Mateusz Kijowski bardzo zirytował się satyrycznym rysunkiem Cezarego Krysztopy odnoszącym się do ustawy o TK pod którą KOD zbierał podpisy, a która za zgodą lidera Komitetu została w Sejmie odrzucona przez posłów PO i .Nowoczesnej. Doszło do tego, że nazwał publicystę idiotą. "Gdzie jest Hejt Stop? Gdzie demokracja?:)" – pyta rozbawiony Krysztopa.

Rysownik i publicysta Cezary Krysztopa tradycyjnie zamieścił na swoim fanpage'u na Facebooku rysunek będący komentarzem do ostatnich wydarzeń politycznych. Tym razem odniósł się do głosowania nad projektem ustawy o TK złożonym przez KOD, które odbyło się w środę, 8 czerwca. Za wprowadzeniem projektu do porządku obrad Sejmu zagłosowali posłowie PiS, PSL i Kukiz'15. Przeciw były: PO i .Nowoczesna. Co ciekawe, według informacji Ryszarda Petru, głosowanie przeciwko projektowi KOD było uzgodnione z ... Mateuszem Kijowskim.

Powyższa grafika nie spodobała się jednak liderowi KOD, który postanowił nazwać rysownika idiotą. W komentarzu zamieszczonym na portalu społecznościowym napisał: "Jakiś idiota narysował takie coś. I nawet nie zauważył, że prezentowaliśmy naszą ustawę w Sejmie i że jest procedowana w komisjach Sejmowych. Nie wiem, czy to tylko głupota i nieumiejętność korzystania z powszechnie dostępnych źródeł informacji, czy też zła wola. Szkoda, bo karykatura nie wyszła tragicznie...".

Kijowski zapytał swoich Facebookowych znajomych, kim w ogóle jest ten Krysztopa: "A tak w ogóle to zna ktoś tego jakiegoś krzysztopę? Kto zacz?". Pod wpisem można znaleźć informację, że jest to "skrajnie zły człowiek".

Cóż, mi pozostaje tylko odwrócenie pytania: Kim jest ten pan w czerwonych portkach, który nagle został czołowym obrońcą swoiście rozumianej demokracji? Kim w ogóle jest Mateusz Kijowski?

JJ/Telewizja Republika