02.09.14, 14:44Astana, stolica Kazachstanu (fot.Wikipedia)

Kazachstan może wystąpić z Unii Celnej

Kazachski prezydent Nursułtan Nazarbajew w wywiadzie dla państwowej telewizji Chabar zasugerował możliwość opuszczenia przez Kazachstan Unii Celnej. – Jeśli zasady określone w porozumieniu [o powołaniu Unii] nie będą przestrzegane, to Kazachstan rezerwuje sobie prawo do wystąpienia z niej – oznajmił Nursułtan Nazarbajew. Podkreślił, że Kazachstan nie będzie częścią organizacji, która zagraża jego niepodległości. Wypowiedź ta wywołała szerokie komentarze w społeczeństwie kazachskim.

ed/rp.pl

Komentarze

anonim2014.09.2 15:24
putin zaraz wybije mu to ze łba. Tego jeszcze brakowało, żeby ktoś mówił putinowi i rosji czy chce z nim być w unii celnej czy nie.
anonim2014.09.2 16:05
Teraz to ktokolwiek zagdacze na Putina, Fronda go z mety cytuje. Tak wszyscy zarzucają Putinowi, że jest jak car, a przy takim "Nursułtanie" to dzieciak. Ten cały Kazach (?) jest jak Kim-Ir-Sen czy inny pół-bóg z trzeciego świata. "W czwartek w Astanie miała miejsce premiera nowej sztuki o prezydencie; przywódca narodu wędruje w niej nocą po magicznym lesie i rozmawia z drzewami, które zmieniają się w jego oponentów. Nazarbajew cieszy się w kraju niekłamaną popularnością i powszechnie uważany jest za gwaranta stabilizacji wielonarodowego kraju - uważa zagraniczna prasa. W ostatnich latach prezydent stał się również bohaterem książeczek dla dzieci w stylu współczesnych bajek. Opublikowany rok temu "Mój prezydent" z kazachskim podtytułem "Ak Pacza" (Biały król) opowiada, że mały Nursułtan tak gorliwie garnął się nauki, że do szkoły chodził 12 miesięcy w roku zamiast zwykłych dziewięciu, z narodowym instrumentem kazachskim - dumbrą w ręku." (http://www.rp.pl/artykul/761957.html). Najlepiej wyglądają u nich wybory - wygrywa od 20 lat z poparciem 90-95% (dobrze że nie 100). Z Bogiem.
anonim2014.09.2 19:35
Astana satana...
anonim2014.09.2 20:40
Korzysta z okazji, bo Putin jest zajęty na Ukrainie.