Kontrowersje wokół zakupu Radia ZET przez Agorę. Szewczak: Zaprzeczenie idei repolonizacji mediów - zdjęcie
06.03.19, 19:31zdj. screen Youtube/Wydawnictwo Biały Kruk

Kontrowersje wokół zakupu Radia ZET przez Agorę. Szewczak: Zaprzeczenie idei repolonizacji mediów

8

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Janusz Szewczak zwrócił się do premiera Mateusza Morawieckiego oroaz MKiDN w sprawie zakupu Radia Zet przez koncern Agora S.A. W ocenie polityka, fakt, że rozgłośnię kupuje akurat Agora stanowi "całkowite zaprzeczenie idei repolonizacji mediów". 

"Puls Biznesu" pisze o kontrowersjach wokół planowanego przejęcia Radia Zet przez Agorę i cytuje interpelacje posła Janusza Szewczaka do premiera oraz do Ministerstwa Kultury.

"Wyrażana jest powszechna obawa, że ta transakcja przyczyni się do dalszej koncentracji mediów w Polsce w rękach zagranicznych i jest ona być może formą obejścia przepisów antykoncentracyjnych, a stanie się źródłem kreowania ideologii antychrześcijańskiej i antynarodowej oraz instrumentem propagandy antyrządowej"- wskazuje polityk. Szewczak zwraca uwagę również na powiązania Agory z funduszami miliardera George'a Sorosa. W ocenie posła, jeżeli rozgłośnię kupi wydawca "Gazety Wyborczej", będzie to "całkowitym zaprzeczeniem idei repolonizacji mediów, która była jedną z głównych obietnic wyborczych obozu rządzącego".

Janusz Szewczak zwrócił się również do MKiDN. Poseł pyta, jakie działania podejmie resort, aby zablokować tę transakcję. 

yenn/Puls Biznesu, Fronda.pl

Komentarze (8):

ada2019.03.7 0:38
Zadne media nie powinny byc sprzedane obcym . A napewno nie neomarksistom I wywrotowcom . Pan Szewczak ma pelna racje .
Andrzej Malik2019.03.6 21:10
"Wyrażana jest powszechna obawa..."- przez kogo? Braci Karnowskich, którzy są wspomagani kroplówką przez senatora Biereckiego- kiedyś pracodawcę Szewczaka, którym Agora sprzątnęła Zetkę sprzed nosa? Poza tym, Agora polski kapitał, można sprawdzić na giełdzie :-). Szach- mat prawaczki :-).
NaszeLepszeBoNasze2019.03.6 20:19
Załóżcie sobie czysto polskie radio, gazety, telewizje. Załóżcie, piszcie, publikujcie, nadawajcie. Może ktoś to kupi, obejrzy, zapłaci abonament czy jakoś inaczej da zarobić. Spróbujcie, tak czysto po polskiemu, narodowo. Zamiast ograniczać uczestników wolnego rynku ideologiami i przypuszczeniami. Konkurujcie Szewczak, konkurujcie, zamiast zakazywać i zabraniać. Baranie socjalistyczny.
Rocco_Wawa2019.03.6 20:00
Szewczak były główny ekonomista SKOK-ów. Panie Szewczak gdzie wam wyparowało ponad 5 MILIARDÓW i dlaczego nie chcecie powołać komisji sejmowej w tej sprawie???
Tonian2019.03.6 20:14
poszukaj tej kasy w kieszeniach swoich lewackich kolesiów
kosa2019.03.6 20:16
Nie łżyj gnido
Auferetur Inferunt Insaniam2019.03.6 20:19
Bankowy Fundusz Gwarancyjny podsumował wypłaty dla klientów spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych (SKOK) i dwóch upadłych banków spółdzielczych. To - odpowiednio - 4,33 i 2,17 mld zł. https://www.pb.pl/bfg-wyplacil-43-mld-zl-klientom-skok-934502
RekordowySKOKWołomińskichZłodziei2019.03.6 20:23
W kilka lat rozkradli SKOK Wołomin na 3,5 miliarda zł. Pod nadzorem Kasy Krajowej kierowanej przez Grzegorza Biereckiego. To przewał finansowy dużo grubszy, niż AmberGold i ArtB razem wzięte.