Kard. Gehrard Müller: Homofobia to narzędzie totalitarnej dominacji - zdjęcie
22.05.18, 16:45screenshot Youtube

Kard. Gehrard Müller: Homofobia to narzędzie totalitarnej dominacji

Były prefekt Kongregacji Nauki Wiary kardynał Gehrard Ludwig Müller udzielił wywiadu włoskiej dziennikarce Constanza Miriano, pracującej dla telewizji RIA. W wywiadzie tym niemiecki kardynał radykalnie odrzuca pojęcie ,,homofobii''. Jak mówi, określenie to jest wyłącznie instrumentem, za pomocą którego usiłuje się narzucić społeczeństwu totalitarną dominację ideologii sprzecznej z rzeczywistością.

,,Homofobia po prostu nie istnieje. To ewidentny wymysł i narzędzie totalitarnej dominacji nad myślami innych. Ruchowi homoseksualnemu brakuje argumentów naukowych - i dlatego stworzyli ideologię, która chce dominować kreując swoją własną rzeczywistość. To marksistowski wzór, zgodnie z którym to nie rzeczywistość kształtuje myślenie, ale myślenie kształtuje swoją własną rzeczywistość. Ten, kto nie akceptuje tej wykreowanej rzeczywistości, jest uważany za chorego. To tak, jakby można było wpłynąć na chorobę za pomocą policji lub za pomocą sądów. W Związku Sowieckim chrześcijan umieszczano w zakładach psychiatrycznych. To metody totalitarnych reżimów, narodowego socjalizmu i komunizmu. To samo dzieje się w Korei Północnej tym, którzy nie akceptują panującego sposobu myślenia'' – powiedział.

,,Niektórzy biskupi nie mają dziś już odwagi mówić prawdy i pozwalają się zastraszyć. Nie rozumieją, że homofobia jest oszustwem, które służy do zastraszania ludzi. My, chrześcijanie, nie możemy bać się gróźb. W pierwszych stuleciach [Kościoła] uczniowie Jezusa trafiali do więzienia, rzucano ich na pożarcie dzikim bestiom. Dzisiaj usuwa się ich za pomocą terroru psychicznego, zarazem wykorzystując brak wiedzy. A jednak od biskupa i od kapłana można oczekiwać zdolności do spojrzenia ponad te ideologie. My jesteśmy tymi, którzy z pomocą łaski Bożej starają się kochać wszystkich ludzi, także tych, którzy czują pociąg do tej samej płci. Musi być jednak jasne, że miłość nie oznacza posłuszeństwa propagandzie gender''.

Jak dodał kardynał, wielu polityków w Europie zamiast zajmować się najważniejszymi problemami – biedą, problemami rodzin, wykluczeniem – zajmuje się budowaniem państwa totalitarnego. Parlament, powiedział kardynał, nie może rozstrzygać, co jest prawdą, a co nie.

mod/OnePeterFive