Lekarze oceniają stan kardynała Franciszka Macharskiego jako poważny, ale stabilny. W niedzielę arcybiskup-senior archidiecezji krakowskiej uległ wypadkowi we własnym mieszkaniu. Trafił do szpitala w krytycznym stanie. We wtorek lekarze mają podjąć decyzję o sposobie dalszego leczenia kardynała. 

Jak udało się dowiedzieć Polskiemu Radiu, kardynał Macharski nadal będzie utrzymywany w stanie śpiączki farmakologicznej. Decyzja o dalszych krokach związanych z leczeniem jest trudna, ponieważ organizm 89-letniego duchownego jest mocno wyczerpany. 

W niedzielę kardynał przewrócił się na schodach i mocno uderzył głową w ścianę. Od poniedziałku w świątyniach archidiecezji krakowskiej wierni na mszach modlą się o zdrowie dla byłego metropolity. 

Kardynał Franciszek Macharski przez 25 lat był metropolitą krakowskim. W czerwcu 2005 roku przeszedł na emeryturę i zamieszkał w sanktuarium Ecce Homo świętego Brata Alberta w Krakowie.

Módlmy się do Miłosiernego Boga o łaski dla Kardynała. Poświęćmy dzisiejszą Koronkę do Miłosierdzia Bożego właśnie intencji za ks. kard. Franciszka Macharskiego!

kol//IAR