Policja z Vancouver aresztowała 42-letniego mężczyznę podejrzanego o podłożenie ognia w trzech lożach masońskich w terenie obszaru metropolitalnego Vancouver.

Do aresztowania mężczyzny doszło po tym, jak jeden z oficerów policji, nie będąc akurat na służbie, dostrzegł mężczyznę oddalającego się od jednej z płonących budowli w Vancouver.

Oddalając się od płonącego budynku loży, mężczyzna miał nieść kanister w kierunku czarnego vana. W tamtym momencie został zauważony i zatrzymany przez oficera policji. Między mężczyznami doszło do szarpaniny, w wyniku której podejrzanemu o podpalenie udało się uciec.

Domniemany podpalacz został tego samego dnia (wtorek 30 marca) w miejscu znajdującym się około 20 minut drogi samochodem od podpalonego budynku.

Tego samego dnia policja odnotowała również dwa inne przypadki podpaleń budynków lóż masońskich w północnym Vancouver. W trakcie pożarów nikt nie ucierpiał.

Policja nie udało się dowiedzieć czegokolwiek na temat motywów podpalacza. Nie było również żadnej wiadomości na temat przypadków gróźb kierowanych do organizacji masońskich.

jkg/cbc.ca