Katolicki pogrzeb nie dla mafiosów - zdjęcie
11.08.13, 09:30trumna (fot wickenden Flickr)

Katolicki pogrzeb nie dla mafiosów

5

„Sycylijskie sumienie Kościoła w ciągu ostatnich lat bardzo dojrzało w tej kwestii. Bez wątpienia wpłynęły na to kolejne zamachy na przedstawicieli władzy, osoby cywilne czy ludzi Kościoła, tak jak choćby śmierć niedawno beatyfikowananego ks. Pino Puglisiego. Ich krew i odwaga, a przede wszystkim wierność wartościom, w jakie wierzyli, w tym Ewangelii, sprawiły, że Kościół na Sycylii dojrzał, dorósł. W tym duchu jest wspomniany dekret. Ma on wyłącznie charakter duszpasterski - podkreśla bp Raspanti. - Jako pasterz wiem, że niektóre z osób przynależących do struktur mafijnych są ochrzczone, są katolikami, są dziećmi Boga i Kościoła. Wiem zarazem, że na szali kładą one swą duszę, mogą stracić wszystko. Ten dekret ma posłużyć też ich refleksji, być punktem wyjścia do zastanowienia się nad życiem, krokiem ku nawróceniu. Zawsze można się zmienić, nawet jeśli odbywają w więzieniu karę za mafijne przestępstwa. Osoba prawdziwie wierząca nie może być mafiosem, to się wzajemnie wyklucza. Także w tej kwestii potrzeba oczyszczenia wiary”.

Sm/Radio Watykańskie

Komentarze (5):

anonim2013.08.11 10:54
Petrasck niepotrzebnie zaśmiecasz powierzchnię ekranu bzdurami.
anonim2013.08.11 12:21
Z naszego doświadczenia wiemy ile osób zostało pochowanych, mimo że za życia lekceważyli Boga a nawet z nim walczyli. Zostali pochowani ze względu na miłosierdzie Jezusowego KK i prośby rodzin.
anonim2013.08.11 14:15
Czy nie ma na tym "poświęconym" portalu żadnego moderatora, który zrobiłby wreszcie porządek z trollami pokroju "petrasaCK"? Jak jeszcze długo pozwolicie, aby takie gnomy obrażały porządnych i zasłużonych ludzi dla Polski i Kościoła? Jak jeszcze długo, Panie Terlikowski i spółka mam czekać na Waszą reakcję?
anonim2013.08.11 14:52
@Rekkon ...a miłosierdzia nie uwzględniasz, tylko chęć zarobku
anonim2013.08.11 16:27
blogfiles napisał(a): Dlaczego Franciszek nie pojechał osobiście do Palermo beatyfikować księdza Puglisiego? *** Odpowiedź jest prosta. Benedykt XVI zdecydował na powrót do 500 letniej tradycji, że papież będzie uczestniczył tylko w kanonizacjach - ma to podkreślić charakter i wzniosłość rangi świętych. Od tej pory za uroczystości beatyfikacyjne będzie odpowiedzialny prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych.