Komisja pozytywnie zaopiniowała kandydata do TK - zdjęcie
21.11.19, 19:40zdj. Adrian Grycuk, CC BY SA 3.0, via Wikimedia Commons

Komisja pozytywnie zaopiniowała kandydata do TK

12

Trzeci z kandydatów Prawa i Sprawiedliwości na sędziego Trybunału Konstytucyjnego, prof. Jakub Stelina uzyskał pozytywną rekomendację komisji sejmowej. 

Za rekomendacją prof. Steliny głosowało 13 członków komisji sprawiedliwości i praw człowieka- wszyscy z klubu PiS, 10 posłów opozycji było przeciw.

"Nie jestem związany z PiS. Znam osoby z różnych partii, ale nie za dużo, bo po prostu nie funkcjonuję w polityce, ja się polityką nie zajmuję"-mówił kandydat podczas przesłuchania przed sejmową komisją. 

Pytany o wtorkowy wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE Stelina ocenił, że orzeczenie to "z punktu widzenia samej istoty było trafne". - TSUE odmówił zajęcia się sprawą. Nie powiedział, że w jego kompetencjach leży ocena. Ja interpretuję to w ten sposób, że TSUE powiedział, iż to jest wasza wewnętrzna sprawa i niech się właściwe organy wewnętrzne w tym zajmą - powiedział Stelina.

Kandydatura prof. Steliny została zgłoszona przez klub PiS po tym, gdy w środę poinformowano, że kilkudziesięciu posłów tej partii wycofało swoje poparcie dla zgłoszonej poprzednio kandydatury Roberta Jastrzębskiego. Zgodnie z harmonogramem prac Sejmu, Izba ma głosować w sprawie wyboru sędziów TK w czwartek późnym wieczorem.

yenn/PAP, Fronda.pl

Komentarze (12):

...2019.11.22 7:15
DRAMAT.
Wiek kandydatów na sędziów TK2019.11.21 22:08
W Ustawie o SN jedynym zapisanym wiekowym warunkiem dla kandydata na sędziego w SN jest ukończenie przez niego 40 roku życia i to samo dotyczy kandydatów na sędziów w TK. Stan spoczynku sędziów jest natomiast określony odrębnie i zupełnie inaczej dla sędziów SN czyli ukończenie 65 roku życia jak stanowi Ustawa o SN natomiast dla sędziów TK stan spoczynku jest zapisany w Ustawie o Statusie Sędziego TK : "Art. 31 Sędzia Trybunału przechodzi w stan spoczynku po zakończeniu kadencji. " Tak więc kandydat na sędziego TK może mieć nawet 80 lat (bo skończył wymagane Ustawą 40 lat) natomiast przechodzi w stan spoczynku zgodnie z Ustawą o SSTK po zakończeniu swojej 9-cio letniej kadencji w TK ...
Piotr Nowak2019.11.21 21:54
No i dobrze ! I dalej jechać z tym koksem ! Pani Krystyno, pani powinna odpowiadać tym zboczeńcom na ich głupie pytania odpowiedziami adekwatnymi do tych pytań. Prosimy się nie zrażać tylko robić swoje teraz i potem w TK. Prosimy pamiętać, że to nie są Polacy, a zatem Alleluja i do przodu !!!
KKK2019.11.21 21:50
Prosimy wszystkich czytelników i komentatorów Frondy o ignorowanie sku-rwiela, który przeistoczył się z "dzielnicowego" na „Björn Karlsson”. Ten przygłup kasuje pinądze od PO i będzie robił hejt tak długo jak będą mu płacić ! Ten osobnik to typowy upierdliwy wsiak, psychicznie chory. Prosimy nie czytać i nie komentować jego wypocin. Prosimy go ignorawać i przechodzić do swoich komentarzy !!! Napisaliśmy już petycję do moderatora Portalu o indentyfikację jego IP numeru, odnalezienie danych personalnych i blokadę czy ewentualne ukaranie tego szczocha.
zyd chce byc Vikingiem - marzenia obrzezanego2019.11.21 21:27
Żyd 𝐋𝐞𝐜𝐡 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫-𝐊𝐫𝐚𝐰𝐜𝐳𝐲𝐤 - 𝐁𝐣𝐨𝐫𝐧 𝐊𝐚𝐫𝐥𝐬𝐬𝐨𝐧 (jak długo?) - gudłaj 𝐚𝐧𝐝𝐫𝐳𝐞𝐣𝐡𝐚𝐡𝐧 - 𝐉𝐏𝐈𝐈𝐈 - 𝐨𝐟𝐢𝐜𝐞𝐫 𝐋𝐖𝐏 (co za żart? żyd-pedał "oficer"), 𝐃𝐚𝐫𝐢𝐚_𝐃𝐚𝐧𝐢𝐥𝐜𝐳𝐲𝐤, 𝐀𝐠𝐧𝐢𝐞𝐬𝐳𝐤𝐚, 𝐔𝐫𝐬𝐳𝐮𝐥𝐚 ... i dziesiątki innych "symbolicznych" pseudonimów. Żyd 𝐋𝐞𝐜𝐡 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫-𝐊𝐫𝐚𝐰𝐜𝐳𝐲𝐤 ponad 70-letni samotny homosekualista, jak sam dumnie siebie określił, bez żadnego tytułu, obraża kobietę, której nie zna, której do jej doopy nie dorósł - jest to encyklopedyczny mizoginizm. Typowe dla starego homoseksualisty.
MirekT2019.11.21 21:01
Piotr Nowak odp-ierdol się ode mnie, przestań komentować moje wpisy i ubliżać ludziom na tym portalu podszywając się pod mój nick MirekT Jak chcesz kogoś obrażać to rób to pod swoim Piotr Nowak- tchórz i ciota jesteś !!!!!!
Piotr Nowak2019.11.21 21:57
Ty MirekT, mówisz, że twój nick jest MirekT ?! Pytam, bo cały czas myślałem, że twój nick to "debil" !!! A jak twoja mamusia na Bielanach - dalej pracuje w domu publicznym, czy jest już za stara i puszka jej zardzewiała ? Odpowiedz szczerze, bo jak nie to po ryju !
anonim2019.11.21 21:00
Stelina! kto to? i gdzie oni złapali tego spasionego wieprza?
MirekT2019.11.21 21:06
Promotorem jego doktoratu był Lech Kaczyński, to musi być GENIUSZ !!!!
Piotr Nowak2019.11.21 21:59
Ha, ha, ha, ten spasiony dobrze wam du-py złoi !!!
B522019.11.22 6:14
kolego po rozmowie z tobą będę musiał umyć klawiaturę i palce ale posłuchaj wulgaryzmy wskazują jedynie na ubóstwo językowe frustracji tak nie rozładujesz kiedyś czerwona szarańcza powróci ale Polacy muszą zapomnieć jak byli dymani
JD"A2019.11.22 7:28
Karlsson dobrze ci chociaż płacą że jak dyżurny pierwszy swój nienawistny jad wylewasz na innych ? Jak można bluzgać na kogoś kogo się nie zna , nie zrobił ci krzywdy i tylko dla tego że kandydat PiS mądre to nie jest , świadczy że nie szanujesz siebie ani innych . Biedny człowieku bo ci żyłka pęknie z tych nerwów weź nerwosol ale to chyba za słabe więc idź do psychologa może pomoże