KO za ,,prawem'' do zabijania nienarodzonych. ,,Rozważamy czwartą przesłankę'' - zdjęcie
13.02.21, 10:40Fot. Platforma Obywatelska RP via Flickr, CC 0

KO za ,,prawem'' do zabijania nienarodzonych. ,,Rozważamy czwartą przesłankę''

113

Koalicja Obywatelska coraz mocniej skręca w lewo. Już niebawem mamy poznać jej stanowisko w kwestii zabijania nienarodzonych. Rąbka tajemnicy uchyliła Małgorzata Kidawa-Błońska.

W rozmowie na antenie Radia ZET polityk stojąca na czele zespołu, którego celem jest wypracowanie wspólnego stanowiska Platformy Obywatelskiej w kwestii aborcji powiedziała, że PO najpewniej opowie się za liberalizacją obecnie funkcjonujących przepisów.

Kidawa-Błońska stwierdziła:

Zgadzamy się, że przesłanki, które były w poprzedniej umowie społecznej muszą być przywrócone”.

Dalej dodała:

Rozważamy czwartą przesłankę, żeby kobieta miała prawo wyboru w trudnej sytuacji pod pewnymi warunkami”.

Poinformowała również, że już niebawem mamy poznać wyniki prac kierowanego przez nią zespołu. Przed kilkoma dniami w rozmowie na antenie TVN24 mówiła natomiast, że sama kwestia „prawa” do „przerywania ciąży” nie wyczerpuje tematu „praw kobiet”. Mówiła o konieczności wprowadzenia taniej antykoncepcji czy dostępu do pigułki „dzień po”.

KO, jak widzimy, robi wszystko, aby nadążyć za „duchem czasu”. Cywilizacja śmierci w całej swej okazałości!

dam/Radio ZET,dorzeczy.pl

Komentarze (113):

Anonim2021.02.27 14:49
Wierzę w Boga i Jezusa a nie w Kościół. Z Bogiem.
Szyderca2021.02.26 10:46
Pani Kidawa-Błońska niech doda piąta przesłankę- można usunąć osobę mającą tyle tygodni i wyliczenie: wiek pani Kidawy-Błońskiej podzielony przez siedem i zaokrąglony do pełnych liczb plus ilość tygodni trwania przeciętnej ciąży. Wzór trochę zawiły ale do zastosowania w dowolnym czasie.
poPO=kurw.., zlodzieje, mordercy2021.02.24 22:52
stara wiedźmo sama sie zabij-Rzeczpospolita Polska!!!
bystry2021.02.23 20:18
Patrząc na tą fotografię, niepokoję się co się tam dzieje w dolnej części fotografii (poza kadrem), i jak pani Kidawa to wytrzymuje.
czekista2021.02.19 18:28
Błońska jak zwykle "kidawi"(to taki synonim do p...i). Niech występuje z transparentem "..mamusiu, dlaczego MNIE nie wyskrobałaś!...", dotego ma prawo (MOJE CIAŁO). Hawkh....
Hanna2021.02.18 22:43
Po co oni tą nieszczęsną kobietę podstawiają czy już nie ma tam młodszych bez demencji?
Mina z głupia frant2021.02.18 20:02
Kidawa Bońska na tej fotce ma minę z serii - od wzniosłości do śmieszności tylko jeden krok. Dawno już ten krok zrobiła
czekista2021.02.17 18:02
Błońska jak zwykle "kidawi". Niechże ta "ochrzczona" stanie pod transparentem "...mamusiu, dlaczego mnie nie wyskrobałaś..."...
ala2021.02.17 15:40
Totalna opozycja sama sieje nienawiść, jak ktoś myśli inaczej niż oni. Ktoś tych wrogów ojczyzny wybrał do Parlamentu.
Anna2021.02.15 22:40
kurde cofamy się do średniowiecza, medycyna poszła tak do przodu, daje dzisiaj tyle możliwości a znajdą się tacy co podważają nawet in-vitro za co była nawet Nagroda Nobla. Bo jak zwykle ktoś tu ma w tym interes by ogłupiać społeczeństwo.
Foster2021.02.14 14:32
Wklejam:: W Argentynie 30 grudnia 2020 r. zalegalizowano aborcję do 14 tygodnia ciąży. Po wielu latach walki duży ruch społeczny doprowadził do zmiany prawa. Co ciekawe, sytuacja polityczno-społeczna w tym kraju w pewnych aspektach przypomina to, co dzieje się w Polsce.
opty2021.02.14 14:17
,,Rozważamy czwartą przesłankę'' za dzieciobójstwem.
Total Mayhem2021.02.14 13:35
Po prostu nawet w PO przynajmniej niektórzy widzą, że "cywilizacja życia" traci oparcie społeczne i nie da się rządzić, pielęgnując takie anachronizmy.
Dam2021.02.14 13:56
"Cywilizacja życia" to błędne określenie. Przy tym, co chce fronda to jest "cywilizacja cierpienia". Najlepiej cudzego.
opty2021.02.14 7:23
,,Rozważamy czwartą przesłankę'' do dzieciobójstwa?
MaxFiend2021.02.13 22:35
Do niektórych nie dotarło, że szybciej niż się spodziewają takie prawo dla kobiet w ciąży, lub nawet dużo łagodniejsze, zostanie w Polsce wprowadzone.
Badania prenatalne to ważny moment dla rodziców2021.02.13 21:23
Badania prenatalne to dla przyszłych rodziców ważny moment. Pozwolą one sprawdzić stan zdrowia nienarodzonego dziecka, rozpoznać wady wrodzone i choroby genetyczne już w początkowym etapie ciąży.
Foster2021.02.14 14:27
Tylko, że PIS ich nie chce dofinansować, a prywatnie to Polaków na to nie stać.Najpierw bułka, pyrki i słonina, a później reszta.
ja2021.02.16 15:58
Ty chyba nie byles nigdy glodny za komuny tez gratuluje dobrobytu
Jahu🐟2021.02.13 20:11
Kichawo czy wy jesteście Bogiem, że wydaje wam się, że możecie sobie jakieś przesłanki wymyślać pozwalające w bestialski sposób mordować niewinne dzieci. kto dał wam do tego prawo? Myślicie,że chęć smarowania waszych obrzydliwych pysków kremami z mordowanych dzieci daje wam do tego prawo? No więc, nie daje!
Chcę wiedzieć, w jaki sposób mogę pomóc dziecku2021.02.13 19:36
"Miałam podobny problem - moje trzecie dziecko urodziłam, mając 38 lat. Tyle jednak nasłuchałam się od przyjaciółek i kuzynek o różnych dramatycznych przypadkach, że nawet nie zastanawiałam się nad tym, czy wykonywać badania, czy nie. Skoro medycyna dysponuje dzisiaj takimi ogromnymi możliwościami, to dlaczego z nich nie korzystać? Wykonałam wszystkie badania, które zalecił mi lekarz. Chciałam mieć pewność, że dziecku nic nie grozi, że będzie miało szanse na normalne życie, tak jak jego starsze rodzeństwo. Wiele kobiet myśli o badaniach prenatalnych jak o wyroku dla nienarodzonego jeszcze dziecka. Ja uważam, że jest to kwestia odpowiedzialności. Skoro noszę w sobie dziecko, chcę wiedzieć, w jaki sposób można mu pomóc, jeżeli tej pomocy potrzebuje. O wiele lepiej znać nawet najgorszą prawdę na kilka miesięcy przed narodzinami dziecka. To pomaga matce zaakceptować sytuację, a lekarzom podpowiada, w jaki sposób postępować z obarczonym chorobą noworodkiem".
Można uratować dziecko2021.02.13 19:27
W 85% przypadków wykonanie badań prenatalnych było wstępem do leczenia zagrożonego płodu. Dzięki postępom genetyki w stosunku do 60 chorób dziedzicznych udało się ustalić, który gen - czy odcinek genu lub genów - jest za tę chorobę odpowiedzialny. To dało możliwość wyeliminowania wielu chorób genetycznych, jeszcze zanim dziecko przyjdzie na świat. Wczesne rozpoznanie pozwala na interwencję chirurgiczną niemal natychmiast po urodzeniu (tak jak u Karoliny), co znacznie zwiększa szanse, a czasem jest wręcz jedyną nadzieją na zdrowie i życie dziecka (np. w przypadku niedorozwoju lewej komory serca, powodującego 25% zgonów w pierwszym tygodniu życia noworodków czy przepukliny przeponowej). W niektórych przypadkach rozpoznanych już w badaniu ultrasonograficznym można stosować tzw. farmakoterapię pośrednią, czyli podawanie leku matce. W ten sposób podaje się np. leki nasercowe w przypadku nieprawidłowego rytmu serca płodu lub hormony sterydowe przy niedojrzałości płuc. Niektóre inwazyjne metody diagnostyki prenatalnej mogą również służyć leczeniu. Można podawać leki bezpośrednio do krwi płodu (gdy podawanie ich matce jest niemożliwe bądź nie przynosi efektu) bądź też wykonać transfuzję krwi płodu, uzupełniać lub zmniejszać ilość płynu owodniowego. Możliwe jest również wewnątrzmaciczne leczenie wad polegających na upośledzonym odpływie płynów z narządów, np. wodogłowia czy grupy uropatii zaporowych (choroby polegające na obecności przeszkody w odpływie moczu) poprzez założenie cewników odprowadzających odpowiednio nadmiar płynu mózgowo-rdzeniowego lub moczu do jamy owodni. Istnieją doniesienia o udanych operacjach przepukliny przeponowej (wada polegająca na przemieszczeniu narządów jamy brzusznej do klatki piersiowej), operacjach wad układu nerwowego, opróżnianiu torbieli i zmniejszaniu masy guzów. To częstokroć operacje jeszcze w łonie matki."
Przeżyli koszmar i dużą radość2021.02.13 19:23
Pierwsze dziecko Katarzyny z Warszawy przyszło na świat z rozszczepieniem kręgosłupa. Żyło krótko i bardzo cierpiało. Kobieta i jej mąż przeżyli koszmar, więc gdy zdecydowali się na drugie dziecko, od razu mówili o badaniach. Skierowanie dostali bez problemu, ale wynik był przerażający - pląsawica Huntingtona. Kasia zdecydowała się na aborcję. Nie chciała mieć więcej dzieci. Przeszła długą terapię. Aż zaszła w ciążę po raz trzeci. Gdy zobaczyła pozytywny wynik testu ciążowego, nie chciała nawet iść do lekarza. Od razu pomyślała o aborcji, wpadła w depresję. To lekarz zmusił ją do wykonania badań prenatalnych. Dziecko okazało się zdrowe. Dziś chłopiec chodzi już do szkoły. Wady u płodu stwierdza się tylko u 3-4% badanych kobiet ciężarnych z grupy podwyższonego ryzyka. W Zakładzie Genetyki w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie wykonano 663 genetyczne badania prenatalne. Patologiczne zmiany stwierdzono u 33 płodów, 27 kobiet zdecydowało się na przerwanie ciąży. Na 1124 ankietowanych kobiet, które poddały się diagnostyce prenatalnej, 810 (72%) oświadczyło, że zrezygnowałoby z planów prokreacyjnych bez możliwości wykonania tych badań."
WADA SERDUSZKA DZIECKA2021.02.13 19:19
"Karolina z Wołomina w pierwszych dniach ciąży zachorowała na grypę. Nieświadoma swojego stanu szprycowała się najsilniejszymi środkami. Gdy dowiedziała się o dziecku, wpadła w rozpacz. Zdawała sobie sprawę, jakie mogą być skutki brania leków. Poprosiła lekarza o skierowanie na badania prenatalne. Lekarz nie dość, że ją wyśmiał, to jeszcze zmieszał z błotem. Karolina miała 20 lat, to miało być jej pierwsze dziecko. - Byłam strzępkiem nerwów - mówi dziewczyna. Wreszcie zdecydowała, że wyjedzie za granicę do brata i tam dokona aborcji. Wtedy w przychodni pojawił się nowy ginekolog, który bez zastanowienia dał jej skierowanie na badania. Okazało się, że jej synek może mieć wadę serca. Po paru tygodniach powtórzono badania i precyzyjnie określono chorobę dziecka. Tydzień po urodzeniu chłopiec przeszedł operację, przygotowaną jeszcze w okresie ciąży. Dziś ma trzy lata i jest zdrowym, pogodnym przedszkolakiem."
Gdyby nie badania, dziecka by nie było2021.02.13 19:16
Marzena spod Przasnysza miała 42 lata, gdy po raz trzeci zaszła w ciążę. Była już wówczas matką dwóch dorosłych synów, których wychowywała samotnie przez kilkanaście lat. A tu wpadka z nowym partnerem. Nie chciała słyszeć o kolejnym macierzyństwie. Gdy lekarz stwierdził ciążę, od razu wspomniała mu o aborcji. Ginekolog skierował ją wtedy na badania prenatalne. Nie bardzo chciała na nie iść, ale było możliwe, że wynik badania da jej prawo do legalnej aborcji. Poszła. Gdy odbierała wyniki, wciąż oboje z partnerem (on też miał dorosłych synów z poprzedniego związku) myśleli o aborcji. Dopóki nie przeczytali, że dziecko jest zupełnie zdrowe. Na dodatek to... dziewczynka. Już w drodze do domu kupili zestaw witamin dla Marzeny. Dziś mała Ola jest oczkiem w głowie całej rodziny. Gdyby nie badanie, pewnie by jej nie było.
Badania prenatalne2021.02.13 19:10
"Dla mnie badania prenatalne są błogosławieństwem. Mam 31 lat i urodziłam dziecko z nieuleczalnym rdzeniowym zanikiem mięśni. Mój synek umarł po czterech miesiącach. Bardzo chcielibyśmy mieć jeszcze dziecko, ale boimy się. Jedynym pocieszeniem dla mnie i dla męża jest fakt, że gdybym zaszła w ciążę, jest coś takiego jak badania prenatalne. Nie wytrzymałabym psychicznie śmierci następnego dziecka...", napisała na forum internetowym Marta.
Toni2021.02.13 18:48
Kidawa Błońska jest w wieku w którym się umiera, a nie rozwija, niech sobie przypomni 5 przekazanie Boże. Bo z popierania aborcji, kiedyś odpowie przed Bogiem sprawiedliwym sędzią.
"Są podobno na świecie takie kraje2021.02.13 17:44
gdzie się kartofle sadzi w sobotę a w poniedziałek się je wykopuje". To w tyle w kwestii waszej załganej, mizoginistycznej nowomowy.
Alicja2021.02.13 16:54
Pani Małgorzato - PROCHEM JESTEŚ I W PROCH SIĘ OBRÓCISZ - pomyśl, co wtedy będzie z Twoją duszą? Puki żyjemy, każdy może się nawrócić, lecz pamiętaj - "TAM"... biorą nas poza kolejnością ... Nikt z nas nie wie, czy i ile czasu nam jeszcze pozostało.
Wtedy już będzie za "puźno" !2021.02.13 17:45
Drogi analfabeto! A co jeśli po śmierci zrozumiesz, że jedynym właściwym sposobem na oddawanie czci Bogu jest Islam?
Anonim2021.02.13 16:37
pomatolska sucz....
ppp2021.02.13 16:19
Ekskomunika dla Kidawy, uważa się za wierzącą, tym gorzej dla niej. Wstyd robi przodkom.
Roman2021.02.13 16:05
Jak by nie patrzeć, większość Polaków nie godzi się na mordowanie nienarodzonych dzieci, a wściekłe macice zmniejszają poparcie społeczne dla każdej partii, do której się przyłączą. Tak było z SLD, Ruchem Palikota, Nowoczesną i wiele wskazuje na to, że tak będzie z PO. Alleluja!
Agata2021.02.13 16:16
Ach, Roman, Roman, w czym lepsza była ona? Czy cię zauroczyła jej noga gipsem obłożona?
dlaczego kłamiesz? czy wszyscy pisowcy to kłamcy?2021.02.13 16:18
Hmm…
Aldona2021.02.13 15:53
Panią Kidawą -Błońską NIE MA SIE CO PRZEJMOWAĆ. MÓWI PRZYSŁOWIE W STARYM PIECU DIABEL PALI. Niech sobie pali. Pani Kidawa-Blońska już jest po menopauzie tak że dzieci mieć nie może to niech sobie choć pogada .
DOŚĆ MILCZENIA2021.02.13 15:50
"Katarzyna W. jest aktywistką inicjatywy obywatelskiej „Dość milczenia”. Przeżyła traumatyczny poród martwego dziecka. Lekarze sami, bez poinformowania jej o wadach płodu zdecydowali o podtrzymaniu ciąży. – W połowie porodu przestały działać skurcze. Dostałam informację od lekarza, że noga jest na wierzchu i żebym się postarała urodzić do końca. Nie byłam w stanie. Wtedy oni wyszarpnęli płód ze mnie. Powiedziano mi, że mam syna i spytano, czy chcę zobaczyć dziecko. Pamiętam wzrok pielęgniarki, która sugerowała, żebym nie patrzyła – opowiada. I dodaje: Gdybym wiedziała wszystko, zdecydowałabym się przerwać ciążę. Nie chciałabym patrzeć jak to dziecko się rozwija i czekać, aż umrze, jeżeli nie umarłoby zaraz po porodzie. To skróciłoby moje cierpienie fizyczne i psychiczne."
DZIECKO NAJWAŻNIEJSZE DO MOMENTU PORODU2021.02.13 15:47
Olinek przeszedł siedem operacji prenatalnych "Olinek miał zdiagnozowana złożoną wadę układu moczowego i nerek. Chłopiec przeszedł siedem operacji prenatalnych. – Nigdy wprost żaden lekarz nie powiedział mi, wprost, że mogę usunąć ciążę. Pojawiały się sugestie zrobienia amniopunkcji, która zwiększyłaby pewność, że to dziecko będzie miało chore tylko nerki. Uważam, że każda kobieta ma prawo do pełnej informacji medycznej i decyzji w takiej sytuacji. Ja osobiście nie usunęłabym ciąży – podkreśla Agnieszka J. W wyniku komplikacji pooperacyjnych syn pani Agnieszki urodził się w 26 tygodniu, w stanie agonalnym, z niedotlenieniem i wylewami krwi do mózgu. Walczył o życie kilka miesięcy. – Zdaniem rządzących dziecko jest najważniejsze, ale tylko do momentu porodu. Potem wszyscy zapominają o dziecku i jego rodzinie. Dziś kobieta, która rezygnuje z pracy zarobkowej dostaje 1830 zł od państwa. To 915 zł na osobę. Dziecko niepełnosprawne wymaga leków, terapii, rehabilitacji, sprzętu, często diety. Koszt leczenia dla naszego czterolatka to rocznie 100 tysięcy złotych"
DZIECKO NIE MA CZĘŚCI MÓZGU2021.02.13 15:38
"Katarzyna i Krzysztof Ch. już podczas pierwszego badania dowiedzieli się, że ich syn nie ma części mózgu. – Podczas pierwszego USG pani doktor powiedziała, że jeśli chodzi o mózg, to nie ma dobrych informacji. Powiedziała, że według niej jest wszystko nie tak. To było jak grom z jasnego nieba – opowiada pani Katarzyna. – Nie wiedzieliśmy, co to właściwie znaczy. Dopiero po powrocie do domu zaczęliśmy szukać, czytać, dowiadywać się, co to właściwie jest. Nasze przerażenie rosło – dodaje pan Krzysztof. Państwo Ch. zdecydowali, że Staś przyjdzie na świat. – Powiedziałem żonie, że skłaniam się ku temu, żeby Staś się urodził, ale to była walka, nie wiedzieliśmy, czy podołamy. Jeśli żona podjęłaby inną decyzję, oczywiście zgodziłbym się. Nasza wojna z myślami trwała do ostatniego momentu, kiedy mogliśmy to zrobić zgodnie z prawem – opowiada pan Krzysztof. – To była najtrudniejsza decyzja, jaką dotychczas podejmowaliśmy. Skoro daliśmy mu to życie, to chcemy, by miał je jak najdłużej. Ale to nie jest łatwe – dodaje pani Katarzyna"
CIĄG DALSZY2021.02.13 15:41
"Staś nie porusza się, nie widzi, nie słyszy. Jest karmiony pompą żywieniową, oddycha za pomocą aparatury. Każda drobna infekcja, to dla niego zagrożenie życia, którego połowę spędza w szpitalu, często podłączony do respiratora. Rodzina nigdzie nie wyjeżdża i prawie nie wychodzi. Syn wymaga opieki przez 24 godziny na dobę. Na sprzęt, leki i rehabilitację syna państwo Ch. wydali ponad 250 tysięcy złotych. Pani Agnieszka nie pracuje, rodzinę utrzymuje tylko mąż."
Po 11 ...2021.02.13 15:47
Takie rodziny zasługują na pomoc i szacunek, ale to nie oznacza, że inna rodzina powinna zostać pozbawiona prawa do własnej decyzji. KAŻDY ma prawo do decyzji. Każda rodzina ma prawo do decyzji w takich sytuacjach. Również do decyzji o ZAMORDOWANIU takiego dziecka. To ich dziecko i ich decyzja.
ANONIM2021.02.13 13:49
TO KONSKIE BEZMUZGOWIE POWINNO ZAMILKNAC , I ISC NA EMERYTURE.
AAAtomek2021.02.13 14:18
Ostor piszesz o Pawłowicz!
Anonim2021.02.13 16:22
o twojej matce !!!
AAAtomek2021.02.13 22:42
Gdyby pisał o mojej matce, napisałby "bezmózgowie", więc pisząc o "bezmuzgowiu" napisał o kimś innym. Hmmm... Czy pisał o twojej matce?????????
Kurwa żydowska "prof. dr." Hertrich-Woleński2021.02.13 13:32
monopolizuje forum. K U R W Ą żydowską jakim jest "prof. dr." Hertrich-Woleński, jest kompletnie pozbawiony wstydu i szacunku do własnego nazwiska, przybranego, ale zawsze.
fdf2021.02.13 13:30
No przecież peowskie nieudaczniki tak się zapętlą, że zgłupieją do reszty.
Ulises2021.02.13 13:16
Wylazło to z nory brudne głupie babsko i powiada ze jest za a nawet przeciw
Anonim2021.02.13 13:11
Kidawa-Błońska stwierdziła: „Zgadzamy się, że przesłanki, które były w poprzedniej umowie społecznej muszą być przywrócone”. Dalej dodała: „Rozważamy czwartą przesłankę, żeby kobieta miała prawo wyboru w trudnej sytuacji pod pewnymi warunkami”. Niestety pani Kidawa bardzo się myli, o podjęciu aborcji winien decydować również mężczyzna w 50%, ponieważ on dał życie poczętemu człowiekowi. To jest podstawowy argument o podjęciu decyzji w tak ciężkiej sytuacji.
AAAtomek2021.02.13 12:55
Na szczęście, każda Polka ma prawo do aborcji w Europie, po przekroczeniu polskiej granicy państwowej. Przyjdzie czas, że i w Polsce bedzie obowiązywało prawo europejskie, a nie bliskowschodnie!!!! Do tego czasu, trzeba uzbroić się w cierpliwość.
qq2021.02.13 12:59
Wiem, że dla lewicy trudno to pojąć, ale Polska zawsze była i jest w Europie.
Foster2021.02.13 13:11
Jeżeli chodzi o całkowity zakaz aborcji to jesteśmy raczej w islamie, do Europy to nam jeszcze bardzo dużo potrzeba wrażliwości.
gośc2021.02.13 13:54
TVN czy Wyborcza wyprała ci mózg?
Beno2021.02.13 13:58
Tak, takiej niemieckiej wrażliwości jak kiedyś niejakiego Adolfa, jego spółki i tych co im służyli (w sumie prawie cały naród niemiecki, a dzisiaj tych co go naśladują w bardziej delikatny sposób i nie tylko Niemcy: Belgowie, Anglicy, Holendrzy..... "Mein Kampf" - zawsze żywy - przecież wznowili nawet wydawanie.
AAAtomek2021.02.13 14:22
Polska geograficznie jest w Europie, mentalnie nadal na pustyni na Bliskim Wschodzie.
Foster2021.02.13 13:09
Dobrze mówi - chcecie żeby u Nas było tak jak jest w Iranie albo w Salwadorze. Jesteśmy krajem Unii Europejskiej a nie islamskim, więc najwyższy czas żeby Polska dorównała do innych krajów Europy, nawet do Węgier, których tak podziwiacie.
ala2021.02.13 13:56
Foster- a ja powtórzę za dr Półtawską: "Oczywiście, że jestem staroświecka i sobie to chwalę. Nowoczesność, która jest poniżaniem człowieka, nie jest żadnym postępem" - dr Wanda Półtawska
AAAtomek2021.02.13 14:21
Połtawska? Za jej młodości aborcja była na porzadku dziennym, więc o co jej chodzi z nowoczesnością?
Anonim2021.02.13 16:21
dzteki zakazowi matka cie urodzila niedorobiencu !!!
AAAtomek2021.02.13 12:53
Aborcja na żądanie do 12 tygodnia ciąży. A PiS może zrobić sobie konkurencją Polskę na terenach Podkarpacia, MałejPolski lub innej Lubelszczyzny!
qq2021.02.13 12:59
A dlaczego nie do 11.53 tygodnia?
Foster2021.02.13 13:13
....bo tak jest w całej Europie.
opty2021.02.14 14:19
....a może do 4 roku.....
Foster2021.02.14 14:38
....nie - do 12 tygodnia ciąży, powiedziałem - więc nie pieprz głupot.
ala2021.02.13 12:52
Kidawa-Błońska-najwyższy czas przestać udawać i zamiast używać eufemistycznego określenia "aborcja" nazywać morderstwo morderstwem.
milcz, trolu bo dostaniesz z liścia2021.02.13 12:54
­ ­ ­
ala2021.02.17 15:37
trollem to chyba ty jesteś!
x2021.02.13 12:46
Zupełnie jak Lech i Maria Kaczyńscy?
katolik2021.02.13 12:44
dziwne, kim ona jest, kim jest dno opozycyjne,że planuje publicznie czyjąś śmierc, TO JAWNE nawoływanie do zabójstwa
Vildas2021.02.13 12:39
Lenkijai reikia stipraus liberalaus formavimo.
Józef K.2021.02.13 12:36
Polsce jest potrzebny centroprawicowy antyPiS , tylko on może zakończyć rządy Genialnego Stratega z Nowogrodzkiej , a PO debilnie przesuwa się na lewo.
­ ­ ­2021.02.13 12:42
Tylko silna formacja liberalna.
ala2021.02.13 12:53
W demokratycznych wyborach wygrał PIS, i to z dwukrotną przewagą nad PO. Zdobył drugi raz większość parlamentarną, co jest ewenementem w Europie po II wojnie światowej. Sądząc dalej po zachowaniu opozycji, jest duża pewność, że PIS będzie rządziło w 3 kadencji, co przyznaje po cichu nawet sama opozycja.
katolik2021.02.13 13:52
wszystkich zdrajców szlag trafi! więc nie licz że DNO PIS i DNO Opozycja jakakolwiek się ostanie!!! mówiąc tak jak mówisz, jestes za holocaustem Polakow!! demokratyczne nie doemokratyuczne, dokonano zdrady Narodu, wiec milcz, a nie opowiadaj się za zdrajcami!!
katolik2021.02.13 12:12
Kiedy jako Polacy po tylu dziejowych doświadczeniach przestaniemy wybierać głupków i zdrajców ludzi i Boga, którzy funduja nam Holocaust
skuter2021.02.13 12:18
Być może na tym świecie nigdy Lecz wierni Bogu doczekamy się sprawiedliwości
katolik2021.02.13 12:22
Masz rację. Pozdrawiam
ala2021.02.13 12:55
W Polsce mamy dzisiaj najgłupszą opozycję. Bo żeby latać do Berlina i Brukseli i szczuć przeciwko Polsce, aby odebrali nam pieniądze, to trzeba być albo debilem albo człowiekiem psychicznie chorym. Totalna opozycja oznacza chamstwo, wulgaryzmy, gangsterkę polityczną. Ci ludzie dla Polski nie mają żadnego programu, poza robieniem zadym i bałaganu.
katolik2021.02.13 17:01
powiedz wprost popierasz PIS, bo nie wiem
Mim22021.02.13 12:12
PO jest za aborcją i in vitro. Jedno z drugim są sprzeczne ale dadzą się pogodzić. Wystarczy skojarzyć tych co chcą usunąć dziecko z tymi którzy chcą mieć dzieci - i wilk będzie syty i owca cała.
zorro2021.02.13 12:05
Każdy kto się urodzi, umrze. Rodzenie to zabijanie w czasie.
gośc2021.02.13 12:56
Aleś odleciał!!!
marek2021.02.13 12:04
Moja kobieta ma gips na nodze.
ja2021.02.13 12:16
bierz sie do roboty i gotuj obiad daj kobiecie odpoczac
katolik2021.02.13 11:48
przez karę Bożą i układ z szatanem masońsko- nazistowski chcą wykończyć Polaków. Koniecznie trzeba bedzie nie iśc do wyborów, bo sfałszują je i wybrać na wolnym zgromadzeniu
Anonim2021.02.13 11:46
Przypomnijcie drogie katoliki co takiego Jezus mówił o aborcji?🤔
Hmm2021.02.13 12:12
Np.: "nie zabijaj"
ja2021.02.13 12:18
a od kogo Ty wiesz jak jestes lewakiem
lol2021.02.13 11:27
Pani Kidawo-Błońska! skoro jest pani taka "nowoczesna" to proszę nie łazić po kościołach i nie udawać katoliczki. PO jest tak popaprana i zmienna że jest nijaka, ani prawa ani lewa, ni to pies ni wydra.
ala2021.02.13 12:59
Kidawa-Błońska- nowoczesność, która jest poniżaniem człowieka, nie jest żadnym postępem
Albert2021.02.13 11:16
Katoprawackie śmieci jak zwykle potrafią tylko wyć do księżyca. Aborcja powinna być dozwolona bez żadnych ograniczeń do momentu rozwoju u płodu układu nerwowego i ośrodków czuciowych.
qq2021.02.13 11:19
Jeśli już, do do momentu utworzenia unikalnego DNA, które określa człowieka.
zorro2021.02.13 12:08
No to guz też nie wolno usuwać, pardon, zabijać..
Albert2021.02.13 14:27
To się przestać drapać, bo człowieki pod paznokcie wchodzą.
marek2021.02.13 11:21
No to kwalifikujesz się do szybkiej aborcji śmieciu bo twój rozwój nerwowo umysłowy nie nastąpił.
Albert2021.02.13 11:59
Normalnie czuję się zdruzgotany poziomem twojej argumentacji. Pewnie całe twoje kółko różańcowe się pociło nad wymyśleniem tego komentarza.
ja2021.02.13 12:21
a co Ty cytaty bierzesz z dziel Marksa i Engelsa
marek2021.02.13 13:54
Wcale nie dziwne że głupca przytłacza i druzgocze najprostsze stwierdzenie.
nauka2021.02.13 11:35
Nie ma konkretnego momentu w życiu płodowym człowieka który by wyznaczał początek człowieczeństwa. Życie to proces który zaczyna się z chwilą poczęcia. Gdyby było inaczej to nie było by tej dyskusji.
Albert2021.02.13 11:58
Tę dyskusję prowadzą tylko katolicy. To znaczy, im się wydaje, że prowadzą, bo w rzeczywistości nikt normalny z nimi nie rozmawia.
...2021.02.13 12:16
katolicy (i nie tylko) uważają że nie wolno zabijać i uznają fakty potwierdzone przez naukę o tym, że człowiek jest człowiekiem od początku i że chory człowiek to też człowiek. To lewactwo dyskutuje z faktami i mówi że płód to nie człowiek pomimo że nawet w Wikipedii stoi jak byk że płód to faza życia człowieka
Albert2021.02.13 12:24
Nikt normalny nie traktuje fanatycznych urojeń chorych z nienawiści do wszystkiego katolików za cokolwiek choćby zbliżonego do faktów.
marek2021.02.13 13:51
Nie mierz normalnych ludzi swoją miarą błaźnie. Zresztą twoja skrzywiona psychika i traumy z dzieciństwa i tak nie pozwolą żebyś cokolwiek zrozumiał z tego co tu jest napisane. Nie sil się na pisaninę. Nie ta liga kołtunie.
Albert2021.02.13 14:28
O moją psychikę się nie martw. Nie jestem katolikiem, więc wszystko ze mną w porządku. Nie wierzę święcie w urojenia naprutych winem pastuchów owiec sprzed 3500 lat.
✝KATOLIK✝2021.02.13 11:13
Kobieta od samego początku była podatna na podszepty szatańskie! Panowie! Czas znów przejąć kontrole nad żeńskim plemieniem bo ta ich wolność zgubi całą ludzkość! Zabrać im prawa wyborcze i nie bać się kobiety uderzyć gdy bluźni przeciwko Bogu i mężczyźnie! Uderzyć plugawą kobietę to jak uderzyć w samego SZATANA! Przywołajmy te grzesznice do porządku jak nas uczył Pan w Starym Testamencie!!!
Anonim2021.02.13 17:43
O tak. Ale przede wszystkim trzeba uzależnić ją od mężczyzny. Od ojca, a kiedy tego zabraknie od brata, kuzyna, jakiegokolwiek krewnego płci męskiej, żeby nie miała żadnej szansy na samodzielność. Natomiast jeśli pierwszy czy tam kolejny właściciel zdecyduje się wydać ją za mąż, ma być w 100% zależna od męża. I wtedy nie podskoczy.
Konfederata2021.02.13 11:11
W Polszu nikagda nie budiet horoszo, patomu szto opozycju eto tolko wary i anty-polaki
katolik2021.02.13 12:34
Nie tylko opozycja to zdrajcy i dno, oni byli już nim dawno.Dnem i zdrajca okazał się tez Pis, wiec wszyscy w sejmie to zdrajcy! Zdrajcy, naziści i masoni ogłosili Nowy Porzadek, czyli plan śmierci dla Polaków, a nikt z sejmu z zadnego ugrupowania nie zlozył mandatu na znak opowiedzenia sie za prawda.
taki ten świat2021.02.13 11:05
No cóż KO dotarła już do głębin szamba
ja2021.02.13 12:24
oni caly czas siedz w czajce
Polak2021.02.13 11:01
Kidawa to dno, to ekskluzywna jahira. Jak zmusić gowina do poparcia podatków dla zagranicznych i wrogich Polsce mediów?
marek2021.02.13 11:19
Jaka ekskluzywna? Takie samo cuchnące szambo jak reszta lewactwa.
ototo2021.02.13 11:28
Jahira w wersji Super-Deluxe:)