Kandydaci do emigracji - zdjęcie
29.05.19, 06:10Fot. Piotr Drabik via Flickr, CC BY 2.0

Kandydaci do emigracji

6

Kandydaci do emigracji

Spośród wielu mniej i bardziej idiotycznych sposobów tłumaczenia przez polityków Koalicji Europejskiej gigantycznej klęski, jaką poniosła ona w wyborach do Parlamentu Europejskiego najbardziej spodobała mi się wypowiedź szefa klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej Sławomira Neumanna w Telewizji Poksat News.

Przyznał on, że jego formacja przegrała, ale nie ma mowy o żadnym „łomocie”. Co więcej, uzyskane przez KE niecałe 38,5 procenta uznał za kapitał, który może rosnąć, po czym wygłosił tezę, która powinna trafić do zbioru „skrzydlatych słów” w kategorii „polityka”:

- Poza Polską i Węgrami w każdym kraju z tym wynikiem byśmy wygrali.

Trudno się dziwić, że internet zaroił się natychmiast od wpisów sugerujących Neumannowi i całej Koalicji Europejskiej, aby jak najszybciej przenieśli się do któregoś z innych państw, co przyniesie spore korzyści i im, i Polsce.

Jeden chętny do wyjazdu już się zgłosił. Prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz napisał na Facebooku:

Jestem w szoku i raczej myślę o emigracji, jeśli wynik w jesiennych wyborach się powtórzy.

Wolna droga, panie prezydencie! Proszę jechać i zabrać ze sobą jak najwięcej osób myślących podobnie jak Pan.

Jerzy Bukowski

 

Komentarze (6):

stah2019.05.30 9:40
Kolejny raz mam niedparte wrażenie ........że KCZOR jest w zmowie z totalną opozycją i płaci by oni odgrywali role skończonych idiotów przed narodem . To nie dzieje się naprawde , zaraz wypłyną jakieś nagrania kwity i dowiemy się że to piramidalna ustawka . To nie mieści się w głowie że taka banda kretynów jak PO 8 lat rządziła i to 2x z woli narodu !
retro2019.05.29 10:41
szkoda że już nie pływa transatlantyk Batory, zmieściliby sie w większości na jego pokładzie totalna inteligencja tęczowa. i gdzies tam na Koreę Północną, Wyspy Kurylskie , cos w tym stylu.
Ukasz2019.05.29 7:48
Dobrze. Niech jadą. Cudownie <3
Mirek2019.05.29 6:43
A jak już panie Neuman zdecyduje się pan na emigrację to niech pan zabierze wszystkich szkodników : Komoroskiego , Michnika , Tuhn , Schetynę , Sikorskiego , Balcerowicza , Tuska , Lewandoskiego , Boniego , Cimoszewicza , Wałęsę jednego i drugiego , Millera , Kudrycką , Adamowiczową , Kopaczową , Grasia , Arabskiego i wielu wielu innych którzy szkalują Polskę . My sobie bez nich damy radę .
Marian2019.05.29 7:08
Dla dobra Polski niech wyjada
Leon Napoleon2019.05.29 6:19
Kiedyś śpiewała grupa VOX: Los Cię w drogę pchnął I ukradkiem drwiąc się śmiał, Bo nadzieję dając Ci, Fałszywy klejnot dał. A Ty idąc w świat Patrzysz w klejnot ten co dnia Chociaż rozpacz już od lat Wyziera z jego dna (co dnia) Na rozstaju dróg Gdzie przydrożny Chrystus stał Zapytałeś dokąd iść Frasobliwą minę miał Przystanąłeś więc Z płaczem brzóz sprzymierzyć się I uronić pierwszy raz W czerwone wino łzę (w wino łzę) Szczęśliwej drogi już czas Mapę życia w sercu masz Jesteś jak młody ptak Głuchy jest los, nadaremnie wzywasz go, bo twój głos... Idziesz wiecznie sam I już nic nie zmieni się Poza tym, że raz jest za Raz przed tobą twój cień Los cię w drogę pchnął I ukradkiem drwiąc się śmiał Bo nadzieję…