Rodzinę Krawczyków dotknęła kolejna tragedia. Zaledwie miesiąc po śmierci Krzysztofa Krawczyka zmarł jego brat, Andrzej Krawczyk. O śmierci malarza poinformowała rodzina zmarłego.

- „Dzisiaj zmarł Brat Krzysztofa Krzysztofa – Śp. Andrzej Krawczyk. Artysta-malarz. Miał 70 lat. Niech spoczywa w pokoju”

- przekazała za pośrednictwem mediów społecznościowych rodzina zmarłego.

O poważnych problemach ze zdrowiem Andrzeja Krawczyka poinformowała tuż po śmierci Krzysztofa Krawczyka żona legendarnego polskiego wokalisty, Ewa Krawczyk. Krzysztof Krawczyk zmarł w poniedziałek wielkanocny. Informacja o jego śmierci była dla Polaków ogromnym szokiem. Zaledwie kilka dni wcześniej muzyk powrócił do domu ze szpitala, gdzie trafił z powodu zakażenia koronawirusem. Piosenkarz cieszył się wówczas, że święta Wielkiej Nocy spędzi wspólnie z rodziną. Niestety okazało się, że były to jego ostatnie święta.

Legendarnego wokalistę pożegnaliśmy 10 kwietnia. Ze względu na pandemię w uroczystościach mogła uczestniczyć ograniczona ilość osób. Msza święta pogrzebowa była sprawowana w Bazylice archikatedralnej św. Stanisława Kostki w Łodzi. Następnie Krzysztof Krawczyk został pochowany na cmentarzu w Grotnikach.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie
A światłość wiekuista niechaj im świeci
Niech odpoczywają w pokoju wiecznym
Amen!

kak/Facebook