W południe rozpoczęła się dziś konwencja Porozumienia. Partia prezentuje swoje pomysły dot. służby zdrowia, zielonego ładu i szkolnictwa. Lider Porozumienia Jarosław Gowin mówił m.in. o „nadaniu nowego blasku słowom konserwatyzm i centroprawica” oraz o rozdziale Kościoła od państwa.

Dzisiejsza konwencja, ze względu na pandemię koronawirusa, ma charakter mieszany. Część uczestników bierze w niej udział zdalnie. Poza działaczami Porozumienia w konwencji udział bierze była poseł Kukiz’15 Agnieszka Ścigaj i były poseł PiS Lech Kołakowski. Jarosław Gowin w swoim wystąpieniu przywitał ich jako nowych współpracowników. Wydarzenie podzielono na trzy panele: zdrowie, zielony ład i mieszkalnictwo.

Na początku zaprezentowano film, w którym wystąpił wicepremier Jarosław Gowin.

- „Potrzebujemy także was, szerokich kręgów ludzi Porozumienia. Potrzebujemy sympatyków, tych którzy być może nawet dzisiaj z naszą partią nie sympatyzują, ale mają dobry pomysł na Polskę, na samorząd, na gospodarkę, mieszkalnictwo, służbę zdrowia, inne kwestie”

- mówił lider Porozumienia.

- „Już wkrótce efekt naszej wspólnej pracy programowej ujrzy światło dzienne. Dzisiejsza konwencja to pierwszy krok, czekajcie na następne”

- zapowiedział.

W swoim wystąpieniu Jarosław Gowin przedstawił „Credo Porozumienia”.

- „Chcę Wam opowiedzieć, jak nadać nowy blask takim słowom jak konserwatyzm czy centroprawica”

- mówił.

- „Opowiadamy się za przyjaznym rozdziałem Państwa od Kościoła, bo kiedy my, politycy, mieszamy się w sprawy Kościoła, to traci na tym wspólnota chrześcijańska. Polityka jest domeną ludzi świeckich”

- dodawał.

Podkreślał również, że silne państwo to państwo, które daje wolność rodzinom, stowarzyszeniom i samorządom.

- „Chcę powiedzieć z cała mocą, że Porozumienie to jest partia dialogu, partia zgody narodowej, partia przekraczania podziałów między rządem a opozycją i partia szukania tego co łączy Polaków”

- podkreślał.

kak/DoRzeczy.pl