Karczewski przeciwko aborcji eugenicznej - zdjęcie
23.10.17, 18:38zdj. screen Youtube

Karczewski przeciwko aborcji eugenicznej

W rozmowie z dziennikarzami marszałek Senatu, Stanisław Karczewski oświadczył, że jest przeciwnikiem aborcji eugenicznej, ponieważ życie powinno się szanować od momentu poczęcia aż do naturalnej śmierci. 

Do Sejmu w poniedziałek trafił projekt liberalizujący obecne prawo aborcyjne. Oprócz prawa do usunięcia ciąży do 12. tygodnia, projekt autorstwa Komitetu „Ratujmy Kobiety 2017" zakłada również refundację antykoncepcji oraz dostęp do antykoncepcji awaryjnej.

Autorzy postulują również ograniczenie stosowania przez lekarzy klauzuli sumienia.

We wrześniu zbiórkę podpisów pod swoim projektem rozpoczął natomiast komitet inicjatywy "#ZatrzymajAborcję". W tym przypadku wnioskodawcy chcą uniemożliwić dokonywanie aborcji eugenicznych.

„Te dwa komitety wybrały ten moment – każdy moment jest dobry i każdy moment jest zły”- powiedział Karczewski, zapytany, czy to dobry moment na kolejną już dyskusję o aborcji.

„Jestem przeciwnikiem aborcji eugenicznej. Uważam, że dzieci, które rodzą się z takich ciąż są wspaniałymi, kochającymi dziećmi. Znam osobiście wiele takich dzieci”- stwierdził marszałek Senatu. Polityk PiS przypomniał również, że niedawno świat obiegła informacja o nastolatku z zespołem Downa, który uratował tonącą dziewczynkę. 

"To są naprawdę dzieci, które wnoszą tak wiele miłości i radości, że trzeba o nie dbać”-podkreślił Stanisław Karczewski, który już w ubiegłym tygodniu zapowiedział, że zagłosowałby za ustawą zakazującą aborcji eugenicznych.

yenn/PAP, Fronda.pl