Kard. Gerhard Ludwig Müller niezwykle ostro o doradcach papieża Franciszka. Mówi o ,,złowrogiej klice'' - zdjęcie
24.12.19, 09:40Screenshot Youtube

Kard. Gerhard Ludwig Müller niezwykle ostro o doradcach papieża Franciszka. Mówi o ,,złowrogiej klice''

9

Były prefekt Kongregacji Nauki Wiary, kard. Gerhard Ludwig Müller, w bardzo ostrych słowach skrytykował doradców, któzy otaczają papieża Franciszka. Jak stwierdził w rozmowie z austriackim portalem katolickim kath.net, twierdzą oni, że 2+2 w duszpasterstwie może się równać 5. Dodał, że to wielki fałsz.

Słowa, jakich używa kardynał mówiąc o doradcach papieża są naprawdę mocne. Mówi wprost o „złowrogiej klice” teologów otaczających Ojca Świętego. Stwierdził:

Jedyne, w co ci ludzie nieomylnie wierzą, to ich mantra, że to właśnie na nich Kościół musiał tęsknie czekać od 100 lat, by wreszcie skierować się do głębi spojrzenia na współczesny świat”.

Takie osoby, zdaniem kardynała, wyznają wiarę w jakąś samowolę Boga i usiłują zaprzeczać wszelkim obowiązującym prawom, odrzucają także Tradycję Kościoła uważając, że kieruje nimi bezpośrednio Duch Święty. To wszystko jest nierealne i absurdalne – mówi hierarcha.

Jego zdaniem nie mogą być prawdziwymi przyjaciółmi papieża Franciszka teolodzy, których zdaniem kobiety mogą otrzymywać sakrament święceń lub twierdzą, że nie istnieją czyny, które są zawsze złe. Tym samym zwracają się oni przeciwko nauczaniu poprzednich papieży, św. Jana Pawła II czy Benedykta XVI – mówi kardynał.

Hierarcha został także zapytany o kwestię udzielania Komunii świętej rozwodnikom, którzy żyją w nowych związkach. Podkreślił, że Komunii nie może przyjmować ten, kto nie znajduje się w stanie łaski uświęcającej. Kościół natomiast, mówi kard. Müller, nie ma żadnej władzy jeśli chodzi o sakrament małżeństwa i jedyne co może stwierdzić, to że małżeństwo zostało zawarte nieważnie.

Dodał, że zupełnym fałszem byłoby uważać, że współżycie seksualne w nowym małżeństwie cywilnym może być zgodne z nauczaniem Jezusa Chrystusa. Jego zdaniem „wyjątkowe przypadki” udzielania Komunii świętej po rozwodzie dotyczyć mogą jedynie wtedy, gdy pierwsze małżeństwo zostało przez Kościół uznane za nieważne.

W bardzo ostrych słowach hierarcha wypowiedział się także na temat niemieckiej Drogi Synodalnej, która rozpoczęła się 1 grudnia:

Chrześcijański agnostycyzm, który dąży do chrześcijaństwa jako wyzutej z dogmatów religii humanizmu albo do Kościoła, który poddaje się religii cywilnej, nie jest niczym nowym”.

Reformatorzy są zdaniem kardynała nihilistami, którzy utracili wiarę.

dam/pch24.pl,Fronda.pl

Komentarze (9):

Katolicka Kretynizacja Polski2019.12.24 9:49
więcej wiary panie Müller! przecież według kościoła 1+1+1=1 (trójca święta czyli tzw. Bóg Trójjedyny)
demokracja2019.12.24 10:02
STALKER GGGGGGdzie ty się uczyłeś......
AVI2019.12.24 10:10
Sam sobie odpowiedziałeś, że Bóg to jest porządek nadprzyrodzony, nie ma nic wspólnego z arytmetyką. Bóg przekracza ciebie o wiele więcej i pod każdym względem niż ty np. pchłę. Dziwne, że niedowiarki mają taki słaby rozum i wyobraźnie, że nie potrafią przyjąć, że jest Istota duchowa, nieskończenie bardziej doskonała niż człowiek, tak jak nieskończony Wszechświat przekracza wielkość pokoju. Zastanów się nad tym, hejterze, bo ta Istota jest samą dobrocią i mądrością i zależy Jej na każdym człowieku.
Szatan (pisane z wielkiej litery)2019.12.24 10:44
pominąłeś Maryję i Jana Pawła 2
«Θεία Λειτουργία»2019.12.24 11:40
"μία ουσία, και τρεις υποστάσεις" -O Trójcy Św. sobie najpierw poczytaj, a potem pisz baranie!!!
katolik2019.12.24 9:45
Czy Papieża opuścił Duch św? Kard Muller jest głosem wołającego na pustymi. Czy papież ten głos usłyszy, czy pójdzie droga masonów?
robaczek 2.02019.12.24 11:49
masonów!!! juz tam jest!!! poszedl do masonów. widzialem jak wchozil i zamykal drzwi!!! wesołych! ;]
katolik2019.12.24 12:15
Błogosławionych Świat Bożego Narodzenia
Kick2019.12.24 22:21
Przeciez papiez jest nieomylny. Wszyscy ci co mu sie przeciwstawiaja to masoni ;).