'Koniec z rozpowszechnianiem kłamstw'. Żona Budki przegrała proces - zdjęcie
11.10.18, 22:00zdj. screen Youtube/Onet News

'Koniec z rozpowszechnianiem kłamstw'. Żona Budki przegrała proces

Katarzyna Kuczyńska-Budka, kandydatka Koalicji Obywatelskiej do rady miasta Gliwice, prywatnie- żona posła Platformy Obywatelskiej, Borysa Budki, rozpowszechniała nieprawdę na temat polityka PiS, Bartłomieja Kowalskiego- orzekł Sąd Okręgowy w Gliwicach. 

Mowa o wywiadzie udzielonym przez Kuczyńską-Budkę kilka dni temu portalowi NaTemat.pl. Kandydatka stwierdziła, że Kowalski miał- wspólnie z byłymi radnymi Platformy- stworzyć osobny klub radnych. Samorządowiec pozwał żonę Borysa Budki za rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji na jego temat.

"Sąd Okręgowy w Gliwicach postanowił zakazać Katarzynie Kuczyńskiej-Budce rozpowszechniania nieprawdziwych informacji o wnioskodawcy, który miał jakoby uczestniczyć w planowanym wspólnie z byłymi radnymi Platformy Obywatelskiej stworzeniu osobnego klubu radnych i torpedowania istniejącej koalicji z prezydentem Gliwic Zygmuntem Frankiewiczem w imię nienawiści do niego oraz, że mózgiem operacji był Bartłomiej Kowalski"- podkreślono w postanowieniu sądu. Gliwicki SO uznał ponadto, że Katarzyna Kuczyńska-Budka nie ma dowodów na poparcie swoich słów. 

"Koniec z rozpowszechnianiem kłamstw!"- napisał na Twitterze Kowalski. Wyrok sądu nie jest prawomocny.

yenn/Twitter, Fronda.pl