Kard. Hlond: Nie bronią, a modlitwą zwycięży Polska!  - zdjęcie
11.11.20, 14:55Fot. via: Pixabay

Kard. Hlond: Nie bronią, a modlitwą zwycięży Polska!

6

Kardynał Hlond w swojej przepowiedni dla naszego kraju przepowiadał, że Polska będzie wielkim krajem atrakcyjnym dla ludzi z całej Europy. 

Kardynał Augustyn Hlond:

"Polska nie zwycięży bronią, ale modlitwą, pokutą, wielką miłością bliźniego i Różańcem. Trzeba ufać i modlić się. Jedyną broń, której Polska używając odniesie zwycięstwo - jest Różaniec. On tylko uratuje Polskę od tych strasznych chwil, jakimi może narody będą karane za swą niewierność względem Boga. Polska będzie pierwsza, która dozna opieki Matki Bożej. Maryja obroni świat od zagłady zupełnej. Całym sercem wszyscy niech się zwracają z prośbą do Matki Najświętszej o pomoc i opiekę pod Jej płaszczem. Nastąpi wielki tryumf Serca Matki Bożej, po którym dopiero zakróluje Zbawiciel nad światem przez Polskę."

"Nowa Polska będzie dostojna, mocna, wielka, a nawet atrakcyjna i przewodząca właśnie przez to, że szczerzej niż kiedykolwiek i konsekwentniej niż inni oprze swe życie i swą politykę na zasadach Chrystusowych."

"Jesteśmy świadkami zaciętej walki między państwem Bożym a państwem szatana. Wprawdzie walka ta stale się toczy bez zawieszenia broni, walka najdłuższa i najpowszechniejsza, dziś jednak na oczach naszych toczy się ona tak zawzięcie jak nigdy. Z jednej strony odbywa się zdobywczy pochód Królestwa Chrystusowego, z drugiej zaś strony ciąży nad światem łapa szatana, tak zachłannie i perfidnie, jak to jeszcze nigdy nie bywało. Nowoczesne pogaństwo, opętane jakby kultem demona, odrzuciło wszelkie idee moralne, wymazało pojęcie człowieczeństwa. Upaja się wizją społeczeństwa, w którym już nie rozbrzmiewa imię Boże, a w którym pojęcie religii i moralności chrześcijańskiej są wytępione bezpowrotnie. Wynik tej rozgrywki pomiędzy państwem Bożym a państwem szatana nie nastręcza wątpliwości. Kościół ma zapewnione zwycięstwo: Bramy piekielne go nie przemogą. Chodzi tylko o to, by każdy człowiek rzucił na szalę tego zwycięstwa zasługę swego moralnego czynu. Od nas zależy, by godzinę triumfu przyspieszyć. Każdy z nas w tym boju ma wyznaczone stanowisko. Kto na swoim posterunku nie daje z siebie wszystkiego, jest zdrajcą sprawy Bożej i naraża na niebezpieczeństwo innych. Kto zaś z tej walki z wygodnictwa się usuwa, jest dezerterem z szeregów oficerskich Chrystusa."

Fronda.pl

Komentarze (6):

Khareema2020.12.14 21:53
Bóg będzie walczył z wrogami wiary do ostatniego Polaka, jak się dajemy tak łatwo nabierać.
!!!2020.11.29 17:02
Hlond swoją tchórzliwą postawą we wrześniu 1939 roku zdradził Kościól w Polsce!
Alice2020.11.13 2:11
❤Dziewczyny na seks w Twoim mieście ❤ Link - jne1.info/44690/4you4ever2
Anonim2020.11.11 19:31
Ładne.
TchórzHlondUciekałJakSzczurZWalczącejPolski2020.11.11 18:57
Już w połowie września 1939 r. podły tchórz Hlond uciekł z Polski limuzyną przez Zaleszczyki. Nawet szybciej, niż prezydent Mościcki, naczelny wódz Rydz Śmigły i premier Sławoj Składkowski.
"Kardynał Hlond w swojej przepowiedni..."2020.11.11 15:21
Życzeniowe fantazje kościelnego kacyka.