Kapucyni pomogą uchodźcom - zdjęcie
05.02.16, 20:10

Kapucyni pomogą uchodźcom

3

Bracia z zakonu kapucynów odwiedzili Ojca Świętego i poinformowali go o swoich planach dotyczących pomocy dla imigrantów. 

Ojciec Święty przyjął w swojej bibliotece prywatnej prowincjała kapucynów z Foggi w południowych Włoszech, o. Francesco Colacellego, i kilku jego współbraci zakonnych. Do tamtejszej prowincji należy sanktuarium z grobem Ojca Pio. Właśnie w San Giovanni Rotondo powstanie dom dla rodzin migrantów, noszący imię Papieża Franciszka.

Włoscy kapucyni podarowali go Ojcu Świętemu informując, że będą w nim gościli pięć rodzin uchodźców nie mających gdzie mieszkać. Wyjaśnili ponadto, że to tylko ostatnie z całej serii dzieł miłosierdzia, jakie podejmują. Wśród nich jest sieć ośrodków rehabilitacyjnych dla dzieci, w których leczy się również rannych z konfliktów zbrojnych w Libii i na Ukrainie.

emde/pl.radiovaticana.va 

Komentarze (3):

anonim2016.02.5 20:43
Budujące, jestem za tym by włączyli się w rehabilitację-resocjalizację dzieci i młodzieńców przysposabianych w ich rodzimych krajach na morderców, bojowników i terrorystów - to ofiary wojen i konfliktów chociaż z tej drugiej strony (Erytrea, Somalia, Jemen, inni), ale kto jak nie bracia zakonni mogą przy takich ranach śmiertelnych duszy psychiki mentalności pomóc, obawiam się, że system pomocy państwowej i społecznej okaże się niewydolny i nie stanie na wysokości zadania
anonim2016.02.5 22:25
Któż jak nie Kościół?
anonim2016.02.6 17:02
Cóż ... trzeba rozważyć zaprzestanie wspomagania finansowego kapucynow