Kamil Durczok może usłyszeć kolejny zarzut. Chodzi o broń - zdjęcie
24.08.19, 15:49(fot. youtube)

Kamil Durczok może usłyszeć kolejny zarzut. Chodzi o broń

3

Jak informuje portal TVP INFO, śląska policja wszczęła postępowanie mające cofnąć Kamilowi Durczokowi pozwolenie na broń.

Kamil Durczok, który po pijanemu doprowadził do kolizji na autostradzie, może usłyszeć również zarzut noszenia broni będąc pod wpływem alkoholu, za co grozi areszt albo grzywna.

– W przypadku wymienionej przez pana osoby (Kamila Durczoka – przyp. red.) postępowanie takie zostało wszczęte niezwłocznie po uzyskaniu informacji o zdarzeniu z jej udziałem. Zgodnie bowiem z art. 18 ust. 1 pkt 4 ustawy o broni i amunicji, właściwy organ Policji cofa pozwolenie na broń, jeżeli osoba, której takie pozwolenie wydano, przemieszcza się z rozładowaną bronią albo nosi broń znajdując się w stanie po użyciu alkoholu, środka odurzającego lub substancji psychotropowej albo środka zastępczego – przekazał zespół prasowy katowickiej komendy wojewódzkiej. 

–Noszenie broni w stanie po użyciu alkoholu jest wykroczeniem. Przepis art. 51 ust. 2 pkt 4 wymienionej ustawy stanowi o tym, że kto nosi broń znajdując się w stanie po użyciu alkoholu, środka odurzającego lub substancji psychotropowych albo środka zastępczego podlega karze aresztu albo grzywny – poinformowała KWP w Katowicach.

 bz/tvp info

Komentarze (3):

anonim2019.08.29 12:07
Ten ulubieniec polsatow i tevauenow zyl wg.kanonu owsika-robta co chceta!No to i mata.
dziennikarz.2019.08.28 21:14
a czy to w ogóle jest człowiek?????
Anna2019.08.24 17:35
Po co jeszcze o tym czlowieku pisac