce pomagać rodzinom. Wspiera bowiem całkowicie niemoralne związki, umacniając je poprzez swoją politykę w grzechu.

bjad

Komentarze (10):

anonim2015.03.10 16:20
Putin wysyła zielone ludziki na Ukrainę , w Polsce dług publiczny sięga zenitu , a tu pani premier cudzołożnikom wmawia dziecko butelkę .
anonim2015.03.10 16:35
Dziwny zarzut tu zawarto. Z jednej strony, że to forma bezbożna i nie po katolicku, z drugiej, że jest dostępna nie tylko katolickim malżeństwom, ale również innym rodzajom związków. Jeśli dla kogoś to wszystko grzech to z tego na pewno i tak nie skorzysta.
anonim2015.03.10 17:21
@bell Idealna ustawa byłaby taka ,że oczywiście wolno pod warunkiem ,że dotyczny to sakramentalnego małżeństwa i dodatkowo kobieta jest już w stanie błogosławionym. Taki paragraf nr. 22 w ustawie .
anonim2015.03.10 17:40
Czy to nie jest absurdalna niekonsekwencja , państwo rejestruje związki cywilne ,ale do in-vitro "wystarczy" oświadczenie . Do zaciągnięcia pożyczki potrzebna jest informacja o stanie cywilnym ,do wyprodukowania dziecka już nie .
anonim2015.03.10 17:50
Piekło też jest dla cudzołożników...
anonim2015.03.10 18:21
@AirWolf Nie nie piekło jest egalitarne , fraterne i liberalne . :-)
anonim2015.03.10 21:41
@AirWolf Prawie jak u Marka Twaina
anonim2015.03.11 11:43
"Widać z tego jasno, że PO wcale nie chce pomagać rodzinom. Wspiera bowiem całkowicie niemoralne związki, umacniając je poprzez swoją politykę w grzechu." Serio? Mama, tata i dziecko to nie rodzina? Jakie znaczenie ma czy tata i mama są małżenstwem? Zwłaszcze ze w odniesieniu do tej konkretnej sprawy można by ewentualnie rozważać tylko i wyłącznie małżeństwa cywilne. Przeciez dla Kościoła zawarcie zwiazku małżeńskiego tylko i wyłącznie przed urzednikiem nie oznacza nie stanowi żadnej wartości.
anonim2015.03.11 13:08
"Cudzołóstwo - termin religijny oznaczający zdradę małżeńską, za którą uważany jest stosunek płciowy z cudzą żoną lub z cudzym mężem. Niekiedy definicja jest formułowana ogólniej – jako stosunek płciowy pomiędzy jednym z małżonków, a kimkolwiek oprócz własnego męża lub żony." Jak dwie osoby będące ze sobą w nieformalnym związku, niezdradzające się, mogą być cudzołożnikami?! W ogóle wg. oficjalnej definicji bez ślubu nie można być cudzołożnikiem. Marne pismaki. I co was w ogóle obchodzi życie osób niewierzących, żyjących bez ślubu? Pieprzone kato-lewaki. Fuck off.
anonim2015.03.11 13:09
Czy autor w ogóle zna definicję słowa "cudzołóstwo"?