19.02.19, 19:45

Kard. Gerhard Müller: Przyczyną kryzysu jest grzech nieczystości!!!

„Podstawową przyczyną nadużyć jest lekceważenie szóstego przykazania. Bez zachowania czystości, pobożnego życia i ścisłej dyscypliny kapłańskiej życie jest skazane na porażkę” – pisze przed kościelnym szczytem o ochronie nieletnich kard. Gerhard Müller. Jest on jednym z najbardziej kompetentnych kardynałów na tym polu. Przez pięć lat stał bowiem na czele Kongregacji Nauki Wiary, która z urzędu zajmuje się wszystkimi przypadkami nadużyć popełnionymi przez osoby duchowne.

Kard. Müller otwarcie pisze o swych oczekiwaniach względem watykańskiego szczytu. Liczy, że „sekularyzacja kościelnego działania i myślenia zostaną uznane za przyczynę bezprecedensowego upadku chrześcijaństwa na Zachodzie. To nie adaptacja do głównego nurtu świata bez Boga, lecz zbawienie świata poprzez powrót do Boga w wierze i posłuszeństwie jest drogą nowej ewangelizacji i odnowy kapłanów, a w szczególności biskupów. Nie potrzebujemy sprawnych menadżerów, lecz pasterzy, którzy oddają swe życie i którzy odznaczają się dobrym wykształceniem teologicznym i głęboką pobożnością” – pisze niemiecki kardynał.

Mówiąc o podejmowanym aktualnie procesie uzdrowienia Kościoła, kard. Müller zauważa, że niektórzy biskupi oraz ich propagandyści, zwłaszcza w Niemczech i Stanach Zjednoczonych, za wszelką cenę bronią się przed uznaniem tego, że główną przyczyną problemu jest grzech nieczystości. Były prefekt watykańskiej kongregacji zarzuca im wręcz, że chcą być twórcami nowego Kościoła. Przejawia się to między innymi w obronie homoseksualnego pożycia. Twierdzą oni, że uczucie jest wystarczającym usprawiedliwieniem dla relacji płciowych. Domagają się, by Kościół wycofał się zakazu dopuszczania czynnych homoseksualistów do święceń kapłańskich.

Kard. Müller przypomina, że dane w sprawie nadużyć są jasne: 80 proc. ofiar to chłopcy, a 20 proc. dziewczęta. Nie ma wątpliwości, że Bóg przebacza również przestępcom, którzy żałują za swe grzechy – pisze niemiecki kardynał. – Jednakże sprawcy muszą wziąć odpowiedzialność za swe czyny, przeprosić ofiary, naprawić w miarę możliwości wyrządzone szkody, a nie usprawiedliwiać się, że sami są ofiarami klerykalizmu czy struktur Kościoła.

Krzysztof Bronk - Watykan
Źródło: VaticanNews.va

Komentarze

Prawda2019.03.7 11:13
Prawda
ect2019.02.20 8:27
Normalny, wierzący biskup jak Muller należy w Niemczech do wyjątków.
Auferetur Inferunt Insaniam2019.02.19 20:55
Zasadniczym problemem nie są przestępcy w sutannach. Problemem jest instytucja, która ich systemowo, doktrynalnie kryła. Coś mi się wydaje, że ta instytucja ma kłamstwo wpisane w fundamenty. Mam nadzieję, że Bóg posprząta ten syf, a jeśli akurat ma wolne, to sami posprzątamy.
michu2019.02.19 21:06
Zasadniczym problemem jest współpraca duchownych z innymi przestępcami. Chodzi o TW socjalistycznej bezpieki. Trza ich wszystkich ujawnić i nie kryć. Żyć w prawdzie a nie kłamstwie. ZGADZAM SIĘ.
anonim2019.02.20 3:19
Zasadniczym problemem są dzieci, które zmuszają sukienkowych, aby je gwałcili.
lolek kremówka2019.02.19 20:51
Jeżeli kościół w Polsce nie rozliczy się z nadużyć, jeżeli zboczeńcy nadal będą chodzić na wolności - czeka go to, co ma miejsce w Irlandii. Ludzie odeszli od kościoła, bo ludzie zaczęli głośno mówić o tym,co im uczuniono a kościół chronił przestępców.
michu2019.02.19 21:04
Nie tylko Kościół. Widać zwolenników końca grubej kreski jest coraz więcej ;).
na pohybel!2019.02.19 21:12
Ludzie przede wszystkim odeszli bo przestali wierzyć w te głupoty
michu2019.02.19 20:25
PROPAGANDY LEWACKIEJ FRONDA CZĘSTO NIE KASUJE NA TYM PORTALU, ALE PYTANIA SKĄD WIOSNA BIEDRONA MA KASĘ NA TO ŻEBY ICH W MEDIACH POKAZYWALI I WYWIADY Z ICH LIDERAMI ROBILI SĄ KASOWANE. BO SAMI PONOĆ SIĘ Z DOBROWOLNYCH DATKÓW UTRZYMUJĄ. POLACY NIE MUSZĄ SIĘ NA ICH GODNE (W ZNACZENIU MATERIALNYM) ŻYCIE SKŁADAĆ.
Quec.2019.02.19 20:02
K. Módl się za nami, święta Boża Rodzicielko. W. Abyśmy się stali godnymi obietnic Chrystusowych. Módlmy się: Boże, Ucieczko nasza i Mocy, wejrzyj łaskawie na lud do Ciebie wołający, i za wstawiennictwem chwalebnej i Niepokalanej Panny, Bogarodzicy Maryi, z błogosławionym Józefem, Jej Oblubieńcem, i błogosławionymi Apostołami Piotrem i Pawłem i wszystkimi Świętymi - racz miłościwie i łaskawie wysłuchać modlitw, które zanosimy do Ciebie o nawrócenie grzeszników, o wolność i o podwyższenie Świętej Matki, Kościoła. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen. Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen
lolek kremówka2019.02.19 20:16
Więzienie dla pedryli w sutannach! A tam modlitwa i odbywanie kary. Czy znasz przypadek odbywania kary więzienia przez księdza??? Co z Wesołowskim, Glikiem???
michu2019.02.19 20:22
To ciekawe takie pytania fronda toleruje. A pytania o to ile kasy daje Wiosna Biedronia, aby ich pokazywali w mediach i wywiady z ich liderami, skąd ta kasa na to jest, są kasowane.
lolek kremówka2019.02.19 20:17
Wesołowski został zabrany do piekła ale Glik? Co z nim? Co z innymi???