Kancelaria prezydenta wycofuje się z projektu Komorowskiego - zdjęcie
25.05.15, 15:19

Kancelaria prezydenta wycofuje się z projektu Komorowskiego

12

Prezydent Bronisław Komorowski wycofał się ze swojej propozycji. Jak tłumaczy do zakończenia kadencji pozostało zbyt mało czasu.

Jak informowała Telewizja Republika projekt ustawy dotyczący 40 – letniego stażu pracy mimo zapowiedzi, nie trafił do konsultacji społecznych. Ponadto ze strony prezydenta zniknęła informacja o tej propozycji!

Po południu na stronie internetowej Kancelarii Prezydenta pojawił się oficjalny komunikat, w którym podano informację, że Bronisław Komorowski wycofał się z proponowanej przez siebie poprawki do ustawy emerytalnej.

Komunikat informuje o tym, że wprowadzenie reformy jest niemożliwe ze względu na "krótki okres, jaki pozostał do zakończenia kadencji oraz konieczność przeprowadzenia szerokich konsultacji publicznych i politycznych projektu ustawy".

"Ponadto, z uwagi na wynik wyborów, Prezydent RP nie powinien, jeśli nie jest to konieczne, podejmować istotnych decyzji w okresie, jaki pozostał do końca kadencji. W związku z powyższym, Kancelaria Prezydenta RP wycofuje ww. projekt ustawy z procedury konsultacji" - informuje dalej kancelaria.

W czasie kampanii wyborczej, przewodniczący „Solidarności” Piotr Duda zarzucał Bronisławowi Komorowskiego, że "deklaracja o wniesieniu ustawy do Sejmu była kolejnym kłamstwem na potrzeby toczącej się kampanii wyborczej"

KZ/Telewizjarepublika.plKomentarze (12):

anonim2015.05.25 15:32
No i słusznie, przecież cała ta reforma zostanie cofnięta.
anonim2015.05.25 15:44
Ciekawe kiedy Pan Komorowski wycofa się z propozycji referendum w sprawie JOWów. Ten facet nie ma po prostu za grosz honoru....
anonim2015.05.25 15:52
To dobrze, ze wycofał ten projekt bo przecież wszystko co robi Komorowskie jest złe i niedobre.
anonim2015.05.25 16:58
Gandalf - poczekaj, aż pan Duda zacznie się stopniowo wycofywać ze swoich obietnic. To nieuniknione. Oczywiście wtedy będziesz go bronił, że inaczej nie można. Podpisano: Szarlej, wyborca Kukiza, nieobecny na drugiej turze wyborów prezydenckich.
anonim2015.05.25 17:04
@AnitaF Duda jest sprytny, on nie obiecał, że obniży wiek emerytalny, tylko że złoży projekt ustawy. Ustawa przepadnie, a on rączki ma czyste - w końcu zrobił co mógł. I bardzo dobrze, bo realizacja dudowych obiecanek oznacza zrobienie tu drugiej Grecji. A tego nie chcemy.
anonim2015.05.25 18:05
Wiem że na frondzie nie można mówić dobrze o Komorowskim, ale to chyba nie jest nic negatywnego, i tak nie zdąży z tym nic zrobić (to dopiero szło do konsultacji).
anonim2015.05.25 18:23
Pan Komorowski zachował się jak najbardziej w porządku. Nie zostawi na głowie nowemu prezydentowi problemu do rozwiązania, kiedy sam go na swoje barki nie będzie mógł wziąć. Ja tylko jestem ciekawa, czy pan prezydent A. Duda dotrzyma większości swoich obietnic będąc na stanowisku, który umożliwi mu podpisanie obietnic dotyczących 500 zł. na dziecko, darmowych przedszkoli i innych kosztownych planów. Wszak z pustego i Salomon nie naleje.
anonim2015.05.25 19:32
Jawne oszukiwanie wyborców PO. Obietnica warta tyle ile większość obietnic PO, nie przetrwała 1 tygodnia.
anonim2015.05.25 21:48
Gandalf - a czy widziałeś u którego kolwiek z obecnego establishmentu chociaż odrobinę honoru, kultury osobistej? - 0.
anonim2015.05.25 23:27
Zgadzam się z tymi przedmówcami którzy powiedzieli że jest to słuszna decyzja ze strony prezydenta Komorowskiego. Przegrana w wyborach powinna oznaczać że w ostatnich trzech miesiącach kadencji nie będą kontynuowane jakiekolwiek inicjatywy legislacyjne ze strony Prezydenta. Podobnie, rzecz jasna (ale o tym nie ma co marzyć), Prezydent powinien powstrzymać się od podpisywania jakichkolwiek ustaw przegłosowanych przez sejm, chyba że coś jest absolutnie konieczne. Nie dlatego, rzecz jasna, że stracił jakiekolwiek uprawnienia - nic nie stracił, nadal jest Prezydentem RP - tylko dlatego że nie ma w tej chwili poparcia dla dalszych Jego rządów*, i po prostu dobrą manierą byłoby odroczyć wszystko co możliwe dla następcy. *Rządów?? Użyłem tego słowa z braku oczywistej alternatywy. Prezydent oczywiście nie rządzi krajem, od tego jest rząd. W czasach I RP, mówiono że król nie rządzi, tylko panuje. Ale "panowanie" to pojęcie pasujące wyłącznie do monarchii. Więc prezydent nie rządzi, nie panuje, tylko... przewodzi?
anonim2015.05.26 5:40
@AnitaF "I bardzo dobrze, bo realizacja dudowych obiecanek oznacza zrobienie tu drugiej Grecji. A tego nie chcemy. My nie chcemy. 51.55% obywateli zadeklarowało, że chce. I tego pojąć nie potrafię." Popatrz sobie jaki jest przeciętny wyborca AD ze względu na wiek, wykształcenie i pochodzenie. Komu najłatwiej wcisnąć kiełbasę wyborczą??
anonim2015.05.26 8:24
@Mar_cin Przeciętny wyborca nie istnieje, tak ja nie istnieje statystyczny Polak. "Młody, wykształcony, z wielkiego miasta" - to taki slogan, mający pokazać wyższość PO, względnie wyborców PO, nad PiSem i jego wyborcami. Jestem mieszkańcem jednego z największych polskich, przez co wcale nie czuję się lepszy od mieszkańca wsi, czy małego miasteczka. Natomiast wykształcenie - tak, uważam że ma znaczenie. Ja jestem jak najbardziej wykształcony. Mam doktorat. I właśnie dlatego, że jestem wykształcony, nie mogę pojąć, jak przez tyle lat, pomimo kłamstw, niekończących się afer, arogancji władzy, ludzie i tak głosowali na PO. Nie mogę pojąć, jak tak szemrany człowiek, jak Komorowski, który właściwie powinien stanąć przed prokuraturą, do tego półanalfabeta, nie znający savoir vivre, ani nawet zwykłego taktu, mógł zdobyć tak wielką liczbę głosów. To mi się po prostu w głowie nie mieści. Na Komorowskiego, czy na PO - wcale nie głosują wykształceni ludzie, tylko co najwyżej wykształciuchy. Lemingi, albo ci, którzy mają swoje szemrane interesy, by głosować na Partię Obłudy. Mam wrażenie, że naród polski w końcu się budzi. Wprawdzie baaardzo późno – ale lepsze to, niż wcale. W końcu wystawimy wam rachunek.