Konfederacja rozpadnie się na dwa koła?! Trwa spotkanie - zdjęcie
15.10.19, 14:10Screenshot Youtube - wrealu24

Konfederacja rozpadnie się na dwa koła?! Trwa spotkanie

9

Wygląda na to, że nowa kadencja Sejmu przyniesie nam naprawdę sporo emocji. Przed chwilą informowaliśmy o tym, że Konfederacja będzie chciała unieważnienia wyborów, teraz zaś słyszymy o możliwym rozpadzie ugrupowania na dwa koła poselskie!

W tej chwili trwa pilne spotkanie w Warszawie, na którym omawiana jest zarówno sprawa wspomnianego wniosku do Sądu Najwyższego, jak i podziału Konfederacji.

W rozmowie z portalem wpolityce.pl Dobromir Sośnierz powiedział:

Słyszałem o o tym pomyśle, którego autorem jest Janusz Korwin-Mikke. Sprawa będzie dyskutowana w grupach, czy warto podjąć tę decyzję”.

Dalej dodał:

Nie ma żadnej korzyści z tego, czy jesteśmy jednym klubem, czy dwoma kołami. Możliwe, że dla pewnej czytelności i transparentności powstaną dwa koła. Nie jest tajemnicą, że na Konfederację składają się narodowcy i wolnościowcy”.

Jego zdaniem nie można mówić o żadnym rozłamie czy konflikcie i nie ma w tym wszystkim sensacji.

Dalej powiedział:

Jestem wolnościowcem i mnie się ten pomysł nawet podoba, ale nie chcę by to zostało źle odebrane. Nie gram na rozłam”.

Tymczasem Krzysztof Bosak konsekwentnie dementuje informacje na temat możliwego powstania dwóch kół. Jego zdaniem nie ma takiego planu. Jeden z narodowców w rozmowie z portalem powiedział:

Wolnościowcy chcą spić całą śmietankę i chwalą się, że wygrali wybory. To błąd w rozumowaniu. To my, narodowcy daliśmy Korwinowi siłę i struktury. Bez nas nie byłoby wyborczego sukcesu Konfederacji”.

Zdaniem rozmówców portalu nawet jeśli dziś żadna decyzja nie zapadnie, temat będzie powracał.

dam/wpolityce.pl,Fronda.pl

Komentarze (9):

Jadwiga2019.10.16 9:45
Narodowcy powinni sie odłączyc od grupy korwina i Brauna oni ich pociągna na dno chcą trzymac ze sowietami którzy dręczyli i zabijali Polaków
Laura2019.10.16 8:16
Konfederacja to po prostu gooowno!I tyle
ada2019.10.16 3:38
Tak ,tak , rozleci sie , rozpadnie - innymi slowy wyparuje milion dwiescie tysiecy Polakow , ktorzy glosowali na ta partie. Zadziwiajce to jest , jak niektorych strasznie boli , ze paru narodowcow znajdzie sie w sejmie . Ale jakos ich tak zbytnio nie boli jak dziesiatki dewiantow , folksdojczow , neomarksistow , mega zlodziei , ruskich agentow ( PSL) , realnych ruskich agentow weszlo do parlamentu . Nawet banderowcy ich tak nie przerazaja , jak tych 11 poslow … na 360 . No, doprawdy zagrozenie jak pieron . Trzeba miec niezle zrypany propaganda umysl , aby z taka nienawiscia wyzywac Konfederatow i ich wyborcow . Niczym sie nie roznicie od tych wszystkich nienawistnikow , jak Jachira , michniki , lisy , Hollandy , Grossy , Wielgusy …. setki ich . Oni wszyscy z jednego .
Gumowy Żuk2019.10.15 20:20
Stary Kurwin przez trzydzieści lat dbał o polską młodzież w sposób szczególny - kanalizował jej polityczną siłę uniemożliwiając jej prawdziwy rozwój i realizację ich politycznych dążeń. Dla mnie to jest agentura razem z tą nową emanacją zwaną Konfederacją. Na jednym ze spotkań ze spadającą gwiazdą liberałów, niejakim Mentzenem, tenże Mentzen powiedział, że w ugrupowaniu Korwin nie rozumie jednej rzeczy, a mianowicie, że przeciętny członek pozostaje w tej partii nie dłużej niż 15 lat. Wyjaśniłem mu więc, że przeciętnie tyle zajmuje przeciętnemu Polakowi dojście do wniosku, że właśnie zmarnował 15 swoich najlepszych lat. Oburzeniom nie było końca.
anonim2019.10.15 18:46
Jak każda łże prawica rozpadną się na kilkadziesiąt kanap. Myślę że spokojnie uda im się utworzyć 12 albo i więcej kółek poselskich.
da da KONFIEDIERACJA2019.10.15 14:52
Jedno "koło" - pro-sowieckie Drugie "koło" - pro-ruskie Obydwa koła się kręcą w tym samym kierunku, na wschód od Bugu.
man.of.Stagira2019.10.15 14:42
. . JEDYNĄ rzecz którą Konfederacja zrobi w Sejmie nowej kadencji będzie przeniesienie KOD do Sejmu i bezustanne bezkrytyczne atakowanie i podgryzanie Prawa i Sprawiedliwości we wszystkim co robi. Takie jest zlecenie. . Zlecenie z ul.Czerskiej oraz wskazówki płynące z ant-judaistycznych konfabulacji zrodzonych w ciemnym umyśle rabina von Braun'a . Czysta Konfabulacja = czysta destrukcja. Niczego innego się nie spodziewajcie. Giertych+ .
KATOLIK2019.10.15 14:28
Fronda już sieje zamęt. Nic nie zostało ustalone, a dla was to już wielki news. Konfederacja pozostanie jedną partią, ewentualne dwa koła w sejmie nic nie zmieniają
anonim2019.10.15 14:26
Wywalić starego głupka i płynąć dalej!