Kard. Raymond Leo Burke odprawi w Niepokalanowie Mszę świętą w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego! - zdjęcie
15.04.17, 10:47Fot. Geerlingguy via Wikipedia, CC 2.5 / Wikipedia, CC 0

Kard. Raymond Leo Burke odprawi w Niepokalanowie Mszę świętą w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego!

Już 23 kwietnia kardynał Raymond Leo Burke, w Niedzielę Miłosierdzia, odprawi Mszę Świętą w Niepokalanowie. Ma także spotkać się z Fundacją Dobrej Edukacji Maximilianum.

Kardynał przyjeżdża przede wszystkim ze względu na rekolekcje dla kapłanów, które poprowadzić ma w dniach 25-28 kwietnia w Licheniu. Łukasz Kadziński, który jest opiekunem duchowym Fundacji powiedział:

Kard. Burke zawsze był dla nas wzorem bezkompromisowej walki o prawdę, szczególnie na temat małżeństwa i rodziny (…) Gdy się spotkaliśmy, wskazywał, że liturgia i pobożność tradycyjna najlepiej uczą dzieci miłości do Boga. Towarzysząc rodzinom, widzę to jako najlepszą metodę wychowawczą, a nawet więcej, jedyną”

Msza, która odprawiona zostanie w Niepokalanowie, będzie Mszą Świętą w formie nadzwyczajnej rytu rzymskiego. Rozpocznie się o godzinie 16:00. Potem kardynał odwiedzi klasztor oo. Franciszkanów, gdzie żył i działał św. Maksymilian Maria Kolbe. W tym roku mija też 100 lat od założenia Rycerstwa Niepokalanej. Kardynał Raymond Leo Burke podkreślał wagę wytrwania w edukacji dzieci w domach:

W rodzinach priorytetem jest jasne i klarowne świadectwo rodziców o ich autentycznej pobożności i wierności Chrystusowi. Brak tej czytelności i jakiekolwiek nieautentyczne postawy dziecko zobaczy od razu”.

dam/KAI,Fronda.pl