Kiedy wybory? Michał Dworczyk: Termin 28 czerwca najbardziej prawdopodobny - zdjęcie
14.05.20, 10:15Screenshot Youtube - Telewizja Republika

Kiedy wybory? Michał Dworczyk: Termin 28 czerwca najbardziej prawdopodobny

3

Nie ma merytorycznych powodów, merytorycznych przesłanek, aby Senat tak długo zajmował się tą ustawą. Tu nie chodzi o jakieś skomplikowane analizy” – mówił szef KPRM Michał Dworczyk o procedowaniu ustawy na temat wyborów w Senacie.

Szef KPRM w rozmowie na antenie Telewizji Republika zapytany też został o to, kiedy wybory prezydenckie mogą się odbyć. Odparł:

28 czerwca wydaje się najbardziej prawdopodobnym terminem wyborów prezydenckich, ale ostateczna decyzja należy do marszałek Sejmu Elżbiety Witek”.

Dworczyk dodał, że w przypadku poprzedniej ustawy marszałek Grodzki celowo wydłużał całą procedurę w Senacie. Jak stwierdził szef KPRM:

Mam nadzieję, że tym razem nie ulegnie pan marszałek pokusie takiego stricte politycznego i bardzo partykularnego wykorzystania swoich kompetencji”.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze (3):

Jan Radziszewski 2020.05.17 2:09
orędzia 10.05.2020r. Godzina 16:49 Jezus: Dzieci moje umiłowane. Dziś czasy ostatnie i wiedzcie, że dzień Mego ponownego przyjścia zbliża się a sąd Mój odbędzie się nad każdą duszą. Wiele jest dróg co prowadzi do Boga i każda dusza ma swoją drogę. Lecz na te czasy Bóg dał wam drogę przez Maryję i przez Maryję najpewniej dojdziecie przez Jej wstawiennictwo i dzięki Jej opiece. Dziś wiele dusz utraciło wiarę i na sobie się opiera, dlatego teraz wielu straciło sens życia bo życie ich opierało się na posiadaniu. To, że wybory prezydenckie zostały przesunięte jest zasługą wielu modlitw. Lecz wiedzcie, że w swoim czasie wszystko się wypełni a wynik wyborów jest przesądzony. Tak drogie dzieci, módlcie się za Rząd Polski by wszystkie złe plany zostały zniweczone. Tak Premierze Morawiecki wkrótce twe rządy zostaną zakończone, lecz czas działania klątwy jeszcze dotkliwie odczujesz. Zaś Ministrze Szumowski wiedz, że zło któremu służysz zemści się na Tobie bo taki jest wyrok Boży. Każdy kto teraz jest u sercu władzy niech wie i niech pamięta, że jeśli swej przysięgi nie dochowa by służyć Polsce i narodowi Polskiemu dla jego dobra zostanie dotknięty ręką Bożą, ręką Sprawiedliwości. A ci co wiary nie mają i co się zaprzedali niech wiedzą, że jawne staną się ich uczynki i nie unikną kompromitacji. Tak dzieci moje w czasie gdy siły zła wzmogły swe działanie i szatan uderza ze zdwojoną siłą w modlitwie nie ustawajcie, i zło siłą modlitwy zwyciężajcie. Czas już bliski i ważą się losy waszego kraju. Módlcie się o pokój, gdyż będą się szerzyć prowokacje podsycające bunt i złość. Nie pozwólcie się sprowokować, nie ma silniejszej broni niż Różaniec. Czyż ta modlitwa nie zwycięży każde zło? Czas już ostatni i na ten czas dałem wam Różaniec, dałem wam Maryję, dałem wam Jej płaszcz. Każdy mężczyzna powinien wiedzieć jak ma bronić swoją rodzinę i jest to czas dla odważnych mężów co obronią swą rodzinę. Nikt kto ma rozum wroga nie wpuszcza do swego domu, pierwej sam zginie.
Realista2020.05.14 10:38
Pis staje na głowie żeby uniknąć jedynego, naprawdę legalnego i czystego konstytucyjnie rozwiązania dotyczącego przeprowadzenia wyborów prezydenckich. One powinni się odbyć po rezygnacji Dudy albo po zakończeniu jego kadencji. Pis doprowadził do takiego chaosu, że każde inne rozwiązanie może być kwestionowane. Witek niby teraz powinna w ciągu 14 dni ogłosić nowy termin wyborów. Tyle że nie wiadomo na podstawie jakich przepisów te wybory miałyby się odbyć. Pis próbuje zapomnieć o drobnym szczególe. Zmiany prawa wyborczego nie robi się w kilka dni. Do czego takie zmiany pisane na kolanie i uchwalane nocą prowadzą to już się dzięki Pisowi przekonaliśmy. Cały czas pozostaje przeprowadzenie wyborów po opróżnieniu urzędu prezydenta. I wtedy będzie można te wybory odpowiednio przygotować i ogłaszać wybory w sytuacji kiedy nowe prawo wyborcze przynajmniej już weszło w życie. Jeszcze niedawno standardem praworządności było, że istotnych zmian prawa wyborczego nie wprowadza się na 6 miesięcy przed ogłoszeniem daty wyborów. Teraz? Będzie dobrze jeśli nowe prawo wyborcze będzie uchwalone chociaż dzień przed ogłoszeniem daty wyborów. Ot standardy pisowskiej praworządności. A bardziej prozaicznie pisowska nieudolność.
Damian2020.05.14 10:37
Dworczyk=Rytel Andrianik? Podobni jak dwie krople