Katoliccy księża błogosławią pary homoseksualne? - zdjęcie
02.09.13, 08:22Fot. Morgue File

Katoliccy księża błogosławią pary homoseksualne?

53

Stowarzyszenie „Adamim”, przyjmujące za swój cel promocję homoseksualizmu w Kościele, proponuje parom homoseksualnym błogosławieństwo w czasie nabożeństwa w kościele. Aninomowi katoliccy księża zwierzają się też na stronie interntowe z przeżyć homoseksualnych. Jeden z nich, podpisujący się jako „Mario, ksiądz katolicki”, opowiada min. o wizytach w klubach gejowskich, lekturach gejowskich czasopism, czy wielokrotnym udzielaniu noclegu homoseksualistom. Ksiądz zapewnia również, że od pewnego czasu „czyta Biblię przez gejowskie okulary”.

Stowarzyszenie Adamim ma swoją siedzibę w Bernie. Na ich stronie czytamy: „Jesteśmy aktywną grupą homoseksualnych mężczyzn w kościelnej służbie: księży, asystentów pastorów, kapłanów, katechetów, teologów, duszpasterzy szpitalnych, zakonników – różnych wyznań. Homoseksualiście nie zawsze łatwo jest żyć w Kościele chrześcijańskim. Jako stowarzyszenie „Adamim” pracujemy publicznie nad tym, by homoseksualizm został uznany za naturalną odmianę ludzkiej seksualności. To przecież szczególna zdolność, kochać człowieka  tej samej płci”.

„Adamim” deklaruje przyjazny stosunek do „Lesbijskiego i Gejowskiego Kościoła Bazylei” (LSBK), ekumenicznej wspólnoty dla wszystkich: „gejów, lesbijek i transseksualistów”. LSBK urządza własne msze w jednym z ewangelicko-reformowanych kościołów Bazylei. Na stronie LSBK czytamy, że przygotowują oni msze z udziałem księży obu płci, a „w ten sposób powstają, obok tradycyjnych mszy, także nowe i eksperymentalne formy”. W projekcie uczestniczą kapłani i kapłnaki różnych wzynań, w tym rzymsko-katolickiego. Na oficjalnej stronie Kościoła katolickiego Bazylei msze organizowane przez LSBK są polecane jako ciekawe i pozwalające doświadczyć nowych wymiarów religijności.

W dodatku biskup Bazyeli, Felix Gmür, odmawia komentowania całej sprawy. Wg portalu katholisches.info powołującego się na doniesienia gazety Die Neue Zürcher Zeitung, milcząco toleruje on udzialanie przez podlegających jego władzy katolickich księży błogosławieństw parom homoseksualnym. Biskup ten zasłynął wśród szwajcarskich katolików w 2011 roku podczas uroczystości udzielenia święceń kapłańskich. Wówczas kilku księży, których wyświęcał bp Gmür, miało na sobie stuły z wymalowanymi różnokolorowymi odciskami dłoni.

PCh/katholisches.info

Komentarze (53):

anonim2013.09.2 8:27
Mario "ksiądz katolicki" czy "katoliczka" Wiśniewska .... ten sam typ ...
anonim2013.09.2 8:33
"Katoliccy księża błogosławią pary homoseksualne?" Czyli wiadomośc na poziomie "Faktów" i "FiM"!! Szkoda tuszu!!!!
anonim2013.09.2 8:34
@arbiter Wróciłeś z magla!?
anonim2013.09.2 8:39
@arbiter "Czy naprawdę do waszych łbów nie dociera, że orientacji się nie wybiera, więc się nie da jej promować?" Po 1) sam używasz pejoratywnego języka wobec innych, więc nie masz prawa do konstruktywnej krytyki i bycia urażonym przez katoli, gdy ostro wypowiadają się o homo. Po 2) http://homoseksualizm.edu.pl/index.php/co-mowi-nauka/34-psychologia/376-zmiana-orientacji-seksualnej
anonim2013.09.2 8:39
arbiter: w Nowym Testamenciew w liscie do Rzymian, juz w 1 rodziale masz napisane: 26) Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności: mianowicie kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze. (27) Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie. (28) A ponieważ nie uznali za słuszne zachować prawdziwe poznanie Boga, wydał ich Bóg na pastwę na nic niezdatnego rozumu, tak że czynili to, co się nie godzi. (29) Pełni są też wszelakiej nieprawości, przewrotności, chciwości, niegodziwości. Oddani zazdrości, zabójstwu, waśniom, podstępowi, złośliwości; (30) potwarcy, oszczercy, nienawidzący Boga, zuchwali, pyszni, chełpliwi, w tym, co złe - pomysłowi, rodzicom nieposłuszni, (31) bezrozumni, niestali, bez serca, bez litości. (32) Oni to, mimo że dobrze znają wyrok Boży, iż ci, którzy się takich czynów dopuszczają, winni są śmierci, nie tylko je popełniają, ale nadto chwalą tych, którzy to czynią. Czy homoseksualizm jest tutaj traktowany normalnie? czy jest wyraźnie okreslony jako zboczenie?
anonim2013.09.2 8:42
Daszka Próżna Twoja praca. Arbiter nie uznaje Listów i Starego Testamentu . To takie zredukowane chrześcijaństwo a może amputowane.
anonim2013.09.2 8:55
Czy @arbiter, kwestionując Słowo Boże, służy szatanowi?
anonim2013.09.2 9:09
"nie twierdzę, że orientacja nie może się zmienić, twierdzę, że nie jest to kwestia wyboru" rofl @Credo No wie kolega nie zadaje się takich pytań poniżej pasa :)
anonim2013.09.2 9:19
[email protected] Skończ z agresją i obrażaniem prawd wiary. Doprawdy nie jesteś tu mile widzianym gościem.
anonim2013.09.2 9:20
Matka Boża w Medjugorie wezwała do odmówienia dziś całego różańca w intencji uniknięcia światowego konfliktu, który miałby zacząć się w Syrii. Prześlij dalej. Ps. O tym samym trąbią Orędzia "Ostrzeżenie" od początku 2011 roku. Konflikt ma się zacząć od Syrii i Egiptu, wciągnąć ma również Iran i Izrael. Potem ma się rozlać na cały glob, przy czym będzie to konflikt inny niż wszystkie poprzednie - to będzie chaos, cała Europa zostanie pochłonięta wewnętrznymi konfliktami. Padnie system bankowy, ludzie stracą środki do życia i zaczną się zamieszki. Rozpocznie się głód. W międzyczasie państwa będą chciały zdelegalizować Kościół Katolicki, Biblię itp. pytanie po czyjej stronie stanie Franciszek - czy dochowa wierności doktrynie chrześcijańskiej, czy razem z możnymi tego świata zbuduje Jedną Światową Religię pod przywództwem Antychrysta, który ujawnić ma się w Jerozolimie i wprowadzić powierzchowny pokój na świecie. Znamy Apokalipsę i proroctwa św. Katarzyny Emmerich więc wiemy, że oficjalny kościół czasów ostatecznych nie będzie służył Bogu, nie licząc prześladowanej Armii Reszty. Co będzie zobaczymy, ale gorąca modlitwa jest konieczna!
anonim2013.09.2 9:25
No tak, dla zwyrodniałej formy życia trzeba znaleźć choćby pozór normalności, choćby znak krzyża nad głową od księdza w kącie zakrystii, a jeszcze lepiej - zapis w księdze metrykalnej.
anonim2013.09.2 9:45
@arbiter Sami homoseksualiści przyznali, że preferencje seksualne są zmienne. Czasem sami zachęcają do "spróbowania" (np.Skąd wiesz, że nie jesteś gejem, skoro dotychczas nie spróbowałeś kontaktów homoseksualnych?) http://www.pch24.pl/homo-aktywisci-przyznali--ze-upodobania-seksualne-sa-zmienne,10599,i.html
anonim2013.09.2 9:46
[email protected] Agresja i chamstwo, oto Twoja dewiza. I chorobliwy narcyzm. Brak pokory!
anonim2013.09.2 9:46
Kolejna prowokacja wobec KK.
anonim2013.09.2 9:48
Homoseksualizm to NIE JEST orientacja seksualna, bo ta jest tylko jedna: HETEROSEKSUALNA. Reszta to jednostki chorobowe podlegajace leczeniu. Choroby nie da sie PRZEGLOSOWAC!!!! Precz ze zbokami i cala lgbtq. Niech zyje heteryczna NORMALNOSC. I nie ma o czym dyskutowac, bo zboczency zawsze znajda jakies swoje "argumenty". Tfffffu!!!
anonim2013.09.2 9:51
Czy Pan Bóg nie ma wpływu na to jak przeżywamy naszą seksualność? Sądzę, że ma, jeśli wierzyć słowom "Ty utkałeś mnie w łonie mej matki" i wielu innym. Myślę, że problem leży po stronie człowieka, który "kocha grzech". Pozdr
anonim2013.09.2 9:52
Aaaaa i jeszcze jedno. Ksiezy, ktorzy promuja to wynaturzenie trzeba NATYCHMIAST usuwac z kaplanstwa, zeby od nich nie psuli sie inni o zdrowych pogladach. Ksiadz, ktory popiera homo jest jak zolnierz rzymski przebijajacy bok Chrystusa ukrzyzowanego. Post i modlitwa, tylko to moze mu pomoc bo szatan juz zaciera rece. Od lgbtq WYBAW NAS PANIE!
anonim2013.09.2 9:55
Arbiter, moim obowiazkiem katolika jest pietnowac grzech, pomimo ze sam jestem grzeszny i prosze wszystkich o modlitwe za moje zbawienie. Grzech to grzech i kropka.
anonim2013.09.2 9:58
"Obojętna jest rzeczą czy wrogowie Krzyża gromadzą się wokół sztandaru rewolucji społecznej , czy też powodują się hasłem które głosi ,że jedyną wartość posiada tylko krew i rasa. Filozofia wszystkich wrogów Krzyża zarówno jednych jak i drugich opiera się na zasadach , które znajdują się w bezwzględnym przeciwieństwie do zasad wiary chrześcijańskiej . Ale z tego rodzaju zasadami Kościół nigdy i za żadną cenę nie pójdzie na kompromis " To słowa , które wypowiedział kard . Eugenio Pacelli w 1935r. w Lourdes , dziś wróg Krzyża przybrał inne szatki ,ale słowa te pozostają aktualne i mam nadzieję ,że Kościół się nimi będzie kierował.
anonim2013.09.2 9:59
KEFAS +++
anonim2013.09.2 10:07
Ondraszek1 On nie wrócił z magla, tylko z neomarksistowskiej pralni.
anonim2013.09.2 10:07
Litości!!! Naprawdę w Redakcji nie ma nikogo, kto mógłby sprawdzać teksty od strony językowej? Piszecie o rzeczach ważnych, ale cóż z tego, skoro ciągle ośmieszacie się przez literówki i żenujące błędy językowe?
anonim2013.09.2 10:14
@arbiter Żal mi ciebie. Najpierw żądasz od Credo merytorycznych argumentów. Później jak przedstawiam argument ty odpowiadasz pyskówką, która nic nie wnosi. Jesteś zwykłym pieniaczem co tylko potrafi pluć i nic więcej.
anonim2013.09.2 10:17
@arbiter Która z twoich wypocin jest merytoryczna? Pokaż konkretnie. Ja widzę tylko, że jęczysz o niemerytorycznych wpisach innych, a sam uprawiasz pyskówkę połączoną z pomówieniami. Śmiesz tutaj sugerować, że Jezus nie potępiał homoseksualizmu? A który to teolog doszedł do takich wniosków? Ty? A kto dał ci prawo do pisania, kto jest katolikiem, a kto nie jest, skoro sam jesteś antykatolikiem? Jaki trzeba mieć tupet, żeby tu wypisywać bluźnierstwa i podawać się za chrześcijanina niewiadomej proweniencji? Obrońca buntowników i jawnych wrogów Kościoła. Komu służysz jak nie szatanowi? APAGE SATANAS!
anonim2013.09.2 11:04
Chłopaki dajcie spokój @arbiter myśli ,że jak stłucze termometr to mu gorączka przejdzie. Arbiter krzycz głośno to może uwierzysz.
anonim2013.09.2 11:05
Miejsce w Kosciele jest dla wszytskich, ale wazne by ludzie chcieli zerwac ze swoim grzechem. I na to powinien byc kladziony nacisk. Nikt nie potepia kogos, dla tego, ze byl homoseksualista, ale sie nawrocil zerwal z grzechem. Pismo Swiete wyraznie nazywa zlo zlem. Mezyczni wspolzyjacy ze soba nie wejda do Krolestwa Bozego, tak mowi Pismo Swiete, nie mozna tego faktu zmienic rzadna propaganda. Tym ludziom potrzebna jest pomoc, modlitwa, wskazanie, ze zyja w grzechu a nie blogoslawienie. Dla grzechu nie ma blogoslawienstwa! Jest pewne swiadectwo, jak pewien chlopak, homoseksualista pierwszy raz w zyciu wzial do reki Pismo Swiete. Nigdy wczesniej nie czytal, ale otworzyl pierwszy raz na co mu sie trafi, otworyzlo sie wlasnie na stronie, ze mezczyzni wspolzyjacy ze soba nie wejda do Krolestwa Bozego. Na poczatek sie zbuntowal, ale potem zaczal czytac Pismo Swiete od poczatku, ze Bog nas stworzyl jako mezczyzne i kobiete... I zrozumial ze Bog tak nas stworzyl dla nszego dobra i sie nawrocil. Zerwal z dawnym zyciem. Dla tego, jesli ktos dzis probuje sugerowac, ze zwracanie uwagi na grzesznosc homoseksliazmu, nazywnie wspolnot czy zborów gdzie sie udziela slubow gejom - niewlasciwymi i pietnowanie takich zachowan jest jakims atakiem na gejow - nie zgadzam sie. Nie wynika to z braku milosci do tych ludzi, bo co to za milosc, ze poklepie sie pare gejo po plecach, zaprobuje by mieli jakis kosciolek i tam sobie brali sluby by sie poczuli kochani... akceptowani? I co z tego skoro grozi im za to potepienie? Wiecznosc w piekle bez Boga? To tak jakby kochajacy rodzic pozwalal dziecku brac narkotyki, z "milosci" by dziecko sie dobrze bawilo, bylo szczesliwe. Czy to prawdziwa milosc skoro dziecko moze tak zrujnowac swoje zycie. Tak samo my chrzescijanie mamy okazywac milosc do innych mowiac im ze zlo jest złem. Homoseksualizm jest zlem, napisane wyrzej przeze mnie swiadectwo pewnego chlopaka pokazuje, ze mozna wyjsc z homoseksualizmu. Dla tego nie mozna aprobowac zla! Wybierac sobie z Pisma Swietego co nam pasuje. Pismo Swiete jest w calosci dane nam od Boga jako natchnione. I milosc do blizniego to mowienie wyraznego nie na zlo jakie czyni, pokazywanie innej drogi. Mowienie innym by sobie zyli w grzechu, glaskanie ich po plecach to tak sobie zyli, jeszcze pod szrandarem chrzescijansrwa to obraza Boga, i ryzykowanie swoim i innych potepieniem!
anonim2013.09.2 11:14
Homoseksualizm to zniewolenie, wiadomo ze osoba zniewolna bedzie bronic tego, ze jest ok. Grzech ma to do siebie ze kusi, a szatan jest ojcem klamstwa. Podaje nam zlo na tacy jako dobro, jak trucizne zawinieta w ladny papierek... Bo gdyby czlowiek mial zobaczyc caly obraz zla, nigdy by po zlo nie siegnal. Dla tego dostajemy zlo jako dobro. Narkotyki jako fajna zabawe, aborcje jako zabieg, bo przeciez tak widzi to wielu ludzi. A przeciez kazdy chrzescijian wie, ze zlo jest zlem, aborcja jest zabójstwem. Tylko ludzie zaslepieni, nazywaja zlo dobrem. : ( Nie mozna blogoslawic grzechu : (
anonim2013.09.2 11:21
„Katolik stara się przestrzegać Dekalogu - tu notorycznie z premedytacją się go łamie” - w jaki sposób?
anonim2013.09.2 11:51
A kolega nie pamięta czasami o przypowieści z belką w oku?, bo to co kolega serwuje to ja widzę tylko jątrzenie nic innego i kolega się dziwi że wywołuje agresję? to trochę niedojrzałe zachowanie najpierw się bić a potem krzyczeć że mnie biją, i zbyt personalnie kolega bierze pewne rzeczy. Nie jest katolickim zawołaniem „oko za oko”
anonim2013.09.2 12:00
I co na to Swieta Inkwizycja?
anonim2013.09.2 12:01
@arbiter „to wskaż konkretnie w Ewangelii gdzie Jezus potępił homoseksualistów.” – To może ty wskażesz, gdzie w Ewangelii Jezus odwołał to, co przykazał mówiąc przez proroków o zboczeńcach i nierządnikach. „Oni w konfesjonale słyszą - idź i pluj dalej! Tego ich uczą Rydzyki, Hosery i reszta.” – I ty śmiesz kogokolwiek pouczać? Po raz kolejny cię pytam: kim ty jesteś jak nie antykatolikiem i sługą szatana?
anonim2013.09.2 12:03
arbiter napisał(a):Wrz 2, 2013, 1:13 po południu @Zed Oni w konfesjonale słyszą - idź i pluj dalej! Tego ich uczą Rydzyki, Hosery i reszta. Oto przykład chamstwa człowieka o nicku [email protected] lub narastania poważnej choroby psychicznej.
anonim2013.09.2 12:25
@Crumb „Homoseksualistą się ludzie rodzą i tutaj nie ma dyskusji” owszem jest dyskusja bo akurat ja się z tym nie zgadzam. „Dziecko wchodząc później w związek heteroseksualny, może mieć kłopot z rolą przypisaną do swojej płci.” skoro urodziło się heteroseksualne w myśl tego co kolega napisał powyżej nie powinno mieć z tym żadnych problemów.
anonim2013.09.2 12:27
Czego życzyć Śmiesznej Parze? Hmm... Dzieciątka oczywiście!!!!!!!!!!! Oczywiście z prawego łoża, takiego ślubnego... Prawdziwa miłość jest w stanie zdziałać WSZYSTKO!
anonim2013.09.2 12:34
@Arbiter naprawdę trzeba mieć złą wole by zarzucać Panu Jezusowi że nie potępił aktów homoseksualnych, nawet rozważając to w kontekście że takie grzechy były w ówczesnym Izraelu marginesem marginesu, dla katolika wystarczy to co pisał św. Paweł pod natchnieniem Ducha Świętego jak mało to można wziąć stanowisko starotestamentowe i nauczanie KK.
anonim2013.09.2 12:49
Z arbitrem nie ma sensu rozmawiać bo to facet z obsesją maniakalno-paranoidalną i wszystko wytłumaczy na swoja korzyść, a innym będzie wypominał "grzechy" do końca życia. Trawi go bezsilna złość wobec wszystkiego co katolickie. Chłop żywemu nie przepuści. Cała tragedia polega na tym, że tylko może strzępić język i to bez widocznych rezultatów. Można jedynie współczuć.
anonim2013.09.2 13:34
@arbiter No to specjalnie dla ciebie z Ew, Św. Mateusza: 17 Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić. 18 Zaprawdę. bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni. 19 Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań, choćby najmniejszych, i uczyłby tak ludzi, ten będzie najmniejszy w królestwie niebieskim. A kto je wypełnia i uczy wypełniać, ten będzie wielki w królestwie niebieskim. 20 Bo powiadam wam: Jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie większa niż uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego. Więc nie ucz tak ludzi, heretyku, bo będziesz najmniejszy.
anonim2013.09.2 13:34
Arbiter widze, ze caly czas poszukujesz prawdy. Moja rada jest taka: idz na godzinna adoracje Najswietszego Sakramentu i nic nie mow tylko sluchaj. Przedtem jednak idz jeszcze do spowiedzi i komunii. Pamietaj, ze nie wlewa sie czystej wody do brudnej butelki. Powodzenia. Pamietaj: Wiara to niczym niezasluzona laska od Boga. :-))
anonim2013.09.2 13:45
@arbiter "Oni w konfesjonale słyszą - idź i pluj dalej! Tego ich uczą Rydzyki, Hosery i reszta." - ostro, ale niechamsko - niestety takie są fakty, to jest bardzo smutne akurat... Naprawdę nie trzeba daleko szukać w wypowiedziach Rydzyka potwierdzenia na moje słowa. Nawet waszego idola ś.p. Lecha Kaczyńskiego i jego żonę opluwał, a wy mówiliście wtedy że deszcz pada... O Hoserze już nie wspominam, bo to świeża sprawa i wszyscy widzieliśmy jak zgnoił ks. Lemańskiego.” I znowu ze św. Mateusza: 7.1 Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. 2 Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą. 3 Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz? 4 Albo jak możesz mówić swemu bratu: Pozwól, że usunę drzazgę z twego oka, gdy belka [tkwi] w twoim oku? 5 Obłudniku, wyrzuć najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz, ażeby usunąć drzazgę z oka twego brata. Czy to nie do ciebie mówił Jezus?
anonim2013.09.2 13:50
@arbiter Ciekaw jeszcze jestem, w którym konfesjonale podsłuchiwałeś, skoro wiesz co mówią penitentom ojciec Rydzyk i Biskup Hoser?
anonim2013.09.2 13:54
[email protected] Zajmij się swoimi grzechami, a nie cudzymi. A najlepiej zbadaj się psychicznie.
anonim2013.09.2 14:18
Chrystus przyszedł nie aby znieść prawo, ale aby je dopełnić. Skoro nic nowego nie powiedział na temat homoseksualizmu, to znaczy, że podtrzymał to co się na ten temat mówi się w Starym Testamencie. Poza tym KK nie potępia homoseksualizmu, a jedynie uczynki homoseksualne. Wystarczy przeczytać katechizm.
anonim2013.09.2 14:25
[email protected] proponuję zacząć terapię. Dzisiaj przez godzinę powtarzaj sobie: Nie jestem Bogiem.... Życzę powodzenia.
anonim2013.09.2 15:47
@arbiter podobnie nie potępił narkomanii, bicia rodziców, i paru innych spraw co nie oznacza że mamy przyzwolenie by to czynić i wybacz ale nie wydaje mi się bym obudził się z ręką w nocniku jeżeli zachowam to co katolicy nazywamy duchem ewangelii. @Crumb kolega twierdzi że popędem seksualnym(a także żadnym innym) nie możemy świadomie kierować? To jesteśmy na antypodach wzajemnych poglądów. Ja jestem za argumentem że jeżeli homoseksualizm jest genetyczny nie dało by się go wyleczyć nigdy a nawet zaleczyć go bez farmakoterapii a przecież to się dzieje z pomocą tylko psychiatrów i terapeutów
anonim2013.09.2 15:50
Czysta prowokacja żydomasonerii.A ten "arbiter" to też jakiś prowokator...
anonim2013.09.2 19:04
http://koptisch.wordpress.com/2013/08/30/bischof-von-basel-duldet-segnungen-homosexueller-paare/
anonim2013.09.2 20:11
Arbiter, piszesz ze homoseksualizm nikomu nie szkodzi. To musze Ci powiedziec, ze homoseksualizm najbardziej szkodzi wlasnie homoseksualiscie, poniewaz wypacza swietosc i godnosc istoty ludzkiej stworzonej na obraz i podobienstwo samego Boga oraz zabija dusze, ktora upada w grzech smiertelny na wieki. Czy potrafisz wyobrazic sobie WIECZNOSC??!!
anonim2013.09.2 20:44
"Nikt cię nie potępił? I ja cię nie potępiam. Idź I NIE GRZESZ WIĘCEJ" Czy to dotyczy tylko cudzołożnic?
anonim2013.09.3 4:29
„Jesteśmy aktywną grupą homoseksualnych mężczyzn w kościelnej służbie: księży, asystentów pastorów, kapłanów, katechetów, teologów, duszpasterzy szpitalnych, zakonników – różnych wyznań. " - to zupełnie jak w Polsce. Jedyna roznica, ze ta grupa w Polsce sie chowa za sutanną, działa w ukryciu. Tzw lobby. Najwyzszy czas na homoseksualną lustracje polskiego kleru.
anonim2013.09.3 5:13
@Crumb dlatego uważam że to nielogiczne jeżeli homoseksualizm ma podłoże genetyczne nie ma możliwości jego wyleczenia samą psychoterapią, a przecież jest inaczej, a bez farmakoterapii nie było by nawet możliwości zaleczenia go. To tak jakby astmę wyleczyć u psychologa. Dlatego kupy się to nie trzyma, bo modyfikacje behawioralne nie przyniosły by efektu na tak płytkim poziomie jak psychoterapia.
anonim2013.09.3 6:04
Księża mają zakaz przynależności do jakiejkolwiek organizacji! Wiadomośc wyssana z palca!!
anonim2013.09.3 8:17
@arbiter Ty chyba jednak jesteś masochistą. Lubisz jak ci się dopieprza. Głupi jesteś jak but z lewej nogi, pieprzysz bzdury jak mało który. Dyskusja z takim zakutym łbem nie ma sensu i nie o to chodzi, żeby ciebie przekonać. To już wyjaśniałem, trzeba przed tobą bronić innych, szatanie. Odrzucasz Stary Testament, orzucasz Nowy Testament, powołujesz się na Ewangelię, a wogóle jej nie znasz, co udowodniłem powyżej. Dlatego twierdzę, że jesteś sługą szatana, bo usilnie starasz się gorszyć innych, a na to nie ma zgody chrześcijanina i katolika. Więc dla ciebie specjalnie następny cytat z Ewangelii św. Mateusza: „Lecz kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza.” Przeczytałeś uważnie, gorszycielu, kłamco i zwodzicielu? PRECZ SZATANIE!
anonim2013.09.3 8:28
Tak. Duchowni, którzy odrzucają Pismo Święte i Magisterium Kościoła, to prawdziwie katoliccy księża. :))) A może właśnie na tym polega oczyszczenie w Kościele? Zaczynają się ujawniać kłamcy i przebierańcy wszelkiej maści, którzy już zapomnieli, że TYLKO za grzech sodomski Bóg ukarał człowieka ogniem i siarką. O ile związki między osobami dwojga płci otrzymują Boże błogosławieństwo, o tyle związki jednopłciowe tego błogosławieństwa NIGDY NIE OTRZYMAJĄ. Darujmy sobie bzdurne tłumaczenia. Czyny homoseksualne są grzechem, a grzechu Pan Bóg NIE BŁOGOSŁAWI. "Idź i nie grzesz więcej."