Homoherezję trzeba oceniać jednoznacznie negatywnie - zdjęcie
30.10.15, 18:00

Homoherezję trzeba oceniać jednoznacznie negatywnie

4

Choć nauka Kościoła w sprawie homoseksualizmu jest jednoznaczna, arcybiskup Berlina Heiner Koch twierdzi, że zjawisko to powinno być oceniane „w dużej mierze pozytywnie”.

Niemiecka delegacja na Synodzie jasno stwierdziła, iż podejście do homoseksualizmu jest dla Kościoła sprawą istotną – stwierdził berliński hierarcha.

- To rzeczywistość, którą powinniśmy oceniać w dużej mierze pozytywnie – uważa abp Koch.

Jego zdaniem Kościół powinien też przepracować opiekę duszpasterską nad tymi rodzinami, w których rodzice nie potrafią odnaleźć drogi porozumienia ze swoimi homoseksualnymi dziećmi.

Jednak jak mówił podczas konferencji w Warszawie abp Henryk Hoser, synod zajął się tym tematem pod kątem tego, jak pomóc rodzicom, których dziecko nagle deklaruje homoseksualizm.

- Co do niektórych poglądów, to my, niemieccy delegaci, powiedzieliśmy jasno, że nie podzielamy tej oceny i nie możemy zrezygnować z naszej wizji godności człowieka – powiedział abp Koch.

KJ/pch24.pl

Komentarze (4):

anonim2015.10.30 19:11
Ile można o gejzerach?Dajcie nam odpocząć na weekend, dajcie jakieś artykuły o naszym święcie, które mamy w weekend, a zamiast tego tylko gejzery i halloween. Dramat.
anonim2015.10.30 19:32
O zbokach degeneratach z LBGT nie trzeba dyskutować oni już przegrali. Jak w Niemczech zaleca się geją strefach emigranckich ubiór bardzo męski bo kobietę zgwałcą i może przeżyje gej transwestyta może zostać zabity według szariatu . Część gejów feministek podniosła larum gdzie nasze prawa !!! Multi kulturowcy tłumaczą że tym czasowo aż nastąpi integracja itp ( pierdo lamento).Rozłam w samej lewicy już następuje . Natomiast judeo chrześcijaństwo i zastępowanie krzyża chanuką, naukami braci starszych i neo katechumenatu to też droga do homoseksualizmu i zoofilii . Brak krzyża heretyckie tańce i profanacja--- https://www.youtube.com/watch?v=OwOXz3UsZic
anonim2015.10.30 19:35
a gdzie mój ulubiony trol kors? zaspał ?
anonim2015.10.31 7:54
@krzysiek 123 Sodomia była uprawiana w najwyższych gremiach władzy III Rzeszy a zakazana dla tzw plebsu tzn roboli którzy mieli ginąć w imię tej jedynej słusznej Ideologi w Niemczech. Wiadomo z doświadczenia homoseksualiści obniżają morale każdej armii!! Dlatego zakaz dlatego w nagrodę dla dobrych żołnierzy były burdele z babami a nie z chłopami.Czy inaczej było w Komunizmie bolszewickim ? NIE