Kasparow: Europie i NATO grozi wojna z Rosją! - zdjęcie
22.11.14, 16:56Kasparow: Europie i NATO grozi wojna z Rosją! (fot. Flickr, Pavel Kazachkov)

Kasparow: Europie i NATO grozi wojna z Rosją!

12

Garri Kasparow, rosyjski opozycjonista i szachista, był obecny na Warszawskim Forum Bezpieczeństwa – Warsaw Security Forum. Jako prezes Fundacji Praw Człowieka powiedział, że Zachód musi być przygotowany na najgorsze scenariusze w związku z działaniami Rosji. W sytuacji Federacji można bowiem dostrzec analogie do nazistowskich Niemiec. W Europie może wybuchnąć nowy konflikt zbrojny – uważa Kasparow – i to także z udziałem NATO.

Były rosyjski mistrz świata w szachach przestrzega: zagrożenie ze strony Rosji jest rzeczywiste, a konflikt na pełną skalę może dotknąć także Europy.  Środki, które wdraża obecnie NATO, mogą nie wystarczyć, by załagodzić sytuację.

Według Kasparowa Putin – jak każdy dyktator – ma instynkt samozachowawczy i powstrzyma się przed agresją tylko wówczas, jeżeli spotka go ostra i mocna odpowiedź. Opozycjonista przypomniał: Hitlera można było powstrzymać jeszcze w 1936 roku. Trzy lata później okazało się to niemożliwe.

pac/defence24.pl

Komentarze (12):

anonim2014.11.22 17:16
Czy to już kolejny podżegacz wojenny skłócony z Putinem wygrzebany skądś przez Frondę ?
anonim2014.11.22 18:36
Już co najmniej od pół roku różni podżegacze wojenni próbują nas straszyć wojną z Rosją, która ma się przerodzić jakoby w III wojnę światową. Do tej pory, nikt nie potrafi wskazać nawet jednego rosyjskiego żołnierza na b. terytorium wschodniej Ukrainy. Owszem Rosjanie walczą tam z batalionami banderowców, ale są to głównie mieszkańcy tamtych republik oraz ochotnicy z innych krajów (Polski, Hiszpanii, Serbii i oczywiście z Rosji).
anonim2014.11.22 19:25
I tutaj stane w obronie Enrque111 ma racje. To niektore tzw. polaczki maja tak zasrany mozg TVN I TVP ze nierozumuja ze Polska jest rozgrywana dla intersow USA. Pytam sie czy Rosja juz uderzyla na jakis kraj NATO ? A postronie bnderowcow z UPA nie walcza najemnicy ?
anonim2014.11.22 19:37
GenesisX - zakłamany banderowcu, wskaż choćby jeden dowód na to, że wojska rosyjskie walczy w Donbasie ???
anonim2014.11.22 22:25
Przepraszam, ale już nie wytrzymałem. Nasz drogi Genek już przechodzi sam siebie. W jaki niby sposób Asad zrażał do siebie muzułmanów sam będąc muzułmaninem. Zaraz na początku protestów zgodził się na wszystkie normalne postulaty. W referendum zmienionio konstytucję i zarządzono wybory do parlamentu i na prezydenta. Jakby faktycznie tzw. umiarkowana opozycja chciała mogła w nich wziąć udział i wygrać. Usraelski PKWN w Istambule na rozkaz swoich mocodawców zbojkotował i kazał ludziom nie brać w tym udziału a oni nie posłuchali. Przyjaciele Syrii orzekli, że wybory te farsa. Opozycja na miejscu w dużej mierze w wyborach udział wzięła i siedzi w parlamencie. Żeby takie rzeczy wiedzieć wystarczy sięgnąć do źródeł z BW nawet nie oficjalnych syryjskich z pominięciem zachodnich gdzie poza propagandą informacji praktycznie nie ma. Tak zwana opozycja nie jest demokratyczna (PKWN ze Istambułu to wynajęci emigranci nawet chyba nie znani w Syrii a na gruncie to islamiści z całego świata, którzy chcą rządów szariatu i dlatego ogłoszono kalifat, gdzie ludność żadnego wpływu w postaci wyborów z założenia ma nie mieć).
anonim2014.11.22 23:16
Mój drogi a kim są ci analitycy wolnego świata. Widzę ,że naprawdę jesteś biedny. Proponuje budować opinię na bazowych informacjach, które samemu łatwo znaleźć. Chociaż może to daremne proponuje porównać co ktoś mówi z informacjami bazowymi np. polecam obejrzeć film dziennikarzy TVN nagrodzony u nas i sprawdzić stronę amerykańskiego departamentu stanu z wyszczególnieniem organizacji terrorystycznych. W filmie jako tzw. demokratyczni powstańcy są przedstawiani członkowie organizacji Jabat al Nusra, która w tym czasie była wpisana na listę organizacji terrorystycznych zjednoczonych z Al-Qaidą i ich walka o wolność polegała na prawie codziennym podkładaniem bomb atakach samobójczych wyładowanymi bombami samochodami itd. Dodatkowo dobrze byłoby odnaleźć relacje i analizy biskupów kościołów syryjskich, księży zakonnic ci ludzie nie są stroną są w miarę obiektywni itd. itd. Wtedy można łatwo stwierdzić wiarygodność "analityków wolnego świata", "dziennikarzy wolnego świata".
anonim2014.11.23 8:26
GenesisX - biedny, zakłamany banderowcu. "Choćby nagły wzrost pogrzebów zołnierzy rosyjskich. Chocby niektóra broń separtaystów, która tylko jest na wyposażeniu armii rosyjskiej. Choćby gadki ultranacjonalistów moskwalskich, że Kreml nie idzie dalej, by zdobyć całą Noworosję." To co wypisujesz, to są dziecinne bajdurzenia. "Nagły wzrost pogrzebów" np. żołnierzy polskich nastąpił, gdy wysłaliśmy regularne wojsko do Afganistanu, pomimo że nie prowadzimy tam żadnej wojny - Rosja zaś w przeciwieństwie do nas nie wysłała do Donbasu regularnych jednostek, pozwoliła tylko swoim żołnierzom na ochotnicze uczestnictwo - to jest różnica fundamentalna. Wspomaganie logistyczne i materialne własnych rodaków, walczących z nazi-banderowcami nie jest niczym dziwnym, ale wręcz usprawiedliwionym. USA np. w podobny sposób wspiera irackich Kurdów, a wręcz oficjalnie jej samoloty bojowe bombardują pozycje przeciwników tego ludu. "Gadki ultranacjonalistów" jakichkolwiek nie mają najmniejszego znaczenia. Podobne gadki mają np. twoi rodacy - banderowcy, którzy chcą "iść za San" aby zdobyć polskie Podkarpacie i Lubelszczyznę, co nie oznacza, że Ukraina jest w stanie wojny z Polską :)
anonim2014.11.23 8:47
GenesisX - banderowski trollu. Twoje wyobrażenia, co wolno, a czego nie wolno jakiemuś państwu, które chce wspomagać swoich rodaków na świecie nikogo nie obchodzą. Amerykanie wywołują wojny na całym globie, gdy tylko naruszane są jakieś ich interesy. To, czy jakieś państwo jest w stanie wojny z drugim nie zależy od "pogrzebów jednostek", ani setek, tylko od faktycznego zaangażowania się regularnych wojsk. Nigdzie nie napisałem o żadnej "prowokacji", tylko o zbrojnym, niekonstytucyjnym przejęciu władzy w Kijowie przez elementy faszystowskie, które rozpoczęły prześladowania mniejszości narodowych. To wywołało opór tych mniejszości, a w rezultacie wojnę domową.
anonim2014.11.23 9:07
enrque111 napisał: " Do tej pory, nikt nie potrafi wskazać nawet jednego rosyjskiego żołnierza na b. terytorium wschodniej Ukrainy. " *** „Ładunek 200″ w drodze. Rosjanie wracają w trumnach (FOTO) http://kresy24.pl/51815/ladunek-200-w-drodze-rosjanie-wracaja-w-trumnach-foto/ "Ładunek 200 z Ukrainy do Rosji": już 4 tys. zabitych, Rosjanie odmawiają walki http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Ladunek-200-z-Ukrainy-do-Rosji-juz-4-tys-zabitych-Rosjanie-odmawiaja-walki,wid,16949232,wiadomosc.html?ticaid=113daa Ujawniono miejsce masowych pochówków tysięcy żołnierzy! „Zakopują ich jak psy” (FOTO) http://kresy24.pl/59095/ujawniono-miejsce-masowych-pochowkow-tysiecy-zolnierzy-zakopuja-ich-jak-psy-foto/
anonim2014.11.23 12:59
@klara (upiorna miłośnica banderowców) Manipulujesz faktami, jak przystało na rasowego kłamcę. Na podanych przez ciebie stronach jest tak, jak twierdziłem - ofiarami są ochotnicy (najemnicy), którzy brali udział w walce po stronie powstańców. Szkoda że nie zamieściłaś linków, w których mowa jest o ochotnikach z Polski, Serbii a nawet Hiszpanii :) Powtarzam raz jeszcze - obywatele Rosji, biorący udział w powstaniu w Donbasie nie są stanowią regularnych wojsk rosyjskich, gdyby Rosja wprowadziła tam swoją armię, to po kilku-kilkunastu dniach dotarłaby do wschodnich granic Polski. Nikt jeszcze nie potrafił udowodnić, że Putin wprowadził jakikolwiek regularny oddział wojsk rosyjskich do Donbasu. Masz taki dowód ? @GenesisX - banderowski trollu, a czym niby różni się np. "pomoc" USA dla Kurdów, od pomocy Rosji dla powstańców w Donbasie ? Tym pierwszym wolno pomagać i z jakiego powodu, a tym drugim już nie ? To, jak doszło do puczu krótko i jasno przedstawił ks. Isakowicz-Zaleski: Ukraińska rewolucja „demokratyczna” była brutalnym przewrotem. W całym kraju spalono ponad 200 biur Partii Regionów. We Lwowie w nocy z 18 na 19 lutego spalono 14 budynków – MSW, prokuratury, sądów i innych urzędów państwowych – oraz skradziono 1200 sztuk broni z komend milicji. Na całej zachodniej Ukrainie dotychczasową administrację państwową usuwano siłą. Dochodziło przy tym do linczów na urzędnikach wiernych Janukowyczowi. W ich miejsce władzę przejęła Swoboda. Tym samym powstanie quasi-banderowskiego państwa w Galicji Wschodniej stało się faktem. Prześladowania puczystów wobec mniejszości narodowych objawiły się natychmiast po dokonaniu puczu i przejęciu władzy przez banderowską juntę. Jedną z pierwszych posunięć puczystów było anulowanie ustawy o mniejszościach narodowych, co stało się przyczyną protestów Rosjan zamieszkałych na południu i wschodzie. Doszło do wystąpień ludności rosyjsko-języcznej w Odessie, które zamieniły się w rzeź protestujących przez banderowskie bojówki - ludzi palono żywcem i mordowano siekierami. Nic zatem dziwnego, że w tych okolicznościach ludność obwodu ługańskiego i donieckiego postanowiła oderwać się od faszystowskiego Kijowa.
anonim2014.11.23 21:00
Skąd Kasparow ma wiedzę o tym co Gosudarstwo myśli i zamierza?Ile jego wiedza w tym temacie jest warta?Nie chcemy wojny i jak myślę Rosja też jej nie chce.
anonim2014.11.24 11:49
Czekam na wojnę już od pół roku. Czy Fronda może podać jakiś zbliżony termin kiedy wybuchnie, bo chciałbym się przygotować?