Rzeczywiście wyobraźmy sobie, że załamuje się psychicznie Sławomir Nowak lub też zna pewne fakty, których dotąd nie ujawniał w postępowaniu” – powiedział poseł SLD Andrzej Szejna odnosząc się do afery Sławomira Nowaka i możliwych konsekwencji dla Platformy Obywatelskiej.

Szejna komentował tym samym wypowiedź Pawła Poncyliusza z PO w rozmowie z TVP.Info. Ten powiedział wówczas:

A nuż załamie się w takim areszcie i żeby wyjść z aresztu jest w stanie obciążyć każdego człowieka, nawet bez związku z jego rzekomymi przewinami”.

Proszony o komentarz Szejna zaznaczył:

Oczywiście Paweł Poncyljusz sugeruje, że może pod wpływem nacisku, załamania psychicznego – ale znamy instytucję świadka koronnego”.

Dodał:

Rzeczywiście wyobraźmy sobie, że załamuje się psychicznie Sławomir Nowak lub też zna pewne fakty, których dotąd nie ujawniał w postępowaniu; może to być dla Koalicji Obywatelskiej prawdziwa polityczna katastrofa”.

Jak zaznaczył, zapewne niejedna osoba w Koalicji Obywatelskiej drży na myśl o tym, jak może się zachować Nowak, ponieważ jego kontakty oraz powiązania są bardzo szerokie. Wskazał też:

Jeżeli zarzuty, które mu przedstawiono, są prawdziwe, to chciałbym, żeby jak najszybciej doszło do osądzenia i skazania, aby jego sytuacja była przestrogą”.

za:TVP.Info