15.10.19, 15:15Screenshot Youtube - telewizja wpolsce

Konfederacja (przynajmniej na razie) bez podziału

Zapadła decyzja Konfederacji. Postanowiono jednak nie zaczynać obecności w Sejmie od podziału na dwa koła poselskie, ale utworzyć jedno.

Lider Ruchu Narodowego Robert Winnicki powiedział:

Pracujemy razem na rzecz polskiego interesu narodowego, nowoczesnego państwa i tradycyjnych wartości”.

Wcześniej za portalem wpolityce.pl informowaliśmy, że trwają rozmowy Konfederacji na temat utworzenia dwóch kół – narodowców i wolnościowców. Pozytywnie oceniał taki pomysł m.in. Dobromir Sośnierz. Na ten manewr jednak, przynajmniej na razie, nie zdecydowano się.

Warto jednak pamiętać, że w rozmowie z portalem jeden z rozmówców powiedział wprost, że nawet jeśli dziś taka decyzja nie zapadnie, temat ten będzie powracał. Jeden z narodowców mówił też:

Wolnościowcy chcą spić całą śmietankę i chwalą się, że wygrali wybory. To błąd w rozumowaniu. To my, narodowcy daliśmy Korwinowi siłę i struktury. Bez nas nie byłoby wyborczego sukcesu Konfederacji”.

dam/PAP,wpolityce.pl

Komentarze

man.of.Stagira2019.10.15 18:27
. . JEDYNĄ rzeczą którą Konfederacja zrobi w Sejmie nowej kadencji będzie przeniesienie ‘Operacji KOD’ do Sejmu i bezustanne bezkrytyczne atakowanie i podgryzanie Prawa i Sprawiedliwości we wszystkim co robi. Takie jest zlecenie. . Zlecenie z ul.Czerskiej oraz wskazówki płynące z anty-judaistycznych konfabulacji zrodzonych w ciemnym umyśle rabina Gregora von Braun . Czysta Konfabulacja = czysta destrukcja. Niczego innego się nie spodziewajcie. Będzie Giertych+
Michał Jan2019.10.17 12:04
Jest jakaś szansa na przemyślenie własne, czy dalej to kopiuj-wklej, które już się tu pojawiło?
Mat M2019.10.15 16:19
Nie mylcie swoich ocen i interpretacji z logiką. Pomysł powstał w celu zwiększenia czasu możliwych wystąpień na mównicy sejmowej. Oczywiście dla inetrpetatorów/edukatorów to powód do pisania o podziale i rozłamie. Wszystko okraszone pieknym cytatem, bardzo przypoinającym słynne listy Pani Ani z Gazety Wyborczej. Apel do redakcji, nie traktujcie czytelników w taki sposób, jakbyście zgadali się z poglądem Korwina co do inteligencji wyborców PIS-u.