- Wkrótce Sejm i Senat po raz kolejny podejdą do "wyboru" Rzecznika Praw Obywatelskich... Kolejny absurd tego ustroju - Rzecznika Obywateli, którego Obywatele powinni wybierać w wyborach bezpośrednich (tak jak prezydenta) będą wybierać Polakom ... partie polityczne – czytamy we wpisie posła Pawła Kukiza na Facebooku. Jak wygląda jego ranking?

- To tak, jakby szefa jakiegoś związku zawodowego (OPZZ czy Solidarności - nieważne) wybierali dyrektorzy fabryk i spółek – dodaje polityk. - Nie wiem, czy w takim "wyborze" wezmę udział ale po zapoznaniu się z wizją wszystkich trzech kandydatów sprawowania urzędu RPO mój ranking wygląda tak:

1. Bartłomiej Wróblewski

2. Piotr Ikonowicz

3. Sławomir Patyra

- ujawnia Kukiz.

- W rankingu kierowałem się przede wszystkim odpowiedziami na siedem pytań (takich samych dla każdego kandydata) dotyczących problemów społecznych, prawnych i ustrojowych zadanych kandydatom przez "Dziennik Gazeta Prawna" – wyjaśnia.

- Od Bartłomieja Wróblewskiego otrzymałem również list, który zamieszczam (podkreślenia moje) a z Piotrem Ikonowiczem przeprowadziłem rozmowę telefoniczną. Z Panem Patyrą, niestety, kontaktu nie miałem – pisze dalej Kukiz.

mp/facebook