Sędziowie na co dzień krzyczący o rzekomym łamaniu w Polsce niezależności sędziowskiej, teraz świetnie bawią się robiąc kabaret z koronawirusa. Członkinie skrajnie upolitycznionego stowarzyszenia „Iustitii” domagają się przeniesienia terminu wyborów. Przy tym robią przedstawienie w Internecie.

W mediach społecznościowych członkini „Iustitii” udostępniają swoje zdjęcia w „strojach ochronnych” i z szalikiem z napisem „konstytucja”. Ich akcja ma być sprzeciwem wobec przeprowadzenia wyborów prezydenckich 10 maja:

-„Naszym zdaniem w aktualnej sytuacji nie ma możliwości, by w sposób bezpieczny i odpowiedzialny przeprowadzić wybory. Jako sędziowie, matki, obywatelki stanowczo sprzeciwiamy się narażaniu życia i zdrowia naszego i naszych najbliższych. Żadne wybory nie są warte ludzkiego życia! Żeby wykazać absurdalność tych pomysłów, wymyśliłyśmy inicjatywę #IdźBezpiecznie? Proponowane przez nas środki ochrony osobistej mają pokazać kuriozalność tezy, że w maju da się bezpiecznie przeprowadzić powszechne wybory prezydenckie. Dziewczyny z SSP Iustitia” – napisała na Facebooko sędzia Katarzyna Kałwak, dodając zdjęcia z koleżankami, na których przebrane są w wymyślne stroje.

Jak komentuje sprawę portal wPolityce.pl:

-„Zachowanie sędzi Kałwak powinno zainteresować Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów Sądów Powszechnych. Jej zachowanie jest zaprzeczeniem etyki zawodowej i godzi w powagę. Koronawirus nie może stanowić wymówki dla politycznej działalności sędziego, która jest absolutnie zakazana”.

kak/ Facebook, wPolityce.pl