Konserwatyści PO przydeptali liberałów! - zdjęcie
13.05.13, 11:51Logo PO (Fot. Wikipedia)

Konserwatyści PO przydeptali liberałów!

16

W projekcie liberałów mowa jest m.in. o udzielanie informacji o stanie zdrowia partnera oraz prawo spadkowe.

Ta wygrana jest bardziej spektakularna niż może się to wydawać na pierwszy rzut oka. Sukces konserwatystów w obronie zasad Katolickiej Nauki Społecznej sprawił, że Platforma musi zawrócić z drogi kompromisu z lewicowymi aksjomatami. Próba przypodobania się lewicowym salonom skończyła się wypłukaniem z europejskich partii chadeckich żywego dziedzictwa chrześcijaństwa.

Ten sukces nie byłby możliwy bez prawicowych mediów i poparcia milionów katolików w całym kraju. Posłowie Jacek Żalek, John Godson i Jarosław Gowin stale gościli na portalach "poświęconych", m.in. na Fronda.pl. Świadomość obrania właściwego kierunku na pewno dodaje odwagi.

Warto dalej wspierać prawe skrzydło Platformy Obywatelskiej. Posłowie tej frakcji docierają tam, gdzie nie dosięga już Kościół czy PiS. Aktywność chrześcijańskich polityków na współczesnych "Areopagach" jest nie do przecenienia.

Jakub Pacan/RMF24

Komentarze (16):

anonim2013.05.13 12:07
Trzeba oderwać prawe skrzydło PO ,tylko skąd wziąc siekierkę.
anonim2013.05.13 12:23
Sukces? Żarty! Co to za sukces? To tylko zmiana nazwy. Nadal twierdzę, że dla niewierzących jest instytucja ślubu cywilnego. Tworzenie nieskończenie wielu bytów prawnych jest chaosem. Po co to wszystko?
anonim2013.05.13 12:26
Ożeniłem się z wdową, która miała dorosłą córkę. Mój ojciec, który odwiedzał nas często , zakochał się w mojej przybranej córce i ożenił się z nią. Tak więc mój ojciec stał się moim przybranym synem, a moja przybrana córka stała się moją przybraną matką. Kilka miesięcy później moja żona urodziła syna, który stał się przybranym bratem mojego ojca i jednocześnie moim wujem. Żona mojego ojca, czyli moja przybrana córka miała także syna. W ten sposób uzyskałem brata, a jednocześnie wnuka. Moja żona jest moją babką, ponieważ jest matką mojej matki. Tak więc jestem mężem mojej żony i jednocześnie jej przybranym wnukiem; innymi słowy jestem swoim dziadkiem.
anonim2013.05.13 12:26
Dokładnie. Dlatego ci politycy powinni pozostać w Platformie.
anonim2013.05.13 12:31
ale to "prawe skrzydło" POparło "reformę" emerytalną, POdwyżkę VAT, sprzedaż PLL LOT i wiele inncych haniebnych ustaw tego rządu
anonim2013.05.13 12:33
A teraz wyobrażmy sobie,że moja macocha rozwiodła się z moim ojcem,ożeniła się z jego kuzynką i zabrała syna do nowego związku.
anonim2013.05.13 12:48
Raczej powinni odejść z PO, a nie wspierać klikę.
anonim2013.05.13 12:48
"Nie mówią już o związkach partnerskich, ale o umowie cywilno-prawnej". G..., nie sukces! Wszędzie "w Europie w której chcemy zająć należne nam miejsce" zaczynało się od umów cywilno-prawnych, a kończyło się, tak jak we Francji. Sukces to jest, ale dla tzw. "konserwatystów" z PO, którzy do następnych wyborów będą maszerować, pewnie przez Łagiewniki, w glorii obrońców chrześcijaństwa itd.
anonim2013.05.13 12:52
@mikro Takich przypadków jest juz sporo,wyobraz sobie Łapickiego jako zięcia.
anonim2013.05.13 14:52
dopóki mogą działać skutecznie powinni trwać w PO, bo jaka mają alternatywę. Jarosław ma silniejszą rękę od Donka, tymbardziej że PO słabnie a nie PIS. A po ostatnim ataku Nowaka z Giertychem na 'Wprost" może okazać się że PO skończy medialnie jak PIS (którym straszy się małomyślących kibiców szołu politycznego)
anonim2013.05.13 18:20
Polityka... W pierwszej kolejności powinny być realizowane reformy najistotniejsze. A takowe są konieczne. Wystarczy zwrócić uwagę na poważne problemy polskiej oświaty i całego systemu szkolnictwa , sytuację systemu sprawiedliwości , czy służby zdrowia , sferę demografii. To są konkretne problemy , i takimi powinni się posłowie RP PRZEDE WSZYSTKIM zajmować , bo jest wieeeele do zrobienia... Ale przecież jak to w Polsce bywa lepiej jest ,, rozgrzebywać " sprawy innych kategorii i wzbudzać publiczny chaos... Tak dla przykrywki (w) ,, pierwszej kategorii..." oczywiście. Pozdrawiam , Przyjaciele :)
anonim2013.05.13 23:06
Droga Frondo, Zgadzam się z autorami komentarzy, którzy podkreślają, że liberałowie wcale nie ugięli się pod naciskiem konserwatystów. Ta umowa cywilno-prawna to tylko sposób na przepchnięcie związków partnerskich w pod bardziej akceptowalną nazwą. Nie mówiłbym tutaj o jakimkolwiek sukcesie. Walka cały czas trwa, co więcej, staje się bardziej wymagająca bo projekt destrukcyjnego prawa przebiera się w trochę ładniejszy płaszczyk. Po przeczytaniu powyższego tekstu miałem wrażenie, że ma on na celu uśpienie czujności odbiorcy poprzez wmówienie mu, iż problem został rozwiązany. To niepokojące...
anonim2013.05.14 2:05
"tam, gdzie nie dosięga już Kościół czy PiS" Hahahahah, to PiS ma jakąś misję, taką jak Kościóół?
anonim2013.05.14 11:19
@bond a tak wogóle to w radzinie wszyscy zdrowi ;)
anonim2013.05.14 14:15
Tusk zorientował się, że czerwone poglądy nie wystarczą mu, aby bezkarnie złamać konstytucję.
anonim2013.05.15 21:40
Można dalej wspierać prawe skrzydło Platformy, aby objęło w niej władzę totalną i po wyborach stworzyć z PO koalicję. Jednak PiS nie myśli o koalicjach, więc można ich wspierać aby przeszli do PiS. Tu należy rozpatrzeć konflikty między Jarosławami, bo takie mogą się pojawić. Ale to już dalsze gdybania.