Kobieta w ciąży na ulicy to „niemoralność” i „skandal” – powiedział muzułmański prawnik i myśliciel sufi - zdjęcie
08.08.13, 14:05fot. veggiegretz/MorgueFile

Kobieta w ciąży na ulicy to „niemoralność” i „skandal” – powiedział muzułmański prawnik i myśliciel sufi

8

Jego zdaniem, głośne oznajmianie o swojej ciąży jest „przeciwne naszej cywilizacji”. Ciężarne kobiety „nie powinny chodzić po ulicach z takimi brzuchami. Przede wszystkim, to jest nieestetyczne.” „Dzisiaj (…) widać je w telewizji. To skandaliczne. To nie realizm, ale niemoralność”.

„Wychodzisz za mąż się i zachodzisz w ciąże. Wspaniale, zrobiłaś dobrze. To jednak nie może być powód, dla którego bujasz swoim brzuchem. Ten obraz jest nieestetyczny. (…) To są szacowne sprawy. A szacowne sprawy należy traktować z respektem” – powiedział prawnik.

Dodał, że to właśnie przez obecność ciężarnych kobiet w życiu publicznym młode dziewczęta nie chcą zachodzić w ciążę, bo „boją się rodzić”. İnançer uważa, że kobiety w ciąży powinny zostać w domach.

Na İnançera posypała się krytyka. Zarząd Turcji ds. Religii oficjalnie ogłosił, że „w islamie nie ma izolacji kobiet” a macierzyństwo „jest darem”. „Jednak kobiety w ciąży powinny uważać na swój ubiór – tak jak wszystkie kobiety. Nie powinny nosić ubrań, które odsłaniają ich brzuchy lub plecy”.

Z kolei media, w tym telewizja TRT 1, ostro odcięły się od tezy prawnika, przy okazji krytykując podejście państwa do polityki prorodzinnej i wskazując na dyskriminację kobiet w kraju.

PCh/hurriyetdailynews.com

Komentarze (8):

anonim2013.08.8 16:08
Co do ubioru zgoda ! - Turcy mają rację. Co do oświadczenia prawnika - to oszołom !
anonim2013.08.8 17:46
Dla muzułmanów kobieta to wór i maszyna do rodzenia nowych bojowników i terrorystów. Ta barbarzyńska ideologia nie powinna nigdy wejść do Europy! Dziwię się jeszcze, że niektóre Polki lecą na takich Arabów, Turków i innych.
anonim2013.08.8 18:39
A faceci mogą kołysac swoimi wielkimi brzuchami na ulicy czy powinni się zamknąc w domach, bo to nie estetyczne?
anonim2013.08.8 20:02
Apologetyczny lewactwo i islam mają ze sobą wiele wspólnego... jakie jest to podobieństwo?
anonim2013.08.8 20:15
@Apologetyczny Chyba prawactwo i islam...
anonim2013.08.8 22:16
Kobieta w ciąży jest najpiękniejszą i godną szacunku istotą na tym padole.
anonim2013.08.9 0:55
według islamu kobiety to tylko zwierzęta
anonim2013.08.9 9:25
@Marqs2 "Jak dobrze, że lewacy we Francji przeciwstawiają się muzułmanom bo prawicowcy nie kiwną nawet palcem a nawet będą bronić ich niby tradycji jak obrzezanie czy ubój rytualny." Prawica przeciwstawia się muzułmanom we Francji. Szczególnie znany jest z tego Front Narodowy. Nikt tak głośno i często nie krytykuje muzułmanów jak partia Le Pena. Oczywiście dla lewactwa to "faszyzm". We Francji socjaliści idą ramie w ramię z muzułmanami. Na kogo głosowali francuscy muzułmanie? W 93% na Hollande. Gdyby nie muzułmanie prezydentem byłby Sarkozy. Za te poparcie oczywiście socjaliści muszą się odwdzięczyć(przede wszystkim socjał). Nawet takie kwestie jak obrzezanie czy chusty muzułmańskie nie zmienią nic w przyjaźni socjalistyczno - muzułmańskiej. Przeczytaj: http://www.pch24.pl/francuskie-potkniecie-o-islam,6231,i.html http://www.pch24.pl/muzulmanie-szturmuja-europe-na-plecach-socjalistow,2705,i.html