KE chce zmusić kraje Unii do przyjmowania uchodźców - zdjęcie
24.01.16, 16:20

KE chce zmusić kraje Unii do przyjmowania uchodźców

8

Komisja Europejska nie odpuszcza i próbuje tylnymi drzwiami wprowadzić nowelizację prawa, która przymusi kraje dotychczas sprzeciwiające się relokacji uchodźców do ich przyjęcia.

Wiele krajów Unii Europejskiej w tym przede wszystkim państwa Europy Środkowo-Wschodniej wliczając w to Węgry, Czechy, czy Polskę, nie odpowiadają z ochotą na naciski Brukseli i Berlina w kwestii przyjmowania uchodźców przybywających do Europy z Bliskiego Wschodu. Komisja Europejska znalazła jednak sposób, jak siłą zmusić owe kraje do "zmiany zdania".

Jak dowiedziało się RMF FM Komisja planuje reformę prawa azylowego. Obecne owo prawo nakłada na pierwsze państwo, do którego dotarł uchodźca, obowiązek rozpatrzenia jego wniosku o azyl. Unijni komisarze stwierdzili, że nie jest ono sprawiedliwe dla krajów takich jak Grecja, które narażone są na większe obciążenie najazdami uchodźców. Dlatego też komisja chce znieść ww. obowiązek. Uchodźcy po wprowadzeniu zmian mieliby trafiać do krajów najmniej obciążonych uchodźcami np. do Polski.

Taką reformę Komisja ma przedstawić już na wiosnę. A od jej przyjęcia chce uzależnić funkcjonowanie systemu Schengen.

Pytanie, co jest ważniejsze - system Schengen, czy suwerenność państw członkowskich w polityce imigracyjnej?

emde/RMF FM/fakty.interia.pl

Komentarze (8):

anonim2016.01.24 16:27
pierdolić taką UE
anonim2016.01.24 16:40
A to wola uchodźców już nic nie znaczy? Jak ktoś wyczytał w internecie "Herzlich Willkommen" i wybrał się na gościnę do "Herzlich Willkommen", to go zapraszający będzie teraz uszczęśliwiał na siłę gościną u kogoś, u którego on nie chce ani dnia być? Dziwne te "wartości europejskie"... I "gościnność".
anonim2016.01.24 16:50
a przy okazji głupi zagubiony Naród ma to czego chciał - albo czego nie przewidział? http://dzienreferendalny.pl/ czyli NIE dla stosowania w Polsce mechanizmu automatycznej relokacji uchodźców! Ja nie zgadzam się na kupczenie Polską i rozgrywanie Europy i naszej Ojczyzny przez Merkel przy pomocy tzw. "uchodźców" NIE dla MECZETÓW w Polsce!!!
anonim2016.01.24 17:24
@. Że Ty w takim kraju wytrzymujesz...;-) A nienawiścią w tym Kraju, bardziej od "kropki" to mało kto pała... I on wcale nie katolik, a tyle ma w sobie nienawiści. Do wszystkich. Do Kraju dziadowskiego, do katolików, do rządzących...
anonim2016.01.24 17:51
Chcieliśta Unii, to mata. "Uchodźcy" przyjeżdżają, panoszą się, molestują lokalne kobiety, gwałcą dziewczynki, kradną, robić im się nie chce, chcą darmowych mieszkań, samochodów... a rządy państw europejskich z jakichś tajemniczych powodów ani myślą tych pasożytów i zagrożenie dla porządku wyrzucać z powrotem, tylko zapowiadają dalsze ich ściąganie i planują obowiązkowe "przydziały" dla każdego państwa. Widać coraz wyraźniej, że w tym szaleństwie jakieś loże mają ukryty cel, skoro te wszystkie patologiczne przypadki każe mass mediom ukrywać. I jeszcze plują z pogardą gospodarzom w twarz: http://prawicowyinternet.pl/islamski-imigrant-pobil-matke-z-dwojka-malych-dzieci-bo-powstrzymala-go-od-kradziezy-ubogacona-szwecja-wita/
anonim2016.01.24 20:09
@ . No cały czas widzę, że się tu u nas męczysz. Nie lepiej wrócić za tą wschodnią granicę? Tu cię nikt nie lubi (nie zdziw się za mocno: Biblia nie nakazuje nam lubić, tylko kochać- czyli chcieć dla drugiego dobra - no więc twoje dobro z pewnością czeka na ciebie gdzie indziej)
anonim2016.01.25 0:52
"Nowy wysoki komisarz narodów zjednoczonych ds. uchodźców Filippo Grandi zaapelował do UE, aby ta zrobiła więcej dla krajów, które są pierwszym przystankiem imigrantów. [to zrozumiałe i tak powinno być] Grandi wezwał Unię Europejską, aby zrobiła więcej dla syryjskich uchodźców. Włoski dyplomata spotkał się z uchodźcami w Libanie i Jordanii. - Europa mogłaby przyjąć więcej uchodźców, gdyby doszło do lepszej współpracy między poszczególnymi państwami członkowskimi - powiedział Grandi w rozmowie z BBC. - Jednak rozumiemy ten problem - to problem społeczny i polityczny, który jest bardzo poważny - zaznaczył. Grandi zaapelował do UE, aby ta zrobiła więcej dla krajów, które są pierwszym przystankiem imigrantów. Jego zdaniem spowoduje to, że uchodźcy zrezygnują z dalszych podróży." - cyt. za tvn24 Polska wiele robi zarówno w Jordanii jak i przy granicy z Turcją, a co inne kraje zrobiły żeby pomóc choćby w Libanie? I co to za stwierdzenie że mogłaby "przyjąć więcej" jakim prawem, chyba arogancji narzuca się UE emigracje!!? czy mam rozumieć że Merkel działa na zlecenie ONZ? co to jest własciwie obecnie za organizacja, która zamiast propozycji sensownej pomocy w porozumieniu z państwami których to ma dotyczyć, wydaje idiotyczne mające niesłychane konsekwencje polityczne i gospodarcze, polecenie!!! najwyraźniej bardzo ograniczonej i głupiej polityczce Merkel? "Nowy wysoki komisarz - włoski dyplomata objął niedawno stanowisko po piastującym ten urząd o 2005 r. Portugalczyku Antonio Guterresie. Grandi ma za sobą wieloletnią pracę w UNHCR. W latach 2010-14 stał na czele Agendy Narodów Zjednoczonych dla Pomocy Uchodźcom Palestyńskim na Bliskim Wschodzie (UNRWA). Wcześniej pracował w Misji Wsparcia Narodów Zjednoczonych w Afganistanie (UNAMA). Był też przedstawicielem UNHCR w Sudanie, Syrii, Turcji i Iraku. Kierował misjami humanitarnymi w Jemenie i Demokratycznej Republice Konga. Wybór Grandiego na Wysokiego Komisarza NZ ds. Uchodźców był postrzegany jako sygnał wysłany do Włoch, jednego z krajów, które znalazły się na pierwszej linii w kryzysie migracyjnym." UE to gra interesów państw posługujących się przerośniętą i poszerzającą stale zakres swoich wpływów administracją, to skorumpowany, przestępczy przemysł lobbingowy, podobnie jak ONZ...
anonim2016.01.25 13:44
@Justine - "UE to (...) skorumpowany, przestępczy przemysł lobbingowy, podobnie jak ONZ" Strzał w dziesiątkę!