Kazimierczak: Jak Szałamacha szarą strefę likwidował - zdjęcie
13.04.16, 12:30Kazimierczak i Szałamacha

Kazimierczak: Jak Szałamacha szarą strefę likwidował

2014 - Szałamacha ogłasza, że jak PIS wygra wybory to da spokój sektorowi MSP i zajmie się wyłudzeniami VAT (50 mld zł) oraz CIT (46 mld zł)

2016 - Nie. Jednak sektor MSP za mordę brany będzie - 10 poprzednich ministrów finansów nie mogło sie mylić! Szalamacha postanawia, że VAT i CIT się nie zajmie. Zajmie się zmniejszeniem limitu obrotu gotówkowego z 15 tysięcy Euro do 15 tysięcy złotych, bo takie żądania od lat przedstawia lobby bankowe, a on jest przecież probiznesowy. To, że 100 mld z VAT/CIT jest wyprowadzane wyłącznie przelewami - tym gorzej dla faktów.

2018 - Nic nie pomogło, jest gorzej: dziura VAT/CIT powiekszyła się do 150 mld zł. Szałamacha ogłasza, że to z powodu, że limit obrotu gotówkowego jest za duży i przeprowadza jego dalsze ograniczenie do 1 tysiąca złotych.

2019 - Europejski Związek Banków ogłasza Szałamachę "Najlepszym Ministrem Finansów w Europie" w laudacji Przewodniczący Kapituły podkreślił, że "zmusił dziesiątki tysięcy chamów z Podkarpacia i Podlasia, do otwarcia rachunków bankowych i 30% z nich udalo nam się sprzedać opcje, polisolokaty i instrumenty finansowe pod przykrywką kredytów. Jesteśmy do przodu.".

2020 - Gwałtowne pogorszenie się ściągalności VAT i CIT - 250 mld złotych. Włochy apelują o zwołanie specjalnego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie podatków w Polsce - wykryto 15 nielegalnych szkół zawodowych dla kręcenia karuzel VAT w Polsce dla sycylijskich młodocianych mafiozów. Szałamacha: "Nie opanujemy probemu jeśli w ogóle nie wyeliminujemy gotówki".

2021 - Gotówka w Polsce została zlikwidowana.

2022 - Wojna z Rosją. Przegrana. Pierwszy ruch Putina: Konfiskata wszystkich oszczędności Polaków. Dimitri Pieskow: "Przyjemnie się pracuje w takich krajach. Wystarczyło kilka kliknięć myszką!". Siergiej Szojgu: "Nie miałem pojęcia, jak przydatne to rozwiązanie! Ruch oporu nie może się wykształcić - pełna inwiligacja! Fantastyczne!"

2025 - W łagrze na dalekiej Syberii kłócę się z Szałamachą po co to robił, ale w tych okolicznościach to już mało produktywne. Poza tym strasznie zimno jest, po nogach ciągnie i do kraju tęskno... No dobra, już dobra, pozyczę ci ten szaliczek...

Cezary Kazimierczak/http://wei.org.pl/