Kolejny spór w KO! Tym razem politycy pokłócili się o Dolny Śląsk - zdjęcie
06.05.21, 09:44Fot. screenshot - YouTube (RMF24, Onet Rano)

Kolejny spór w KO! Tym razem politycy pokłócili się o Dolny Śląsk

8

Koalicja Obywatelska od miesięcy trwa w kryzysie. W ostatnich dniach przybrał on na sile w związku z niezrozumiałą postawą ws. Funduszu Odbudowy i konfliktu z Lewicą. Jakby tego było mało, przybiera też na sile stary konflikt dot. sytuacji w samorządzie dolnośląskim między PO a Nowoczesną. 

Problemy Koalicji Obywatelskiej można długo wyliczać. Niezrozumiałe dla Polaków i europejskich partnerów głosowanie ws. Funduszu Odbudowy. Konflikt z Lewicą. Spadki w sondażach. Utrata parlamentarzystów na rzecz ruchu Szymona Hołowni. Niezgoda pomiędzy kierownictwem prowadzącym partię na lewą stronę sceny politycznej a tzw. konserwatystami, których z partii chce wyprowadzić sam Bronisław Komorowski. Do tego dochodzi jeszcze konflikt dot. sytuacji w samorządzie dolnośląskim pomiędzy PO a Nowoczesną.

We wrocławskiej radzie miasta większością cieszy się klub Forum Jacka Sutryka Wrocław Wspólna Sprawa, w którego skład wchodzą radni PO. Z Platformą we Wrocławiu nie współpracuje jednak Nowoczesna, której radni są w opozycji.

30 kwietnia Nowoczesna przyczyniła się do odwołania przewodniczącego rady miasta Jarosława Charłampowicza. Wcześniej, 28 kwietnia, KO, Nowoczesnej i Bezpartyjnym Samorządowcom w sejmiku dolnośląskim nie udało się odwołać przewodniczącego sejmiku Andrzeja Jarocha z PiS. Odpowiedzialnością za tę porażkę politycy PO mieli obciążyć Nowoczesną. Głosowanie było tajne, ale w obronie przewodniczącego musiało zagłosować dwoje radnych z opozycji.

Do konfliktu na Dolnym Śląsku odniosła się w rozmowie z PAP posłanka PO Joanna Kluzik-Rostkowska, która ma pretensje do władz Nowoczesnej.

- „To nie może być tak, że Nowoczesna jest z nami w Koalicji Obywatelskiej, a na Dolnym Śląsku tworzy koalicję z PiS”

- stwierdziła parlamentarzystka.

- „Liczymy na to, że Adam Szłapka i Katarzyna Lubnauer zrobią z tym porządek. Uważam, że Borys Budka też powinien poruszyć ten temat w rozmowach z Adamem Szłapką”

- dodała.

Tymczasem Borys Budka przekonuje, że nikt w koalicji nie formułował postulatu, aby sprawę tę rozstrzygać na szczeblu szefów partii i odsyła zainteresowanych do Grzegorza Schetyny.

- „W takich sprawach najlepiej kierować pytania do szefa regionu dolnośląskiego albo do Grzegorza Schetyny, który jest jego zastępcą”

- powiedział przewodniczący PO w rozmowie z PAP.

kak/PAP

Komentarze (8):

adam,p2021.05.7 12:05
na dolnym śląsku rządzą ci z akcji wisła tak zwani polacy mjeszańcy z zakarpaća
Józef Bonkzdupytuska2021.05.6 13:33
Wierchuszka KO piękna filigranowa Lubnauer i przystojny dryblas Budka. Nie jest to ocena merytoryczna ale biorę przykład z lewactwa i dlatego tak napisałem.
czy ma należeć2021.05.6 10:41
do ruskich czy szwabów - niech zawrą, jak mówi Hobielinek, rozejm Ribbentrop-Mołotow
Gruba matma2021.05.6 10:17
na I sekretarza
APEL2021.05.6 10:06
Niektóre komentarze na Frondzie, sygnowane przez nicki: Anonim, AAATomek, Po 11, katolicka kretynizacja Polski pl i in., są od dawna oazą polskich i chrześcijańskich myśli pełnych troski o człowieka, Polskę i ludzkości. Obsesją ich wpisów jest walka z np. przypisywaniem wszystkim osobom LGBT skłonności pedofilskich przy jednoczesnym deprecjonowaniem przez ich oponentów wynaturzeń księży katolickich. Każda porażka aktualnych władz jest analizowana. Furię ich wywołuje wykorzystywanie przez nieprawych ludzi postaci Matki Bożej i osoby Jana Pawła II. Ci nieprawi ludzie w swojej hipokryzji chcą osiągnąć przez to korzyści dla siebie, co tylko dowodzi szatańskich inspiracji ich wpisów. Szczególnie pod ich lupą jest o. Rydzyk, posądzany o pazerność, tylko dlatego, że jest skuteczny w monopolizowaniu kultu postaci żydowskich i robienie starym niegojom-ludziom wody z mózgu. Jak zatem raz na zawsze zatrzymać na stałe Anonima i jego pobratymców na forum Frondy? Administracja portalu ma w nosie ich patriotyzm, teizm i szerzenie demokratycznych postaw. Gdzie indziej to nie do pomyślenia. (Np. na forum osławionej Gazety Wyborczej, cieszącej się prestiżem propolskiej i prodemokratycznej gazety dla Polaków, panuje obiektywna ścisła samocenzura – to jest tzw. „wolna” prasa, wg czytelników.) Proponuję więc nadal pod swoimi nickami pisać sensowne komentarze. Nie widzę innego wyjścia. Oni, wtedy nie będą jazgotać o "kradzieży nicków przez prawiczków-katoliczków". Nie jazgoczmy zatem, jak mało inteligentni obłudnicy.
Apel2021.05.6 9:53
Anonim, jesteś jak ruska gorzałka: w 100% przewidywalny. Potrafisz parodiować. Jesteś jawnym potwierdzeniem tezy Hannah Arendt (kto jak kto, ale ty powinieneś znać taką…) o "banalności zła". Ciąg dalszy nastąpi. Oj, nastąpi!
Apel2021.05.6 9:52
Niektóre komentarze na Frondzie, sygnowane przez nicki: Anonim, AAATomek, Po 11, katolicka kretynizacja Polski pl i in., są od dawna rynsztokiem antypolskich i antychrześcijańskich inwektyw pełnych cynicznej nienawiści i wulgaryzmów. Obsesją tych wpisów jest np. kłamliwe przypisywanie wszystkim księżom skłonności pedofilskich przy jednoczesnym propagowaniu obrzydliwych wynaturzeń LGBT. Każdy sukces aktualnych władz jest deprecjonowany. Furię wywołuje postać Matki Bożej i osoba świętego Jana Pawła II, co tylko dowodzi szatańsko-masońskich inspiracji tych wpisów. Szczególnie znienawidzony jest o. Rydzyk, posądzany o rzekomą pazerność, tylko dlatego, że skutecznie przerwał tradycyjny żydowski monopol medialny na robienie gojom-podludziom wody z mózgu. Jak zatem raz na zawsze wykurzyć Anonima i jego bandę z forum Frondy? Administracja portalu ma w nosie ich bluzgi, chamstwo i bluźnierstwa. Gdzie indziej to nie do pomyślenia. (Np. na forum osławionej Gazety Wyborczej, ledwo już dyszącej żydowskiej gadzinówki dla Polaków, panuje ścisła cenzura – to jest tzw. „wolna” prasa, przynajmniej wg lewaków.) Proponuję więc nadal pod wymienionymi nickami pisać sensowne lub jawnie ironiczne komentarze. Nie widzę innego wyjścia. Oni, oczywiście, będą jazgotać ze zdwojoną siłą, będą rozdzierać szaty na temat "kradzieży nicków przez prawiczków-katoliczków", będą też parodiować niniejszy apel. A gdy już zabraknie pomysłów, to zawsze mogą wulgarnie zakląć lub obleśnie zarechotać: „buhahahaha”. Faryzejscy obłudnicy, taka już ich natura.
APEL2021.05.6 10:05
Anonim, jesteś jak ruska gorzałka: w 100% przewidywalny. Potrafisz parodiować. Jesteś jawnym potwierdzeniem tezy Hannah Arendt (kto jak kto, ale ty powinieneś znać taką…) o "banalności zła". Ciąg dalszy nastąpi. Oj, nastąpi!