Knebel za ujawnienie informacji o Grodzkim?! ,,To próba zastraszenia świadka. Kieruję sprawę do prokuratury'' - zdjęcie
28.12.19, 07:30Screenshot Youtube - Senat Rzeczypospolitej Polskiej

Knebel za ujawnienie informacji o Grodzkim?! ,,To próba zastraszenia świadka. Kieruję sprawę do prokuratury''

31

Przeciwko prof. Agnieszce Popieli rzecznik dyscyplinarny ds. nauczycieli akademickich z Uniwersytetu Szczecińskiego wszczął postępowanie dyscyplinarne. Wcześniej to właśnie prof. Popiela napisała, że marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki jeszcze jako lekarz w państwowym szpitalu Szczecin-Zdunowo wziął od niej 500 dolarów za operację.

O sprawie informuje dzisiejsza „Gazeta Polska Codziennie”. Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej” i „GPC” broniąc prof. Popieli podkreślił:

To próba zastraszenia świadka. Kieruję sprawę do prokuratury przeciwko panu rzecznikowi”.

Jego zdaniem jest to również próba zapobieżenia krytyce prasowej oraz podawania istotnych informacji opinii publicznej. Dalej dodał, że państwo powinno o świadka zadbać w sposób szczególny i reagować na wszelkie próby zastraszania.

Prof. Popiela wpłaty miała dokonać, gdy jej mama walczyła z chorobą nowotworową. Pisząc o tej sprawie na twitterze dodawała:

Żeby było uczciwie. Nigdy nie powiedziałam, że wpłata była warunkiem operacji. Nie! Mama była w normalnej kolejce do zabiegu. Wpłaciłam, bo czułam presję psychiczną”.

dam/"Gazeta Polska Codziennie",Fronda.pl

Komentarze (31):

KASTA2019.12.28 20:42
To nie było żadne dolarów branie tylko ROZTARGNIENIE !
Jerzy............2019.12.28 14:30
W ludziach porządnych już tak jest,łapówki brał i mało mu ,do senatu na marszałka !!!,to tak jak w w filmie piłkarski poker...."to my możemy już wszystko" !!!!!!
POLKA 2019.12.28 13:38
Pan rzecznik jak i sam Grodzki łamią prawo karne z .Art. 191. Zmuszanie do określonego zachowania, zaniechania lub znoszenia Dz.U.2019.0.1950 t.j. - Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks karny § 1. Kto stosuje przemoc wobec osoby lub groźbę bezprawną w celu zmuszenia innej osoby do określonego działania, zaniechania lub znoszenia, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
Nina2019.12.28 11:40
Na wyższych uczelniach pozostało wielu komunistycznych mętów, tak samo jak w sądach. Należy przeprowadzić dobrą dekomunizację inaczej ta czerwona zaraza będzie szkodzić Polsce i Polakom. Raz daliscie się wykołować grubej krasce Mazowieckiego, drugi raz nie dajcie się wpuścić w maliny, bo was znowu zniewolą komunistyczne świnie.
Zosia. 2019.12.28 11:50
Wyższą Uczelnię ty pisowskie ścierwo, widziałaś przez okno tramwaju jak do miasta przyjechałaś, to zamknij ten paskudny ryj, bo ci sperma wikarego wypłynie !!!!!!!!!!!!!!
Adam S2019.12.28 10:37
Grodzki to łapówkarz/szantażysta. A wspólnicy jego, czyli platfonsy, jako kolesie kryminaliści wspierają go na wszystkich polach. Jeszcze tylko "sędziowie" powinni się przyłączyć jawnie, znaczy się, brać forsę za wyroki.
Jaroslaw2019.12.28 12:17
Pani Popiela wycofała się z zarzutów łapówkarstwa/szantażowania, gdy profesor Grodzki powiedział, że ma zamiar się bronić. Dla przykładu Kaczyński na zarzut bycia łapówkarzem zaangażował machinę państwową, by nie musieć zeznawać.
Zosia. 2019.12.28 10:32
Pani Popiela obłąkane pisowskie ścierwo, chłapała jęzorem, potem się rakiem wycofała, to teraz ponosi konsekwencje,jak się kogoś oskarża to trzeba mieć dowody !!!!!!!!!!!!!!!!!
Nina2019.12.28 11:27
Głupiutka zosiu nie wycofała się lecz podała swoja srawe do prokuratury. Słabo śledzisz zarzuty łapówkarza.
Zosia. 2019.12.28 11:46
Ty za to jesteś dymaną w ryj pisowską suką, słabo to ty śledzisz, ona jest świadkiem sama nie wie czego !!!!!!!!!
ABC2019.12.28 13:30
Poważna prof. Popiela nie psułaby sobie reputacji gdyby nie dała tej kasy.Nie dostała pokwitowania,ale szanowany doktor powinien mieć w fundacji zapis ,kiedy ,ile i od kogo.Inaczej to to zwykła łapówka dla niego.Tak się nie prowadzi fundacji na gębę.Takich osób jest więcej,gdzie składało się kilka osób z rodziny.Świadkowie się znajdą,a pan doktor wytłumaczy jak przyjmowane były pieniądze na fundację.Inaczej wychodzi na łapówkarza a to jest przestępstwo.To w interesie marszałka jest pokazanie jak działała fundacja.CBA TO SPRAWDZI I SPRAWDZA
Paweł2019.12.28 16:30
Dzieci mówią - jak kto się przezywa tak się sam nazywa. Paweł
anonim2019.12.28 8:57
Zastraszanie, walka z prawdą, walka z wolnością wypowiedzi!
Henryk2019.12.28 8:50
A tam za z tyłu na focie ,to liczykrupa pana Grodzkiego!Jak się aż tyle nazbierało to, trzeba zatrudnić do liczenia liczykrupę!Jak coś palnę ,to on prawdę powiiiii!!!!
Michnik ze Szwecji.Michnik z Polski.2019.12.28 8:27
Kochamy cię i popieramy
Marian2019.12.28 8:18
Prawicowe Polacki, zajmujcie się dalej sądami, Grodzkim itp. A za wschodnią granicą Rosja wciela Bałoruś bez wystrzału a wy dalej w swoim sosie się taplacie. Potem będzie płacz, ze znowu wam Polskę ukradli ja spaliście? Tak na sądy krzyczycie ale na sytuacje geopolityczna palcem nie kiwniecie. PIS to dno i ich wyborcy to jeszcze większe dno a Polska tylko cierpi. Zajmujcie się dalej praworządnością i skłucaniem nas z Europą zobaczymy kto na pomoże.
Pokręć2019.12.28 8:44
Niemcy pomogą. Rosji. Jak zwykle. Muszą się przecież zrewanżować za pomoc w 1939-tym. Pytanie: czy chcemy być kondominium rosyjsko - niemieckim w ramach UE trzymanym w posłuszeństwie gazrurką, czy wolimy zostać kondominium rosyjsko - niemieckim na skutek otwartej wojny. Jeśli to pierwsze - to możemy już gasić światło, jeśli to drugie - wciąż mamy prawo do pragnienia niepodległości.
Pan Student2019.12.28 9:01
Do mariana. Dlaczego wy żydo-komuchy jesteście tacy wredni?.Cały świat was nienawidzi.
heniek2019.12.28 8:09
do V czy byłaś tak odważna zawsze,przedtem tego komedianta nikt nie znał , lekarze to czyści jak łza nigdy nie biorą.
V 2019.12.28 9:48
Nie o to chodzi – ja Grodzkiego nie bronię (on chyba sam potrafi się bronić). Mnie tylko dziwi fakt, że ludzie z jakiegoś powodu przez wiele lat nie zgłaszają przestępstwa (a w tym przypadku pani Popiela sama brała udział w przestępstwie) a później nagle odezwało się u niej nieczyste sumienie. W mojej ocenie, dzisiaj pani Popiela powinna przedstawić dowody (świadków; nagranie) albo cicho siedzieć, bo sama sobie popsuje opinię (ludzie zaczną podejrzewać ją o pomówienia). Nawet gdyby rzeczywiście było tak jak ona mówi, ale było zrobione w cztery oczy, to to jest niemożliwe do udowodnienia – chyba, że Grodzki sam by się do tego przyznał (ale na to się nie zanosi – on zaprzecza).
V 2019.12.28 7:57
Czy wiele lat temu Grodzki zachowywał się niestosownie? Nie wiem, ale nie podoba mi się ludzi milczenie przez wiele lat, a potem nagle „przypominanie” sobie o takich rzeczach w „stosownym” czasie. Takie zachowania wzbudzają podejrzenia o fabrykowanie faktów, albo wskazują na zawiść (by komuś tylko zaszkodzić). Pani prof. Popiela, chyba musiała bardzo „cierpieć” przez wiele lat, bo nie „mogła” wcześniej otwarcie zwalczać niewłaściwe zachowanie lekarza. Czy tak to należy interpretować? Nie wiem czy pani Popiela też wie, że za wręczanie łapówki według polskiego prawa grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Tak czy inaczej, teraz, aby ustalić czy pani prof. Popiela poprawnie sobie przypomniała fakty, należałoby w pierwszej kolejności ustalić jaką orientację polityczną reprezentuje pani Popiela, bo pani Popieli pamięć (tak jak wszystkich nas) jest ściśle powiązana z jej politycznymi poglądami. Wiele kobiet, które „przypomniały” sobie, że były „seksualnie wykorzystane” przez Trumpa szybko ucichły gdy sprawdzono ich wcześniejszą anonimową aktywność polityczną. Czy tutaj mamy do czynienia z podobnym przypadkiem? Nie wiemy, są przecież wyjątki od reguły.
Altai2019.12.28 8:06
A niby czemu? Grodzki został marszałkiem, a to oznacza, że powinien być czysty jak łza. Jeśli masz brudne pazury to nie pchaj się na świecznik.
V 2019.12.28 8:52
„…powinien być czysty jak łza…” a nie jest? - Grodzki zaprzecza pani prof. Popiela. Teraz mamy do czynienia z: ‘jej pamięcią’ przeciwko ‘jego pamięci’. Jeżeli pani Popiela miałaby jakieś dowody (świadków; nagranie) to z łatwością można by wykluczyć zwykłe pomówienie. Na tym etapie pozostaje tylko: komu wolisz wierzyć. Ale oskarżanie kogoś o cokolwiek powinno opierać się nie na ‘wierze’ tylko na ‘dowodach’.
ABC2019.12.28 13:17
Fundacja powinna notować dla przyzwoitości od kogo dostała kasę.kiedy ,ile i od kogo.Inaczej jest tylko przykrywką do brania łapówek a to już jest nielegalne.
wojtek_f2019.12.28 8:49
Ludzi po prostu bulwersuje fakt mataczenia swojej sfałszowania opinii o sobie i wkręcenie się w grono ludzi zaufania publicznego.Im większy oszust tym wyższe stanowisko,ludzie winni kontrolować i ujawniać takie zachowania!
V 2019.12.28 9:08
„Ludzi po prostu bulwersuje fakt mataczenia…”. Zgadza się, w życie publiczne wkręcają się ludzie z nieczystym życiorysem, ale to nie znaczy, że teraz wszystkich o wszystko będziemy podejrzewać i skazywać na podstawie plotek. W PRL-u tak było. Władza ludowa potrafiła skazać kogoś np. za gwałt bo sąd wolał dać wiarę biednej dziewczynie ze wsi. No i biedny chłopina sobie nawet nie zamaczał i musiał odsiedzieć parę lat.
Pawlo2019.12.28 10:42
do V. Ludzie , którzy wiedza o innych ( o ich GRZESZKACH) milcza bo niech ten ktoś sobie żyje ze swoimi grzechami. Ale skoro ten ktos idzie na wysokie stołki , i gdzie jest wymagana NIESKAZITELNOŚĆ - to już co innego .WTEDY W LUDZACH BUDZI SIĘ IRYTACJA JAK KTOŚ TAKI MA CZELNOŚĆ UDAWAĆ NIEWINIATKO SKORO MA TYLE ZA USZAM. Dlatego nie dziwię się ludziom , że nagle zaczynaja składać zeznania
ABC2019.12.28 13:14
Wpłata kasy pod presją na fundację nie jest łapówką,ale jakoś źle się to odbiera.Pani prof. Popiela nie ujawniała tego wcześniej,ponieważ nie miała żadnych szans na nagłośnienie tego.Ale teraz kiedy słynny lekarz ,ponoć nieskazitelny, zostaje marszałkiem Senatu można to wyjaśnić.Pani Popiela nie dostała żadnego pokwitowania,a może i powinno znajdować się w fundacji.Kiedy ,ile i od kogo.To przecież takie proste.
Polak2019.12.28 7:49
Kolesie Nojmana z mafii komedianta ze szczecina w akcji? Czyż nie podobnie zachowuje się sam komediant i jego papuga? Czy wymiar sprawiedliwości nie jest od wyjaśnienia tej sprawy, czy od zastraszania śwaidków i szukających prawdy? Tak to niestety wyugląda w rękach anarchistów w togach?
polak2019.12.28 10:30
tak wygląda ""demokracja ""--w/g mafii PełO--wskiej
Jaroslaw2019.12.28 11:34
Pani Popiela najpierw kłamała, żeby oczernić profesora Grodzkiego. Gdy doszło do niej, że profesor ma zamiar się bronić, wycofała się z części kłamstw. A wszystko z pobudek politycznych. Oczywiście, że rzecznik dyscyplinarny powinien się nią zająć.